ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 190, 191, 192, 193  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1511
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Вчераааа...... пихме в Пловдив. Грехота беше веднага да се прибера в Хасково и днес по обед се озовахме в село Локорско покрай София. Водопадите са строително подпомогнати стари прагове, водата е малко, но проветрихме главите. Снимки:

https://photos.app.goo.gl/L79bkDnFynE9AzWm6
Съб Мар 23, 2024 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Вчераааа...... пихме в Пловдив. Грехота беше веднага да се прибера в Хасково и днес по обед се озовахме в село Локорско покрай София. Водопадите са строително подпомогнати стари прагове, водата е малко, но проветрихме главите. Снимки:

https://photos.app.goo.gl/L79bkDnFynE9AzWm6


Фрешинг!? Smile природно изтрезняване, нов спорт Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Мар 24, 2024 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
21 март 2024 г., четвъртък – до Кръстати камен (най-големия каменен кръст), с. Ветрен, Осоговска планина:

https://www.kade.si/index.html#map=19/2533398.33/5168281.88/0





23 март 2024 г., събота – до хижа „Попови ливади“ и връх Чала (1969 м), Среден Пирин:

https://www.kade.si/index.html#map=17/2629773.57/5096197.16/0





24 март 2024 г., неделя – до връх Полежан (2852 м), Северен Пирин:

https://www.kade.si/index.html#map=18/2615616.43/5119889.26/0






____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Мар 25, 2024 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По Орелек е още доста снежна обстановката - пътеките и пътя са с дълбок до метър сняг над 1950м. До тази височина - суша, прахоляк и минзухари (лилави и жълти), небето прашно, жегата голяма, земята много топла.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Апр 01, 2024 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1511
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
По Орелек е още доста снежна обстановката - пътеките и пътя са с дълбок до метър сняг над 1950м. До тази височина - суша, прахоляк и минзухари (лилави и жълти), небето прашно, жегата голяма, земята много топла.


Да. И ние сме в района. Утре мислим да си намокрим обувките край Безбожко езеро. Wink
Пон Апр 01, 2024 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
30 март 2024 г., събота – до планината Отрис в Гърция (планината на Титаните, откъдето са се били срещу Боговете на Олипм).
Интересна планина, но не можахме да стигнем до първенеца ѝ (на 1 км на снимка №1), защото трябваше да се прибираме в България.

https://www.kade.si/index.html#otm=15/2528568.19/4725208.73/0









01 април 2024 г., понеделник – до връх Кюнек 1923 м и Кулин камък 1901 м в Осоговска планина.
Снегът отстъпва, има сини минзухари. Изрязах малко хвойна, сезонът е открит. Разбира се, имаше и хубав залез.

https://www.kade.si/index.html#map,user-data,user-data=18/2516728.21/5190773.37/0








____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват![/quote]
Вто Апр 02, 2024 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Много хубави снимки, наздраве !
Вто Апр 02, 2024 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pazzo



Регистриран на: 30 Дек 2021
Мнения: 9
Местожителство: Русе

Мнение Рила Отговорете с цитат
Кратка, пролетна разходка до "Горната Земя". 2-3 април 2024г.





Снимките
Съб Апр 06, 2024 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
03-05 април 2024 г., сряда–петък – град Мелник, Роженския манастир и Мелнишките пирамиди.

Опресняване зелената маркировка и поставяне на няколко любителски табели.

Чудесно пролетно време, много слънце, цветя, люляци, залези и някои други неща...










____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Апр 08, 2024 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
Аз се мотках от село Сърница (Хасковско, по-скоро Минералнобанско) до връх АИДА по червената маркировка, която е чудесна. Качихме се на Калето: https://map.bgmountains.org/#map=19/2816180.48/5144537.46/0 и ходихме до Мечите дупки и скалата под върха: https://map.bgmountains.org/#map=19/2815600.27/5146209.03/0
Вто Апр 09, 2024 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гроздан Николов



Регистриран на: 26 Яну 2021
Мнения: 18

Мнение Разходка в Стара Планина Отговорете с цитат
В събота и неделя ( 06.04 и 07.04.) с един приятел направихме преход от хижа Предела на Прохода на Републиката през хижа Буковец на прохода Твърдица - Елена ,и стигнахме благополучно до хижа Чумерна , където преспахме. На сутринта по обратния път (колата ни беше на Хаинбоаз) , хапнах копривена супа Smile на Буковец и газ на запад - не че "газта" ни спаси от неколкократно преваляване на дъжд и някаква ситна градушка .
Вто Апр 09, 2024 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гроздан Николов



Регистриран на: 26 Яну 2021
Мнения: 18

Мнение Малко в Родопи Отговорете с цитат
Вчера, понеделник 08.04. пътувахме до село Три могили , откъдето хванахме пътеката за Мумджидам. След кратък и сравнително лежерен преход стигнахме до това приказно място ,на което за първи път ходя. След кратка почивка за обяд , страхотни гледки и снимки слезнахме обратно до селото,където преди отпътуване поговорихме с един от малкото местни жители (по негови думи в селото има по-малко от 10 постоянно пребиваващи). После бързо хапване в село Червен и както се казва - кой откъде е .
Вто Апр 09, 2024 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Разходка в Стара Планина Отговорете с цитат
Гроздан Николов написа:
... направихме преход от хижа Предела на Прохода на Републиката през хижа Буковец на прохода Твърдица - Елена ,и стигнахме благополучно до хижа Чумерна...

Отзиви за маркировката? Обрасли участъци, проблемни места? Левурда срещнахте ли?



didkopitko написа:
Аз се мотках от село Сърница (Хасковско, по-скоро Минералнобанско) до връх АИДА по червената маркировка, която е чудесна.


Чудесна маркировка, ала при хижа „Аида“ на табелката за хижа „Книжовник“ километрите са грешни – не са 33, а 34.
Написани са с 1 по-малко, тъй като ги сметнах грешно. Smile Язък, че в училище математиката ми беше любим предмет. Very Happy

Част от маркировачите при село Сърница (източник: https://forum.bg-turist.com/viewtopic.php?p=163285#163285):


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Апр 09, 2024 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гроздан Николов



Регистриран на: 26 Яну 2021
Мнения: 18

Мнение Re: Разходка в Стара Планина Отговорете с цитат
[quote="stefan_iliev38"]
Гроздан Николов написа:
... направихме преход от хижа Предела на Прохода на Републиката през хижа Буковец на прохода Твърдица - Елена ,и стигнахме благополучно до хижа Чумерна...

Отзиви за маркировката? Обрасли участъци, проблемни места? Левурда срещнахте ли?


Отзад напред Smile : Левурда има доста вече - и в момента приемам витамини от нея Smile - примерно в гората източно от Караиваново хорище има промишлени количества (единствено гръмотевичната буря и валежите ме спряха да напълня раницата) . Обрасли участъци има (но не в някаква много неприятна степен) около Йорданкино кладенче и бившата хижа - и по зимната от север по стръмното , и по заобиколната южна покрай чешмата , но пак казвам не е нещо чак толкова притеснително . В събота проблеми с маркировката почти не сме имали (вярно,че често профилактично се консултирах с приложенията - но аз по принцип много обичам да ги гледам докато вървя - не толкова за ориентиране,колкото чисто информативно(наименования,забележителности и т.н.)) , но на връщане предполагам заради бързането да изпреварим гръмотевичната буря и валежите се пообъркахме леко на 1-2 места . Първо мисля беше приблизително в района (не съм пускал трак) северно от Каменска могила на влизане в гората рязко изгубихме марката , и после южно от Бутурски чукар (точно в големи горски поляни с левурда) пак се поомотахме леко и се наложи да погледна навигацията. Но признавам ,че тук е малко субективно и не бих казал на 100 % , че проблемът е само в маркировката , а може би и притеснението ми от гърмежите над главата ми е нарушило концентрацията ми . Предполагам,че Калоян и Борис примерно с техните многократни преминавания ,както и голяма част от съфорумците едва ли биха имали моите "проблеми" . Като цяло участъкът се преминава сравнително лесно и мисля,че ком-еминейците точно тук биха преминали без проблем .
Вто Апр 09, 2024 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм се замотвал в района на Бутурския чукар, та знам какво е. Маркировката е виновна, но щом е само на няколко места – добре е.
Отдавна не съм бил в района, та затова питам. По спомени, преди години ми казаха, че някакво семейство поддържало маркировката от Предела към Караиваново хорище, но дали още действат – не знам. Около хижа „Буковец“ маркировката беше много добра, хижарят на хижата ни каза, че често са се губили туристи и той решил да поднови маркировката, за да не се занимава да търси и да упътва загубилите се. Но едва ли същият хижар е още на хижата.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Апр 09, 2024 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 190, 191, 192, 193  Следваща
Страница 191 от 193

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov