ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 140, 141, 142 ... 188, 189, 190  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Очакваме с повишен интерес фото разказа от Тирол Smile
Пон Авг 06, 2018 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
х.Копрен - Ланжин скок - вр.Копрен - вр.Мартинова чука - заслон Мартиница. На другия ден от заслона през с.Мартиново и гр.Чипровци по черни пътища до х.Копрен.
Снимки

_________________
Добрата преценка се дължи на опита, а той - на лошата преценка.
Вто Авг 14, 2018 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1495
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Картала в Рила. Кърпят пътя, но са на приключване, вероятно днес ще свършат.
Сря Авг 15, 2018 3:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Средна гора - върховете Фенера, Алексица и Козя грамада. Гледки, панорами.....













_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Авг 21, 2018 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1495
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Спретнах си натоварена рилска еднодневка. Хасково - Мальовица и обратно. 7 часа каране, 9 часа ходене с почивките. На отиване минах през Пазарджик и Боровец, от източната му страна нищо не се прави. Дупки и коловози.... На връщане се прибрах през Ихтиман и магистралата, далеч по-добре е.
Снимки не предлагам, почти всички са били на Мальовица, хем много пъти.
Пет Авг 24, 2018 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Коце, какви са тия рилски разходки? Мисля, че си по Разлог и Пирина. Very Happy

Утре и аз натам - към БАК и Билото, всичко "страшно" от района, Shocked Very Happy Страшното - Йончево до ЦПШ.

Ми, разминаваме се, а искам някой от форума да срещна! Very Happy

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пет Авг 24, 2018 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1495
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Утре пак ще ида до Рила, но разтоварващо. Идеята беше да намерим някой другар с джип да ни замъкне на хижа "Марица", а цял ден да блаженстваме на Маричини езера. Не стана, с един приятел ще търсим полупочивкови маршрути. Каменити, Сиврията, Венетица, Дено или.....
Ще стане ясно по пътя. А среща можем да уредим на лични.
Very Happy
Успех и добро време утре!
Съб Авг 25, 2018 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:





Tази снимка като да е правена от Кичука към Родопите - селата и Копривките с прожектора горе. Ама това небе нещо много непознато - нито едно съзвездие или звезда не мога да идентифицирам. Скорпион малко нещо долу, ама и то не е както трябва. И нито една планета няма, а те в последните месеци са четири - Венера, Юпитер и Марс са много ярки. Обърках се. Не знам Стефко какво ще каже. Sad
Нед Авг 26, 2018 2:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1495
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Направихме поредна объркана еднодневка. Сутринта в 6 взех от дома един мой съученик. Хм, бяхме съученици преди 39 години.....
За него бе първият ден от отпуска, за мене - последен.
Нямахме план. Оказа се, че не е виждал Костенецкия водопад. Отидохме. Водопадът си е там, макар и намалял от неуместното водохващане. Последното село без табела и летовището са ужасно разкопани, слагат противопожарни кранове, глигани сякаш са ровили навсякъде. Старият басейн е разсипан, май не подлежи на ремонт. "Констанцата" си работи. Къщата, в която е отсядал Славейков или е паднала, или е основно ремонтирана. Беше много зле и жълтеникава, когато я видях последно. Сега под пътя има само една къща в добро състояние, бяла, без табела. Другото е паднало.
Секвоята си е там, турили са табела. Обиколката е пресилена - над 5 метра, вероятно мерена при тревата. Годината, уточнена на табелата е 1882. Не съвпада с поясненията на местен жител, с когото говорих преди години, както и с писаното от Хайтов за вноса на секвои. Не споря кое е вярно. Rolling Eyes
Походихме и към "Гургулица".
Топлото време ни изгони към Боровец. Това е слабо познат за мен район, защото винаги са ме дразнели платените паркинги, които предлагат само трева, тръни и прах. Ходя рядко заради Мусала, едва ли над 10 пъти досега. Оставихме колата долу, в нищото, и тръгнахме нагоре. Над Царска Бистрица открихме пътя за хижа Мусала. Отдалечихме се достатъчно от навалицата, за да си изядем сандвичите. Нямахме намерение да стигаме хижата, даваха го дъждовно, Рила се мръщеше като в Пенчовата миниатюра "Вият се облаци черни". После....
По странна асоциативна логика, захванали се с големи дървета, отидохме до Белащица наборът да види чинарите. Видя и доволен остана.
А аз признавам, че чинарите, макар и забележителни, ми се виждат грозни. Нещо не са мой тип...
Аз щот съм много убав.....
Нед Авг 26, 2018 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Пчелата Жужа написа:



Tази снимка като да е правена от Кичука към Родопите - селата и Копривките с прожектора горе. Ама това небе нещо много непознато - нито едно съзвездие или звезда не мога да идентифицирам. Скорпион малко нещо долу, ама и то не е както трябва. И нито една планета няма, а те в последните месеци са четири - Венера, Юпитер и Марс са много ярки. Обърках се. Не знам Стефко какво ще каже. Sad


Отсреща е силуета на Стара планина, а светлата точка, какцнала върху него е станцията на вр. Ботев. Значи посоката е североизток. Не знам коя звезда, коя е. От 7+3 кадъра в комбинация - толкова. Нямам нерви за повече.

Иначе идеята не е лоша, някоя вечер ще се кача в Марково да снимам Пловдив и това ще е септември, че комарите няма да ме оставят на мира. Smile

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Авг 27, 2018 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Пчелата Жужа написа:



Tази снимка като да е правена от Кичука към Родопите - селата и Копривките с прожектора горе. Ама това небе нещо много непознато - нито едно съзвездие или звезда не мога да идентифицирам. Скорпион малко нещо долу, ама и то не е както трябва. И нито една планета няма, а те в последните месеци са четири - Венера, Юпитер и Марс са много ярки. Обърках се. Не знам Стефко какво ще каже. Sad


Отсреща е силуета на Стара планина, а светлата точка, какцнала върху него е станцията на вр. Ботев. Значи посоката е североизток. Не знам коя звезда, коя е. От 7+3 кадъра в комбинация - толкова. Нямам нерви за повече.

Иначе идеята не е лоша, някоя вечер ще се кача в Марково да снимам Пловдив и това ще е септември, че комарите няма да ме оставят на мира. Smile


Аха, ясно, на североизток планети няма, а съзвездията вероятно са се застъпили.
Пон Авг 27, 2018 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Мальовишко Било Отговорете с цитат
Еднодневно кръгче: ЦПШ – Втора тераса – заслон БАК / Орловец/ Гранитна вода –
Премката между Злият зъб и Ловница – Ловница – Купени – Страшното езеро – Йончево езеро – ЦПШ.

Навалицата – до Втора тераса. Качих се на Билото и не ми се слиза! Маршрутът не е лек, голяма денивелация,
много камъняк вместо пътеки… Простор, гледки и адреналин…!
Ловница ми взе акъла, но да не те хваща лошо време горе!

На Кирилова поляна имаше събор, за събитията в Жабокрек.
Музиката подминаваше върховете, а ние внимавахме да не се изсипем бързо–бързо на хорото по Белия улей
или пътеката-улей на слизане от Ловница.
Големият дъжд дойде отнякъде изведнъж над Страшното езеро и обърка сметките за полежаване край него.
Спря да вали преди Йончевото. Толкова ми беше хубаво, че дъждът не можа да ме ядоса.

Много красота и щастие ми донесе този маршрут! Искам да благодаря на Групата „Млад планинар“,
с водач – съфорумецът – aimamov!
Имат група във фейса с това име и безброй хубави снимки от техни разходки.
Не познавах никой от тях, но имаше много настроение и емоции и се получи чудесно!

Малко снимки от мен:

http://dibilareva.snimka.bg/mountain/mal-ovishko-bilo-08-2018.5135979

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пон Авг 27, 2018 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
До Сиврикая, източни Родопи





_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Авг 27, 2018 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
jorojj



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Скоро бяхме на Камен дел - до София е, но си е перфектно за един лек преход Smile

Пет Авг 31, 2018 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Re: Мальовишко Било Отговорете с цитат
ДИАНА написа:


Навалицата – до Втора тераса.


Олелееее... снимката на хижата прилича все едно събор има.. ужас Sad
Пет Авг 31, 2018 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 140, 141, 142 ... 188, 189, 190  Следваща
Страница 141 от 190

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov