ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 189, 190, 191  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
В неделя до х. Рай и обратно.









_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Мар 11, 2019 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
По голото сняг не е останал, а в гората как е положението?

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Мар 11, 2019 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
По голото сняг не е останал, а в гората как е положението?

Имаше в горната част. На обяд като се размекна, на връщане пропадах на всеки 10 крачки, щото съм лек. Laughing

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Мар 12, 2019 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение Отговорете с цитат
Пирин, Средоноса, зимно със Стефан. Той си е в правото да опише страховитите подробности
Пет Мар 22, 2019 1:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
il4o_voivoda написа:
Пирин, Средоноса, зимно със Стефан. Той си е в правото да опише страховитите подробности

По-късно ще напиша пътепис, но само защото е добре да има информация във форума за зимно минаване на Средоноса, за да се види, че не е толкова страшно (макар че е трудно).

Ние го минахме на 18-19.3.2019 г. Всъщност не го минахме целия - пропуснахме последните 2 жандарма (т.нар. Перката на акулата) и ръба до котата на Байови дупки, които лятото ги минахме лесно, но сега - зимата, със зимни обувки, котки и тежки раници - прецених, че не са туристически, а за алпинисти. Времето също се влоши, започна да вали сняг, силен вятър, така че слязохме. Малко снимки:


































____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Мар 22, 2019 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Жеуезни сте !

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Мар 23, 2019 8:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност не го минахме целия - пропуснахме последните 2 жандарма (т.нар. Перката на акулата) и ръба до котата на Байови дупки, които лятото ги минахме лесно, но сега - зимата, със зимни обувки, котки и тежки раници - прецених, че не са туристически, а за алпинисти. Времето също се влоши, започна да вали сняг, силен вятър, така че слязохме. Малко снимки:





Със сигурност сте минали по-интересното.......
____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват![/quote] Respect
Пет Мар 29, 2019 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
Всъщност не го минахме целия - пропуснахме последните 2 жандарма (т.нар. Перката на акулата) и ръба до котата на Байови дупки, които лятото ги минахме лесно

Перката на акулата, както й казвате, много хубаво име Smile - лесно !? Да не би да имате предвид че се подсича лесно ? Защото едвам го качих лятото тоз ръб, три пъти ме извърляха насечените му малки надвесчета, добре че височината беше 5 метра та можеше да се скочи обратно...Отказах се и я минах по към средата, където са най-гладките плочи

жълто и червено - не става, изхвърля
зелено - зор, но става



_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Мар 29, 2019 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
когато времето беше хубаво, пообикалях пак край Искърското Дефиле, описах два маршрута, има още два от този месец и чакам да спре да вали да направя няколко 30+км, които съм планувал.

Гара Лакатник - Заноге - Зимевица - Заселе - Гара Бов, но не по асфалта, а край река Заноженса и Зимевишка.



http://pavelpronin.com/gara_lakatnik_gara_bov_zasele_zanoge/


Оплетня - махала Русинов Дел - Старо Село - Миланово - Гара Лакатник




http://pavelpronin.com/opletnya_lakatnik_rusinov_del_osikovo/


проверих gps'а на телефона и през последните 2 годиини съм извървял 1010 км по тези места Smile))
Сря Апр 10, 2019 8:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Стефан Илиев, чудесни снимки! Както винаги по трудните места! Аз от месец активно се рахождам под 1000м. и снимам зелено. Гледам и Razkol е така активен, но е добре да даде повече информация за гледките в района, сигурно не са за изпускане.
Вчера, макар и за ден се разходих от Етъра в Габрово, през Соколски манастир, до в.Шипка и обратно. На отиване, с колата валеше ситен дъждец, който ми сви сърцето, но при началната точка не беше валяло и така мина през целия ден. След като се върнах и поех обратно, навръщане се отбих и при Бачковския манастир. Ето малко снимки.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Нед Апр 14, 2019 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение някои уточнения Отговорете с цитат
Whitestar написа:
Стефан Илиев, чудесни снимки! Както винаги по трудните места! Аз от месец активно се рахождам под 1000м. и снимам зелено. Гледам и Razkol е така активен, но е добре да даде повече информация за гледките в района, сигурно не са за изпускане.
Вчера, макар и за ден се разходих от Етъра в Габрово, през Соколски манастир, до в.Шипка и обратно. На отиване, с колата валеше ситен дъждец, който ми сви сърцето, но при началната точка не беше валяло и така мина през целия ден. След като се върнах и поех обратно, навръщане се отбих и при Бачковския манастир. Ето малко снимки.


Здрасти,
Преди всичко поздравления за расодката! И на мен ми става приятно.
На Столетов или както му казваш Шипка всичко спокойно ли е, има ли нещо ново, има ли сняг, хора и подобни? Някъде някакво нарушители и вредители на гората забеляза ли?
Сериозно ли си ходил и до бачковския м-р?
Все така ли си с традиционната екипировка? Smile))
Нед Апр 14, 2019 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Re: някои уточнения Отговорете с цитат
ray написа:
Whitestar написа:
Стефан Илиев, чудесни снимки! Както винаги по трудните места! Аз от месец активно се рахождам под 1000м. и снимам зелено. Гледам и Razkol е така активен, но е добре да даде повече информация за гледките в района, сигурно не са за изпускане.
Вчера, макар и за ден се разходих от Етъра в Габрово, през Соколски манастир, до в.Шипка и обратно. На отиване, с колата валеше ситен дъждец, който ми сви сърцето, но при началната точка не беше валяло и така мина през целия ден. След като се върнах и поех обратно, навръщане се отбих и при Бачковския манастир. Ето малко снимки.


Здрасти,
Преди всичко поздравления за расодката! И на мен ми става приятно.
На Столетов или както му казваш Шипка всичко спокойно ли е, има ли нещо ново, има ли сняг, хора и подобни? Някъде някакво нарушители и вредители на гората забеляза ли?
Сериозно ли си ходил и до бачковския м-р?
Все така ли си с традиционната екипировка? Smile))


Ми действително - нищо нетрадиционно. Този маршрут ми е вече отработен и до болка познат, но в предвид лошото време, за което стана дума, това минаване между капките ми дойде много добре. А и направих няколко хубави кадъра, които допълниха съботния ден. На връщане минах през Бачковския манастир, бях изтървал парада на ретроавтомобили в Дряново. Той бил едва до 14:30ч, но съм се зарекъл до година напременно да присъствам, с фотоапарата. И общо взето няма какво да се каже повече за тази разходка. С нетърпение очаквам затоплянето на времето, за по-дълги походи в планината! Smile Smile Smile

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Чет Апр 18, 2019 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Бачковския манастир е в близост до село Бачково/Асеновград

Дряновския манастир е друго място, в близост е пещерата "Бачо Киро"

екипировката е ясна Idea Arrow
Чет Апр 18, 2019 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
Бачковския манастир е в близост до село Бачково/Асеновград

Дряновския манастир е друго място, в близост е пещерата "Бачо Киро"

екипировката е ясна Idea Arrow


Вярно! Oops Това е честа грешка, по-скоро на езика, която правя. Дряновски манастир, а се бъркам заради пещерата.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пет Апр 19, 2019 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
И така, в неделя хубавото време отново ме подмами и въпреки, че имах план да остана в къщи заради Цветница, не се стърпях и избягах на Балкана. Маршрута ми беше с цел да се разходя и ако успея да направя някоя хубава снимка. Започна от с.Вонеща вода, през селата Бойковци и Сеймени, до в.Белновръх. Така и стана, целта беше изпълнена. Времето беше хубаво, а местностите край Прохода на Републиката отново ме заредиха за седмицата. Ето малко снимки:

с.Вонеща вода


По пътя си хванах другар, който беше с мен през цялтото време, чак до началната точка-


А гледките се редуваха една след друга


Пролетта обземаше, постепенно всяко кътче на планината


Ето как изглежда и отдалечената махала Сеймени, през пролетта-


Снимка край чешмата -






Така премина деня и не беше загубен! Пожелавам на всеки до посети този край, като може да използва картата BG Mountains и на сайта kade.si Дадените маршрути в жълто, синьо и зелено съм разработил и поддържам сам и са съвсем използваеми за всеки решил да потърси отмора край с.Вонеща вода.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пон Апр 22, 2019 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 189, 190, 191  Следваща
Страница 147 от 191

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov