ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 138, 139, 140 ... 188, 189, 190  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Деветашка пещера, Хоталич Отговорете с цитат
В неделния ден се разходих към известната пещера до с.Деветаки. Няма да обяснявам - бях много впечатлен от този природен феномен. На връщане се отбих в гр.Севлиево за едно кафе на центъра и обиколка на древната крепост Хоталич, където на времето е възникнал града. Имаше интересни гледки към Балкана и снимки, направени от кулата на върха. Та това е за сега.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пон Юни 18, 2018 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение 48 часа. Отговорете с цитат
Е, последните 48 часа бяха понаситени. Вчера сутринта в 3.15 слязохме от влака в заспалото Карлово/ който в петък вечер пътува от Варна за там - 48-те започнаха да текат/ и след кафенца на гарата припнахме нагоре. Участъка до баража винаги ме е изтормозвал, особено като съм пътувал цяла нощ с влак /безсъние, бири, мохабети, това-онова/ но сега май бяха ми поникнали още два крака. Въобще не усетих га стигнахме. Спряхме за по-сериозна почивка чак на "Розите" /номинално на два часа и половина от Карлово отстояща/ на чай и приказвахме с голямата Таня поне час. После до Левски също "летяхме" и заради напитки разни още един час артиса....Около обяд бяхме на Дюз-а. Малко след това място за мен настъпи "кризата на средната възраст" едно 40 минути едвам пристъпях и гледах на Ирена гърба. Има и друга причина... Когато от небето загърми на нея и порастват криле/много се страхува от гръмотевици /а на мен, като при бебета от озона - смъртоносно ми се приспива/ А си гърмеше сериозно още тогава. Към 13.30 бяхме на заслон Ботев и щом притворих вратата отвътре, наоколо зверски затрещя и заваля. Аз си поръчах чай и пилешка супа и заспах на масата още седнал с лъжица в уста, почти моментално. Заслонаджията пробоботи някъде от небето, че за спане на масата се таксува допълнително. От градушката изскочиха Роско и Гери и Борко, мокри до кости, но много жизнерадостни. Два часа чакахме да спре дъжда и накрая ни писна, обухме се и ей къде го Ботев. Качихме се по /една нова за мен /,приятно затревена,туфеста пътека, финтирайки душманските колове. Пристигнахме на тур.спалня горе към 17 ч. С почивките ни, дотук от Карлово, се получават осем часа и половина чисто ходене. Другия път Карлово -Тъжа ще се прави явно за веднъж. Туристическата спалня на върха е скромна, без много удобства, но уюта присъства осезателно. Освен това е топло, отговорниците са страхотни хора и барчето е суперзаредено. Мисла, че изкарахме там една впечатляваща вечер... На другата заран потеглихме към хижа Плевен. Обещах си, никога вече да не пристъпям насам без щеки... На хижата изчакахме да се съберем, и айде долу на Мазането при колата на Роско. После от автогарата във В.Търново на един "Етап" и .... Сега е 17 юни 21 ч. пак във Варна.48-те часа изтекоха.

послепис: Жена ми държи да подчертае като сме в района, че недолюбва този връх/Ботев/. На мен като че ли ми е безразличен.Но все се връщаме и връщаме тук...и не омръзва. Сложна работа.
Малко снимки.











































Вече сме на "Плевен". Горе се влошава времето, но аз вече не съм там...



Пон Юни 18, 2018 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Брейййй Shocked Shocked Respect
Пон Юни 18, 2018 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kent, чуден разказ и снимки! Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Юни 18, 2018 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Вълнуващ пътепис и впечатляващи снимки

Поздравления!

Още един положителен коментар за Туристическата спалня на връх Ботев Very Happy

п.с. много повече хора от форума, биха се насладили на този чудесен фоторазказ ако е публикуван в раздела Стара Планина Very Happy


Последната промяна е направена от t.hristov на Сря Юни 20, 2018 8:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юни 18, 2018 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
14-17 юни на Славянка -х.Славянка,Царев връх и Гоцев връх и на Пирина х.Безбог,връх Безбог,връх Полежан.
Ето и малко снимки.
https://photos.app.goo.gl/7aghWKnTRNJt6ZCJ7
https://photos.app.goo.gl/VxBEDnkwekErhboaA
Сря Юни 20, 2018 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
На 22 и 24.06.2018 от х.Ком - вр.Ком - с.Дива Слатина и Дива Слатина - местност Каца камък.
Малко преди вр.Добро утро-при ГП 311 има нова чешма с три чучура, направена от граничните преди 4 дни.

Чешма


Последната промяна е направена от Планинец на Съб Юни 30, 2018 10:46 am; мнението е било променяно общо 9 пъти
Вто Юни 26, 2018 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Церово 24.06.18 Отговорете с цитат
Около Церово



. .
Вто Юни 26, 2018 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
На 22 и 24.06.2018 от х.Ком - вр.Ком - с.Дива Слатина и Дива Слатина - местност Каца камък.
Малко преди вр.Добро утро-при ГП 311 има нова чешма с три чучура, направена от граничните преди 4 дни.


https://photos.google.com/share/AF1QipNrsTLnXi_PolYgQOeV3lKB64pRCuGQ88ya7Q_ORzUykVeXZDVWusiLuiH6J5cnBg?key=aVJTMl9xbWZsWk0weGt1VFUzZ0R2bGJHT1lQSVZn


Да ти се намира някакъв трак от Дива Слатина до Каца камък и описание на пътя до там - разстояние, време, водоизточници, маркировка...
Благодаря предварително
Сря Юни 27, 2018 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
Планинец написа:
На 22 и 24.06.2018 от х.Ком - вр.Ком - с.Дива Слатина и Дива Слатина - местност Каца камък.
Малко преди вр.Добро утро-при ГП 311 има нова чешма с три чучура, направена от граничните преди 4 дни.


Чешма


Да ти се намира някакъв трак от Дива Слатина до Каца камък и описание на пътя до там - разстояние, време, водоизточници, маркировка...
Благодаря предварително


Снимки

От с.Дива Слатина до края на асфалта е 3 км. Да там стига нормална кола. След това има 7 км по много хубав камионен път до границата. В момента в който пътя стигне границата, има нещо като разклон-хубавият път продължава покрай нея чак до вр.Сребърна, респективно вр.Ком и Петрохан. Другият път е едва забележим, и представлява 2 коловоза в тревата-той тръгва нагоре по границата (в обратна посока на първия път) и малко преди вр.Яворова чука влиза в гората. Аз продължих напред по тревата до вр.Яворова чука, подминах го малко до следващото връхче и там тръгнах по границата без пътека. За да не се объркам, тръгнах да слизам до пътя, отбелязан на картата. (Не знам дали този път (втория) и този по който тръгнах след вр.Яворова чука са един и същи път).
Но пътя от картата след вр.Яворова чука може да се нарече път с много фантазия (Снимка 1). Има нещо като заравненост, обрасло и с нападали дървета на места. Неприятни обаче са малините и парчетата изгнили клони, в които човек може да се спъне. Посоката при ясно време не може да се обърка, защото от ляво, където е границата е по-високо, а от дясно е по-ниско нещо като дере. С продължаване напред започва да си личи пътека-тя е леко обрасла, но около нея тревата е още по-висока.
По-нататък пътеката излиза за кратко от гората, след това заобикаля възвишение от дясно и в тревата личат два коловоза-това вече е път (Снимка 2).
На места има нападали дървета, но се заобикалят без проблем.
С наближаване на местността Каца камък, падналите дървета стават повече, тревите са около метър и примесени с коприва (Снимки 3 и 4).
От мястото, където пътищата се разделят на границата до местност Каца камък е 7 км-или целият път от с.Дива Слатина е 17 км (3 км до края на асфалта, 7 км до границата и 7 км до местност Каца камък).
Вода по принцип няма. От края на асфалта до границата го качих с 7 кг раница за 2 ч 20 мин (1 ч и 30 мин на слизане), от там да м.Каца камък 3ч (2 ч 20 мин на обратно). Просто на отиване малко се замотах след вр.Яворова чука.
Последните 3 снимки са от м.Каца камък.
Имам трак, но не знам как да го пратя.


Последната промяна е направена от Планинец на Чет Юни 28, 2018 5:03 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Юни 27, 2018 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:

Имам трак, но не знам как да го пратя.


Трака може да се качи в Гугъл диск и после да се прати като линк - просто е, дори аз го мога, дето съм много зле в тия работи. Успех!
Сря Юни 27, 2018 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ndamov написа:
Планинец написа:

Имам трак, но не знам как да го пратя.


Трака може да се качи в Гугъл диск и после да се прати като линк - просто е, дори аз го мога, дето съм много зле в тия работи. Успех!


Сега вече и аз го мога Very Happy
Просто никога не бях ползвал Гугъл Диск - благодаря. Ето и двата ми трака - на първия от х.Ком с точка е маркирана новата чешма, на втория от 24.06.18 с точка е маркирано единственото място, което напомняше за цивилизацията - табела с надпис "Каца камък".

Трак


Последната промяна е направена от Планинец на Чет Юни 28, 2018 4:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юни 27, 2018 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
ndamov написа:
Планинец написа:

Имам трак, но не знам как да го пратя.


Трака може да се качи в Гугъл диск и после да се прати като линк - просто е, дори аз го мога, дето съм много зле в тия работи. Успех!


Сега вече и аз го мога Very Happy
Просто никога не бях ползвал Гугъл Диск - благодаря. Ето и двата ми трака - на първия от х.Ком с точка е маркирана новата чешма, на втория от 24.06.18 с точка е маркирано единственото място, което напомняше за цивилизацията - табела с надпис "Каца камък".

https://drive.google.com/drive/folders/1qQuEURKg5OPlBFILM2FMNSKHUEql5l9i?usp=sharing


Много благодаря за траковете, снимките и разясненията.

По границата дали няма да е по-проходимо от този "път"?
Сря Юни 27, 2018 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
Планинец написа:
ndamov написа:
Планинец написа:

Имам трак, но не знам как да го пратя.


Трака може да се качи в Гугъл диск и после да се прати като линк - просто е, дори аз го мога, дето съм много зле в тия работи. Успех!


Сега вече и аз го мога Very Happy
Просто никога не бях ползвал Гугъл Диск - благодаря. Ето и двата ми трака - на първия от х.Ком с точка е маркирана новата чешма, на втория от 24.06.18 с точка е маркирано единственото място, което напомняше за цивилизацията - табела с надпис "Каца камък".

Трак


Много благодаря за траковете, снимките и разясненията.

По границата дали няма да е по-проходимо от този "път"?


Моля
Възможно е по границата и да е по-проходимо, но не съм минавал.
Аз имах намерение да стигна от х.Ком до Светиниколския проход при няколко поредни хубави дни, но времето не позволи.
В петък 22.06.18 валя след обед, на следващия ден валя цяла нощ да към 10ч, на 24.06.18 беше доста хладно и облачно, следобед пак го даваха да вали и така до края на седмицата. Затова гледах да се прибера по-бързо и не съм имал време да проверявам как е по билото.
Ако някой е ходил скоро, нека каже - и на мен ще ми е интересно.
Сря Юни 27, 2018 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Преход около Амбарица и Купена Отговорете с цитат
Петък и събота, издебнах времето и се разходих от х.Плевен - Дюзчал - Амбарица - х.Добрила. И ден втори Добрила - Залъмово кладенче - Топалица - пътеката за Яворова лъка - х.Плевен. Малко снимки - тук

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Нед Юли 08, 2018 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 138, 139, 140 ... 188, 189, 190  Следваща
Страница 139 от 190

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov