ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 169, 170, 171 ... 191, 192, 193  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Чудесни снимки, поздравления!
Чет Авг 13, 2020 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
mislesht, снимките натурални ли са? Навалица по тия места имаше ли?
Чет Авг 13, 2020 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
mislesht, снимките натурални ли са? Навалица по тия места имаше ли?


Ето ти натурално изображение, интерпретирано от програма за разглеждане на снимки:



Харесва ли ти? Wink Иначе имаше навалица, от скакалци и комари, обилно.

----------------------------

Вчера се разходих от с. Жребичко до билото и най-вече Малтепе. Обратно надолу през Бабина вода.

Жребичко сутрин:



Поглед от Малтепе, долу някъде е яз. Кричим, но не се вижда:



Тук се вижда скалния хребет Крашнел, където в миг ми се доходи пак:



Малтепе, 1273 м:



Чешма Бабина вода, вода студена с много добър вкус и добър за август дебит:



_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Авг 15, 2020 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Току що ми даде супер идея за разходка. Тъкмо от юни месец не сме ходили никъде с жената. Може ли малко повече подробности за маршрута?
Съб Авг 15, 2020 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Току що ми даде супер идея за разходка. Тъкмо от юни месец не сме ходили никъде с жената. Може ли малко повече подробности за маршрута?


Ето, качване по червената маркировка, горе - по жълтата, по пътя, отклонение без пътека до върха, слизане по черни пътища. Общо взето скучен маршрут, но на сянка, иначе щях да го удължа.



Качвам трак на малката част, без пътека от черния път до върха и обратно, с лутането. Има малинак, но леко, не е като на предния Кулата, където опитах, но се отказах, че е много зашубрачено.

https://dox.abv.bg/download?id=a1436bb81e# - Линк за сваляне

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Нед Авг 16, 2020 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Имахме намерението да се качим с лифта на Ястребец и да врътнем Мусаленския венец / или поне до вр. Мусала/. Каква беше изненадата ни, когато видяхме опашката от чакащи за лифта - завиваше по улицата и продължаваше доста след края на паркинга му! Така поехме по Мусаленската пътека и се озовахме на х. Мусала. Всички околни върхове бяха в мъгли, а тъмни облаци кротко наблюдаваха пълчищата от мераклии, тръгнали за върха и екипирани като за море. В крайна сметка навъртяхме близо 20 км. и към 1000 м. денивелация, набрахме манатарки и масловки, жените зобаха малини, боровинки и малко горски ягоди и всички останахме доволни, а аз съм най-доволен, че този път тазобедрената става не ме заболя.
П.П. Доколкото забелязахме, в кабинките на лифта се возеха по двама, вероятно заради ковид-а; миналата събота пак е имало голяма опашка. Чудя се, дали през седмицата няма да е по- разумно да се пробва вр. Мусала?
Нед Авг 23, 2020 9:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
lubitel написа:
Имахме намерението да се качим с лифта на Ястребец и да врътнем Мусаленския венец / или поне до вр. Мусала/. Каква беше изненадата ни, когато видяхме опашката от чакащи за лифта - завиваше по улицата и продължаваше доста след края на паркинга му! Така поехме по Мусаленската пътека и се озовахме на х. Мусала. Всички околни върхове бяха в мъгли, а тъмни облаци кротко наблюдаваха пълчищата от мераклии, тръгнали за върха и екипирани като за море. В крайна сметка навъртяхме близо 20 км. и към 1000 м. денивелация, набрахме манатарки и масловки, жените зобаха малини, боровинки и малко горски ягоди и всички останахме доволни, а аз съм най-доволен, че този път тазобедрената става не ме заболя.
П.П. Доколкото забелязахме, в кабинките на лифта се возеха по двама, вероятно заради ковид-а; миналата събота пак е имало голяма опашка. Чудя се, дали през седмицата няма да е по- разумно да се пробва вр. Мусала?

Разминали сме се може би нейде. Ние тръгнахме от пощата на Боровец към 1:00 ч сутринта, на хижа Мусала бяхме около 6:00 ч., а на върха -- към 9:00ч. Там имахме малко работа по METER.AC оборудването и сетне по обед -- също и на Леденото езеро. Слязохме отново пеша до Боровец към 17:30 ч., минавайки по официалната Мусаленска пътека в участъка ѝ над долните станции на Маркуджиците, обозначена с червена лентова и зимна колова маркировка, която парк "Рила" за свой срам и позор е занемарил напълно през последните поне две десетилетия:


Брод.


"Мост".


Клек...


...клек...


...клек...


...клек...


...много клек!

Неприятно впечатление прави контраста между постоянно разширяваната (или по-точно разрушавана) някогашна Мусаленска пътека -- днес ски път -- под Маркуджиците, вече и в нови участъци, на фона на напълно изоставената Мусаленска пътека в участъка ѝ по долината над Маркуджиците. Ако парк Рила не изпълни задълженията си вероятно би се наложило доброволци да я разчистят...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Авг 23, 2020 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
... Ако парк Рила не изпълни задълженията си вероятно би се наложило доброволци да я разчистят...

Бъди сигурен, че точно тогава ще изпълнят задълженията си... своевременно да те глобят.
Пон Авг 24, 2020 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vency911



Регистриран на: 05 Авг 2020
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Вчера качихме връх Мусала. С лифта до хижа Ястребец, много народ, много нещо... нещо не ми допада този масов туризъм. Като напълно начинаещи планинари се справихме що-годе, на връщане бяхме някъде по средата на опашката за лифта. В 11 часа бяхме на хижа Мусала, в двете посоки ни отне към 7 часа, в 18 и нещо бяхме долу. Горе на върха огромна опашка за да се снимат до пирамидата с надписа, то не бяха пози, една снимка с кучето, една без кучето, никакво съобразяване, че чакат 100 човека да се снимат и след това им предстои слизане. Имаше хора тръгнали по къси гащи, по сандали... наистина следващото, което задължително трябва да купя е едни хубави обувки, че с тези направо не си чувствах пръстите на краката. Какво огромно удоволствие е долу да изпиеш един "Старопрамен" не е истина... а и да обуеш чехли, че тези обувки не са за това. Малко по малко, всичко ще набавя, важното е мерак да има.



Последната промяна е направена от vency911 на Пон Авг 24, 2020 2:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Авг 24, 2020 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lexx



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
vency911 написа:
... Имаше хора тръгнали по къси гащи, по сандали...

Не виждам какъв е проблема? Аз си ходя по къси гащи и сандали от 20 години. А относно навалиците по най-популярните места като Мусала и Седемте езера, ако искате да ги избегнете ходете септември или октомври, в делнични дни и лифтовете да не работят, няма да срещнете жива душа.
Пон Авг 24, 2020 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Lexx написа:

Да те допълня, предвид аватарната снимка - дори в августовски почивен ден, дори на Вихрен, откъм склона, да кажем, на Влахини езера, никога няма и не е имало тълпи...
Пон Авг 24, 2020 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
До Сини връх, Родопи. Като се изключи по пътя, нагоре нямаше жива душа. Wink

Това трябва да е Карипов камък, обаче го бях заобиколил и подминал и не ми се връщаше да го снимам отдолу:



Хубава бяла табела сочи посоката, но не и дестинацията:



Сини връх(Кокез тепе):



Малко по-долу вече се откри гледка към полето:



От голото било, поглед към Турската куля:



И още гледки:





И назад към Сини връх:



Вече от пътя към Турската куля:



И един бонус - 25 см:



Трябва да отбележа, че асфалта е удължен още малко, до жълтата точка на картата:




Така се преодолява с колата лесно един от най-гадните преди участъци с камънак. Черният път също изглеждаше рехабилитиран.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Авг 24, 2020 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Венци, стартираш от правилното място, нашия орум, и не само консумираш, но и даваш. Много добро начало... едно подир друго сичко ше стане.

мислешт, откога му се каня на това... благодарности за снимките и коментарите. А кога ще се научиш да расказваш по-нашироко? Smile А боровинки или нещо друго? А други гъби или само с тая забивка си остана?
Пон Авг 24, 2020 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:

Трябва да отбележа, че асфалта е удължен още малко, до жълтата точка на картата:




Така се преодолява с колата лесно един от най-гадните преди участъци с камънак. Черният път също изглеждаше рехабилитиран.


Благодаря, обнових Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 24, 2020 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:




Благодаря, обнових Smile


Хората са се научили, имаше доста коли по черния път, и повечето бяха пишман туристи, ако се съди по въпросите. Бях някъде между навеса и следващата чешма, връщам се, отсреща идва ауди А4 с огромен облак прах. Спира до мен, кашлям, отваря се прозореца и една кифла ме пита:
- Извинете, това ли е пътя за Караджов камък?
- Ами не е , грешите, много сте в грешка! От тук никак не можете да стигнете Караджов камък...
- Ами защото GPS-са от тук ни води(показва ми телефона).
Щах да и кажа, че това не е GPS и прочее, но нямаше да разбере какво казвам и си замълчах. Продължиха, някъде обърнаха, върнаха се, отново облак прах...
После други ме питаха за беседка с чешма и полянка някъде, с 2 коли бяха. Казах им че няма. То и чешмите не текат.
Поне да прочетат на къде са тръгнали, поне представа да имат. Аз за 2 часа ходене дори ровя и чета, разглеждам терена по карти, снимки и т.н.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Авг 24, 2020 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 169, 170, 171 ... 191, 192, 193  Следваща
Страница 170 от 193

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov