ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 135, 136, 137 ... 189, 190, 191  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Мисля че грешиш - това което обикновените пътешественици е добре от избегнат е трасето от N43 03.975 E23 27.813 (втория ти координат) на запад към дерето, според БГМ.
Сря Мар 21, 2018 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение "По добре нещо да го няма,от колкото да е грешно" Отговорете с цитат
В конкретния случай няма грешка. Между т-те с координати/по BGM/: "N43 04.004 E23 28.017"-"N43 03.975 E23 27.813"-"N43 03.949 E23 27.524" има работещ черен път към "Тъмната падина" и по нея достига до мах. "Гръцката лъка". Разклонът в т. "N43 04.004 E23 28.017" съм го фиксирал на снимката при едно мое ходене по маршрута: сп."Пролет"-х."Трастеная"-сп."Левище". Бързахме и не сме му обърнали внимание, мисля, че имаше следи от минало наскоро превозно средство.
линк с геолокация: https://photos.app.goo.gl/A2Yu4dqi6gSYKQtG2



По отношение качване на снимки в форума,dido ти е обяснил, все пак накратко:
Отиваш на http://prikachi.com, правиш си акаунт/не е задължително/ и качваш снимки, които искаш да са видими във този форум. Копираш адреса на снимката, поставяш я тука, ограждаш я с тага "Img" и готово. Сайта подържа няколко формата.
Сря Мар 21, 2018 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
В крайна сметка от значение е да се коригира картата, че да не зависне някой на т.н. спирка 2-3 часа да чака следващият влак.
В "прикачи" въпреки намалението, снимките си остават огромни. Няма ли друг сайт, където да се оразмерява за монитор, че с това скролване е много досадно? А и в прегледа пак не се вижда снимка, а само връзката с таговете.



Яяяяя получи се. В postimage.org
Сря Мар 21, 2018 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic
Виж и това: http://imagevenue.com/
Ако се регистрираш, можеш да си правиш и албуми, без излишни шарении, анимации и глупости.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Мар 23, 2018 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Към wanderer142 и Петър:

Уточнихте ли се кой гриши, къде е грешката и има ли грешка? Smile

На проблемен участък може да се постави знак Внимание! „Обрасло!“, „Труднопроходимо!“ или друг надпис.

wanderer142 написа:
...
ПП И няма ли някой най-накрая да каже лесен начин за качване на снимки?!

Като публикувате в несигурни сайтове, един ден снимките ви може да изчезнат и тогава ще се оплаквате (като Сотиров).

Но ще бъде късно.

Чудя се защо упорито отказвате да използвате най-лесния, най-сигурния и най-евтин начин - Гугъл Снимки...

Лесен начин за качване на снимки във форума:

Правиш си безплатен профил в Гугъл, после албум „Snimki za planinarskia forum...“ или подобен албум.

Отиваш в „Настройки“ и даваш отметка снимките да се качват в оригинален размер и запазена информация.

Качваш желаните снимки в албума. Отваряш желаната снимка за визуализиране във форума.

Отиваш във форума и пишеш следното (може чрез клавиатурата, може чрез бутоните Img и URL горе):

[url=][img]%3Ds800-tmp.jpg[/img][/url]

[url=][img]%3Ds800-tmp.jpg[/img][/url]

[url=][img]%3Ds800-tmp.jpg[/img][/url]

[url=][img]%3Ds800-tmp.jpg[/img][/url]

[url=][img]%3Ds800-tmp.jpg[/img][/url]

И така колкото снимки искаш да качиш.

800 е дължината на снимката в пиксели - могат да се използват различни дължини, максималната възможна дължина е оригиналният размер на снимката.
Обикновено се използва 800 пиксела, за да не станат прекалено големи снимките и форумът да се "разтегли" излишно.

Отиваш после на Гугъл Снимки и избираш желаната снимка.

Копираш АДРЕСА НА СТРАНИЦАТА (НЕ на снимката) - намира се горе в полето на браузъра за адрес на страницата.

Пействаш АДРЕСА НА СТРАНИЦАТА след знака равно - "=".

Връщаш се на снимката - копираш АДРЕСА НА СНИМКАТА - с десен бутон и команда "Копиране адреса на изображението".

Пействаш АДРЕСА НА СНИМКАТА преди знака за процент - "%".

Изтриваш последните символи от АДРЕСА НА СНИМКАТА отзад напред до знака "=" ВКЛЮЧИТЕЛНО в АДРЕСА НА СНИМКАТА (не до знака "=" след [url=]).

Готово. Не виждам нищо сложно.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Мар 24, 2018 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Петър ще пусне корекция - аз за мене си вече знам. Относно снимките - няма как да направя 7 манипулации за качване на една снимка, но те поздравявам за усилието, което си направил за упътване на хората, на които живота им все още не е препускане в галоп по нанадолнище Smile

ПП Добре че се сетих. Питах в по-правилният форум, но там ми посочиха форумните правила, та да се пробвам и тук - какви са ми шансовете май месец да мина хижа Чавдар - хижа Тръстеная по К - Е, с хамак и чувал? По-специално ме интересуват нощните температури и конденза. Правила не ми сочете, че и тук ще се "фръцна"! Very Happy Confused Evil or Very Mad

ППП На снимката (ако успея да я кача Smile) се вижда участъка. Трасетата са от БГМ, нанесени на гугъл ърт. Плана бе червения трак, но след т. Т пътеката се изгуби в стръмнината и слизането стана рисковано и неизвестно. Това е моята версия.


Нед Мар 25, 2018 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Гледам как много хора са уцелили пролетните наченки в по-ниските части. Но бързам да предупредя, че горе в планината си е все още зима. Самият аз нямах шанс отида на последък, но вчера уцелих сгоден момент и реших да намокря снегоходките. Набялязах си еднодневен маршрут, който съм правил два-три пъти. Именно - село Стоевци - в.Бедека - с.Стоевци. Особеното при него е денивилацията в началото, която при зимни условия по някога е затрудняваща. Цялото разстояние е 18км, изминати за 6-7ч.


Картата --



И така посрещна ме 20см сняг - долу в селото. На горе си стана и по-дебел, но интересното беше, че при стъпкване цветът ставаше кафеникав, та си помислих - явно е "внос" от Африка Laughing Laughing Laughing Времето беше с променлива облачност и Слънчо от време на време се показваше зад облаците и се откриваха чудни гледки за кадрите които снимах с непритенциозният си апарат. По пътеките и маршрута Е-3 други стъпки не видях. Под върха се спрях да направя снимки, там където се разрежда гората и се открива гледка на север към Плачковци и в посока Габрово. Част от тази панорама беше закрита в облаци, но слънцето често пробиваше през тях. Гледката и на върха беше чудна. След почивка в една беседка продължих към х.Българка или по-точно към местнастта Столища, от където тръгва разклонение и веломаршрут обратно към с. Стоевци. В крайна сметка, не след дълго стигнах началната точка, при колата, от кадето поех обратно към града.

Ето снимки -
http://whitestarr.snimka.bg/mountain/stoevci-bedeka-stoevci.5124234.38536899

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пон Мар 26, 2018 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение "По добре нещо да го няма, отколкото да е грешно!" Отговорете с цитат
Стефан написа:
Уточнихте ли се кой гриши, къде е грешката и има ли грешка? "без усмивки!"

Накратко, отзад напред, има грешка, грешно изчертано несъществуващо трасе, греши този който го е изчертал върху картата.
Мисля, че е ясно за какво става въпрос, все пак допълнителни разяснения могат да се прочетат в темата:"Неточности и пропуски в картите" във форума:"Литература, карти, GPS ресурси".
Когато се работи по следи от ортофото'то ще има и грешки, въпрос на преценка е доколко дадена следа може да се приеме за достоверна. Ако се търси количество, т.е. запълване на картата това неминуемо ще бъде за сметка на качеството, в случая грешни трасета и характерни точки. Въпрос на преценка от хората, който правите картата.
Полезно е да преглеждате темата за която по-горе споменавам и своевременно да се реагира. Не е проблем, че има пропуски, нормално е, но е недопустимо да не се отстраняват. В някаква степен това обезценява съществуването на самата темата.
Например: в спомената тема има обосновка за несъществуваща маркировка към х.Мургана, крайно време е да се направи корекция.

Стефан написа:
На проблемен участък може да се постави знак ! „Обрасло!“, „Труднопроходимо!“ или друг надпис.

Ами да се постави, нпр. м/у т.т. "N42 23.909 E22 43.909" и "N42 24.938 E22 44.749" – !, "скално катерене", "движение само във възходяща посока" ......
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2360&sid=29ce8c30fb665379be444ee27ca937bb
http://bgmountains.org/bg/gps-tracks/cats/download/15-konyavska/27-shegava-rish
Пон Мар 26, 2018 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Петър ( Петре Smile ), видях снимката ти в другата тема и май наистина имаме някакво разминаване, което ще изясним все някак. Ти записваше маршрута, та вероятно твоята версия е правата, но ето какви са моите размишления: отбивката наляво не беше толкова скоро след поляната. Ние стигнахме до т. Т и първоначално я подминахме, защото не забелязахме отбивка. 80 м надолу по жълтия трак, алармата на орукс се задейства и ние се върнахме да търсим разклона. По червения трак от моята снимка вече стигнахме до задънката и се върнахме отново на жълтото трасе. Телефона ми беше в ръцете и видях, че сме точно по следата, свалена от БГМ. Така че ако се трие нещо от картата е именно червения участък (поне до дерето) от снимката която качих по-горе.



Казано по друг начин - ако наложиш твоя запис върху kade.si ще се види, че там няма път на картата, следователно не може да претендираме за промяна. Но защо тогава гпс-а ми показваше, че сме точно на трасето, което бях свалил от картата и по което не можехме да продължим?! Ще го изясним по скайпа!

Последно допълнение: Стигнах до извода, че Петър е прав и това, което трябва да се промени (поясни) е че има екстремен за преминаване участък!
Пон Мар 26, 2018 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic
wanderer142 написа:
... Относно снимките - няма как да направя 7 манипулации за качване на една снимка, ...

Лично аз предпочитам 7 манипулации, но снимката ми да се запази, отколкото 5 манипулации, но снимката ми да изчезне след време...

wanderer142 написа:
...
ПП Добре че се сетих. Питах в по-правилният форум, но там ми посочиха форумните правила, та да се пробвам и тук - какви са ми шансовете май месец да мина хижа Чавдар - хижа Тръстеная по К - Е, с хамак и чувал? По-специално ме интересуват нощните температури и конденза. Правила не ми сочете, че и тук ще се "фръцна"! Very Happy Confused Evil or Very Mad
...

А защо не питаш в раздела за Е-3 Ком-Емине? Също така недоумение буди и кои форумни правила си нарушил в "по-правилния форум" Smile

Шансовете ти са много големи, особено ако спалният ти чувал има долна граница на комфорт 0 градуса по целзий.
Хамак за какво ти е? Един обикновен бивак-сак би бил много полезен, за да предпазва от сутрешната/вечерната роса.
Off Topic

По темата:

На 25 март се разходихме на кратка разходка до посетителския център на Витоша над кв."Драгалевци" и до горния Алеков водопад.
Водопадът беше пълноводен. Още има сняг, бавно се топи. Пътеката е под вода, но се минава лесно по камъните. Има нов парапет.

Повече подробности за Алековите водопади във Витоша – в темата http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=11044.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Вто Фев 16, 2021 11:15 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 26, 2018 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Един малко по-необичаен поглед към части от Витоша, Плана и Лозенската планина, от много посещавано място:



Някои съфорумци отдавна закриха зимата, ала тя хич не се дава.















_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Мар 26, 2018 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Няколко щрихи от вчерашното скитосване:

- мястото на последното сериозно сражение от Априлското възстание 1876. Всъщност става дума за безмилостното убийство на Георги Апостолов с дузина четници и две овчарчета

[/url]

- едно черешово топче Crying or Very sad Символ на това което сме или скоро ще станем



- снимка, която ми хареса как се получи, въпреки клонака



- единствената открита в България трикорабна базилика. На територията на някогашният Коритенград, сегашният Лютиброд. Как ли щеше да е, ако бе в Гърция или Италия или на друго място ... ?!?!



- лютибродския щъркел, отговарящ за популацията на местните влечуги



Та така.
Пет Апр 06, 2018 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"- единствената открита в България трикорабна базилика. На територията на някогашният Коритенград, сегашният Лютиброд. Как ли щеше да е, ако бе в Гърция или Италия или на друго място ... ?!?! "
===============
А може би по-добре е, че е тук. Едно окастряне на тръните с мотика е достатъчно.
Пиша това, защото ми е писнало от надстроени крепости, шарени картинки и цимент, особено където е пипал Овчаров.
В петък, колкото да не се хвана да работя нещо, ходих до Обзор и Бяла. Крепостта Бяла е превърната в атракция, опукани са едни пет милиона по проект, които са отишли за навеси и картинки.

Предполагам, знаеш, Че Дева Мария е погребана на две места?

Rolling Eyes
Нед Апр 08, 2018 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Признавам, че ми е трудно да преценя кой е по-добрият вариант - известно, облагородено място, заобиколено с капанчета или знайно за шепа посветени, съчетаващи уединеното общуване с историята и бдителността да не настъпят някоя пепелянка. С малка преднина съм за първото.
Внасям известна поправка на по-горната информация - базиликата е уникална със страничните си конхи, а не със своята трикорабност.
Въобще в тази част на дефилето имаме уникална базилика и уникална черква (в 7-те престола), така че си заслужава едно посещение с духовно-историческа насоченост.



Христос возкресе, за всички вярващи!!!
Нед Апр 08, 2018 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Осиковскио камик Отговорете с цитат
... или казано по сегашному - Лакатнишките скали.
Чисти пътеки, работещо заведение, много вода от Житолюб и невъобразим шум от минаващите мотоциклети.














Вто Апр 10, 2018 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 135, 136, 137 ... 189, 190, 191  Следваща
Страница 136 от 191

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov