ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 171, 172, 173 ... 189, 190, 191  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Изминалите почивни дни си спретнахме една прекрасна - цветна, свежа и пълна с планински аромати разходка
сред Поличи, Калини и вр. Върла за разкош, под акомпанимента на Градински и Воденичарски езера из Рила
планина, която ни обагри неусетно със шарена палитра от есенно - снежна красота...






Пет Окт 16, 2020 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Друже Лари, ти изкърти всичките ми илюзии. Верно че и екскалибур загатна... Оказа се верно значи. Ще ти призная нещо. Ти беше моето вдъхновение в този орум. Защо? Защото пишише само в музикалната тема и редовно казваше някаква хубава музика. И никога не се занимаваше и не казваше за планинарски глупости и реишх че и ти като мен не ходиш из баирите като шматка. И аз зарад глупостта си реших че и така можело значи. Че можело тука да се коментира и без да си планинар. И зарад туй и аз коментирах. След това не коментираше тук но аз реших да остана и да докажа че и така може и самостоятелно. Че няма нужда са си планинар или нещо подбоно. И сякаш ми излризащше сметката. А сега се окзва че рей е сам . Че е ходил сам по високото. Но няма нищо. Големи благодарности за хубавата музика. Всичко хубаво!
Пет Окт 16, 2020 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Друже Лари, ти изкърти всичките ми илюзии. Верно че и екскалибур загатна... Оказа се верно значи. Ще ти призная нещо. Ти беше моето вдъхновение в този орум. Защо? Защото пишише само в музикалната тема и редовно казваше някаква хубава музика. И никога не се занимаваше и не казваше за планинарски глупости и реишх че и ти като мен не ходиш из баирите като шматка. И аз зарад глупостта си реших че и така можело значи. Че можело тука да се коментира и без да си планинар. И зарад туй и аз коментирах. След това не коментираше тук но аз реших да остана и да докажа че и така може и самостоятелно. Че няма нужда са си планинар или нещо подбоно. И сякаш ми излризащше сметката. А сега се окзва че рей е сам . Че е ходил сам по високото. Но няма нищо. Големи благодарности за хубавата музика. Всичко хубаво!



Съжалявам, че така се е получило. Мен този Форум ме вдъхновява. Има много красива, интересна и полезна информация.
Мисля, че планинарството не изключва добрия музикален вкус и обратното.
Има планини, долини, езера, водопади, както и песни, изпълнители и групи, които оставят трайна следа в паметта ни и в сърцето ни.
Формират вкус към красивото и необятното.
Смятам и занапред да споделям за местата, които са ме впечатлили, както и рождените дати на любими изпълнители и музикални групи. Smile
Пет Окт 16, 2020 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
И тъй като и без това виждам, че се споделят ходения от изминалото лято, ето и последният ми планински преход на хижа, за повече от един ден, до Амбарица - цък.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Вто Окт 20, 2020 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Лари, не съжалявай - все така си вдъхновение за мен. То и няма какво друго да е човек, който се сеща да оцени естетически информацията във орума. Не знам доколко изброените от теб три неща са вярни за орумната информация, но със сигурност важат за този твой коментар. Благодаря ти.
А снимките са приказни и ми напомнят за един китайски фюлм. Хубава вечер!
Вто Окт 20, 2020 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Лари, не съжалявай - все така си вдъхновение за мен. То и няма какво друго да е човек, който се сеща да оцени естетически информацията във орума. Не знам доколко изброените от теб три неща са вярни за орумната информация, но със сигурност важат за този твой коментар. Благодаря ти.
А снимките са приказни и ми напомнят за един китайски фюлм. Хубава вечер!


Колега Ray, не знам кое ти е лъчезарното?! На последък ми се струват доста мрачни твоите постинги, за което съжелявам искрено! Вероятно проблемите на ежедневието, Ковид19 пречи също, или пък магнитни бури нещо и т.н. Честно казано, за да ме интересува мнението ти, трябва да имаме някакви допирни точки, все пак. Като универсални правила, някакви идеи и ценности или пък, защо не, чалга-културни въжделения, мераци, та дори откровената безскруполност също би могла да ни обедини, ако сме сродни души и т.н. Тук не включвам възможността самият ти да си доказан авторитет в дадена област, за предпочитане планинарството или пък светило в дадена научна област. И тук също трябва да съобразим някаква условност, а именно, че за теб и мен авторитетите и хората с качества имат някакво значение, нали така-а-а! Но, май се разприказвах много. Та искам да добавя, че приказките ми са стрелба във ветровитото небе и са само с условен характер. Честно казано, това за соФрата в подписа ти ме наведе на една мисъл, а именно, че соФрите на нашите дядовци и баби са били кръгли, макар и само в грубо-реалистичен и доста опростен нативен външен смисъл. А днес, дето се вика, в съвременният демократичен свят, свобода на словото и т.н., те са си един вид всички познати ни соФри в Родината. Или почти всички, с малки изключения! Дето се казва, те се явяват предимно поради появилият се прекален шум, брум и липса на синергия и оптимизация при разговорите. И дето се казва, на нас ни остава само, да се стремим, към едно хармонично общуване, в което проблемите се изчистват от само себе си, задачите се решават, според обявеният тон, ред на мисли, обсъждания в дадената област и т.н. и пр. и пр. Та-а, скъпи Ray, надявам се да съм хвърлил малко светлина, за това, че в същност се опитвам да те подтикна към тематични разговори за планината, споделяне на полеви опит, умения... Или с една дума, иска ми се да те накарам да станеш истински планинар, за да станат по-малко комплексирани или, как да го кажа - мрачни твоите уклончиви постинги. Изводът е, Rey, стани планинар!!!

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Вто Окт 20, 2020 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
През изминалите почивни дни към Йозолските потайности и омайности. Smile








Съб Окт 24, 2020 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogyto



Регистриран на: 14 Сеп 2014
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Вчера мръднах малко с намерение най-сетне да стъпя на вр.Грамадлива. Времето беше повече от хубаво за една приятна разходка.
По хижа Предела, кипи усилена работа, явно след няколко години същата ще отвори врати отново за посетители.



х.Химик.



По-пътеката към Руски паметник.



А ето и мястото където днес се издига белокаменен паметник, указващ мястото на главния лагер на отряд руски войни - разузнавачи от Освободителната руско-турска война.



И изглед на юг.



Връх Дребежите и комуникационната антена на него.



Изглед на север от там, в далечината се вижда В.Търново.



В близост колова маркировка и указателни табели за Ски-база Грамадлива през гората



Smile



За жалост пътеката за връх Грамадлива, спокойно мога да кажа че е изчезнала. Проправях си път с адски мъки към върха и дълбоко съжалявах, че не взех мачетето с мен...ама съм си упорит и го намерих, благодарение на трака на Чочо (pelitko).



Последва стръмно спускане надолу към хижа Грамадлива. В базата на ПСС имаше работници и правеха нещо в района, тъкмо бяха седнали на обяд и ги подминах без да задавам излишни въпроси и да ги притеснявам.





По пътеката намерих няколко паднали табели, който успях да ги застопоря с подръчни средства, другия път ще нося обезателно и пирончета. Едната беше паднала в шубрака за вр.Грамадлива, пътеката си заслужава но за жалост е тотално занемарена, ако намеря време следващия път ще съм подготвен и ще я поразчистя до колкото мога.
И така завърши и тази приятна разходка. Smile
Нед Окт 25, 2020 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Миналия петък се разходихме до връх Върховръх и Комаров камък. Леко ходене, прекрасни гледки и абсолютна тишина. Беше невероятно тихо и топло. Е накрая ни нападна агресивно домашно куче в Чурен, но нали трябва да има и малко адреналин...
Вто Окт 27, 2020 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Разходих се високо над яз. Въча, от Чилингира през Самунова бърчина до ловния заслон, където търсех надолу открито място, за да снимам, но намерих само ловци. Хубаво време, чудесни гледки, лека разходка. Срещнах и доста народ, особено на връщане по реброто. Ето малко снимки:





Поглед към Осиково, долу се вижда чешмата на билото(няма я на картата):







Осиково:







И пак язовира:





_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Ное 09, 2020 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Ее, mislesht, страхотни и редки снимки. Кой друг ще ни покаже яз.Въча отвисоко, ако не ти. Благодаря, че сподели!
Пон Ное 09, 2020 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за снимките и от мен!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Ное 09, 2020 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
На 11.11.2020 г. се „разходихме“ еднодневно в Рила - малко над хижа „Мальовица“ по хребета Калбура до връхче 2335,5 м:

https://www.kade.si/#BG5K=19/2601547.76/5190052.79/0

Времето беше хубаво. Имаше диви кози, стръмни улеи, малко клек, пещери, гледки, брокенски призрак, залез и звездно небе:

Повече снимки – в краткия фотопис http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13870.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Ное 12, 2020 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Неделя, 15.11.2020 г. - еднодневна разходка със съфорумеца excalibur (Румен Йорданов):

Зелени преслап - връх Кабул 2537 м - връх 2508 м - Сухия рид - хижа „Скакавица“ - Зелени преслап.

Всички снимки от разходката - в темата - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=146882#146882

Времето беше чудесно и топло, имаше гледки, много хора на връх Кабул, няколко кучета и диви кози!

Безименният връх западно от езеро Бъбрека, висок 2508 м, известен и като Малък Кабул, се оказа истинска изненада!

От запад върхът беше тревист и полегат, но от изток се стесняваше до скалист ръб, спускащ се на места отвесно към Бъбрека!

И още една изненада - на върха имаше 2 плочи с надписи:

На първата - вр. Беинса Дуно 2527 м., а на втората - от едната страна - 2515 м. връх Беинса Дуно, а от другата - 2515 м. Чочов връх.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Вто Фев 02, 2021 8:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Ное 17, 2020 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:




Shocked Shocked
Почвам да търся подходящ безименен връх, да прасна отгоре плоча с името си! Сравнително бързам, че утре като хвърля топа ще е късно.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Ное 18, 2020 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 171, 172, 173 ... 189, 190, 191  Следваща
Страница 172 от 191

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov