ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 149, 150, 151 ... 191, 192, 193  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Re: Пак из Родопите! Отговорете с цитат
staria написа:
От петък вечер, до неделя обикаляхме около Доспат. Първо да видим Побития камък, после в събота - Дяволската пътека до Борино и водопадът до с. Касък. В неделя се възползвахме от идеи на Ивайло (за вр. Почилена бърчина - над Доспат) и на Ведрин (за Ташбоазкото кале - над яз.Голям Беглик). Снимки.


Другият път може да отидете до м. Чаирджик.


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Чет Фев 27, 2020 4:37 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Юни 18, 2019 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение В търсене на водопади над Белово Отговорете с цитат
Е тоя път го заковахме...


Пон Юни 24, 2019 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Неделна разходка до Пеещите скали Отговорете с цитат
Ivailo Hr., Stefan Iliev, Vaskoo и други познати и непознати форумци, ето на, че сезонът напредна и има все повече споделени истории! Поздравления! За жалост аз още се бавя, въпреки разписването на пролетния сезон с няколко прехода около Ботев, Марагидик и др. Така е заради проблемите с возилото ми, което изискваше грижи и ремонт, но се надявам да имам реванш.

В неделя, след двудневен ремонт на бойния ми Форд, реших въпреки умората да се разходя някъдe в планината. Решението беше за еднодневна разходка около х. Мазалат. И така, след почти досадното изкачване с колата до х.Партизанска песен и въртенето на многото завои, последва един приятен ден. Времето беше ясно и добро за снимки и само към Кадемлията се въртяха ниски облаци, което окончателно ме отказа да изкачвам върха. Нищо непредвидено не се случи. И в двете посоки се надявах да срещна някоя горска животинка за снимка, но вместо това, на връщане ме настигнаха група шумни мотористи, на пътеката в посока х.Мазалат - в. Бухала. Не знам дали е позволено по горската пътека да се движат толкова мощни возила, но така или иначе те си минаха няколко пъти, като по магистрала. Ето и мястото - https://www.kade.si/#map=17/2798381.59/5275970.68/0 Имам и заснета точката с JPS-a, но не знам с какво би допринесло това! Въпреки всичко, настроението ми не можа да се скапе напълно и мисията за деня бе изпълнена. Ето и снимки - тук.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пон Юни 24, 2019 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
...

Някой знае ли, защо оттокът от Сълзата не е регистриран като водопад, че е над 200 метра?
...

Това е интересен въпрос. Вероятно защото през по-голямата част от годината представлява просто един поток, стичащ се по склона, а не пада вода.

Иначе и аз миналата седмица бях на Седемте рилски езера и с изненада видях сребристата панделка на въпросния водопад,
спускаща се вляво от така наречения Езерен връх. Бях се присъединил към една група от американци, които имаха един ден за
посещение на езерата. За съжаление – случи се дъждовен, дъждът подрани с 2 часа. Но пък всяко зло за добро – точно преди
Бъбрека заваля градушка, падаха оглушителни мълнии, изля се проливен дъжд и всичко плувна във вода, пътеките станаха
потоци, земята се покри с няколко пръста сняг – зимата сякаш се завърна. Smile

Къде другаде бихме могли да намерим такова приключение! Smile

Повече снимки – в краткия пътепис http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=133053#133053.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Юни 24, 2019 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
15-16.06.2019 г., събота и неделя - във Верила. Подновяване на маркировката. За първи път с преспиване.

Огнени залези, бляскави изгреви, лаещи сръндаци, наситено зелени дървета, поляни и цветя! Хиляди цветя!

Повече снимки и джипиес тракове – в краткия фотопис http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=133052#133052.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Юни 24, 2019 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Върховръх - с деца на планина, епизод n х 100 Отговорете с цитат
Пореден уикенд вкъщи, в Родопа. Там където започна всичко, реших да заведа детето и няколко чужди, барабар с родителите им.
База парк-хотел Родопи, разходки до хижа и връх Върховръх, връх и местност Комаров камък, както и до Чурен и из Темния балкан в посока Тъмраш.


някои снимки

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Вто Юни 25, 2019 10:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юни 24, 2019 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: В търсене на водопади над Белово Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Е тоя път го заковахме...


Горе на снимката са хванати зелени листенца - това добре, даже отлично. Ама защо са ти отрязали обувките? Think

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Юни 24, 2019 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Re: В търсене на водопади над Белово Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
ivailo.hr написа:
Е тоя път го заковахме...


Горе на снимката са хванати зелени листенца - това добре, даже отлично. Ама защо са ти отрязали обувките? Think

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Off Topic За да го има целия водопад, вместо старите ми обувки. Ако бях с новите, щях специално да искам и те да са в кадъра. Laughing Laughing Laughing
Вто Юни 25, 2019 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: В търсене на водопади над Белово Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:


Off Topic За да го има целия водопад, вместо старите ми обувки. Ако бях с новите, щях специално да искам и те да са в кадъра. Laughing Laughing Laughing


Е що тъй правиш? Със стари обувки на нов водопад...Ми обуй се, сложи вратовръзка, туй-онуй! Very Happy

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юни 26, 2019 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Щото не е планинар що..........аматьорска му работа Very Happy
Чет Юни 27, 2019 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen



Регистриран на: 03 Фев 2011
Мнения: 4

Мнение До връх Голица в Родопите Отговорете с цитат
От хижа Върховръх по пътя за хижа Персенк, като от седловината между Модър и Голица завих вдясно към Голица.



Връх Модър


Персенк


Имаше стара червена маркировка, по която се качих до върха.
Чет Юни 27, 2019 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Родопите - из околностите на с. Тихомир Отговорете с цитат







Нед Юни 30, 2019 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Да посрещнем Джулая на Ботев Отговорете с цитат
Спазихме традицията и посрещнахме първото юлско утро. На място, което си струва гледките - вр.Ботев. И за мое учудване, туристическата спалня бе пълна. А преди изгрева се качи и мощна група от заслон Ботев. Малко снимки.
Вто Юли 02, 2019 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Специални Поздравления за Бай Петко Very Happy
Вто Юли 02, 2019 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Родопите: из Каркария над гр. Пещера (6-7.07.2019 г.) Отговорете с цитат





Нед Юли 07, 2019 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 149, 150, 151 ... 191, 192, 193  Следваща
Страница 150 от 193

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov