ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
БТС - КАКВО СТАВА?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
БТС - КАКВО СТАВА?
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение БТС - КАКВО СТАВА? Отговорете с цитат
Тъй като има такава тема за АПХ, някой може ли да ми обясни какви са тези постоянни патаклами в БТС ? Каква е тая борба. Явно има много пари, защото като гледам какви статии се пускат и аз пак не разбирам за какво е цялата работа и какво точно и кой искат да направят .

https://bgtourism.bg/20072022-bulgarski-turisticheski-union-izvanreden-kongres/?fbclid=IwAR37wHgy0vsEgaIBHtgJDjAc4mp3pc94KEjOJXNFmAZpyBnCmRBneC6ZiAU
Съб Авг 20, 2022 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ох, ако Корнелия Нинова беше туристка, щяха да видят тия "Строй се! Преброй се!" Razz
Съб Авг 20, 2022 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Картинката е многопластова както обикновено. Аз съм видял следното:

- в мин. на спорта БТС държи множество чиновници на щат. Хората са възрастни, треперят си за стола и мизерните заплати. Пределно им е ясно, че всяка промяна в статута на БТС ще им се отрази директно и най-вероятно негативно. Затова може би отхвърлят неизбежната нужда от промени, за да оцелее организацията им.

- БТС има твърде много недвижимо имущество и за него ламти кой ли не. От влиятелни политици, през влиятелни бизнесмени, до никому неизвестни дребни тарикати (помним добре един такъв дето се беше завъртял тук...)

Та Калояне, пуснатото от тебе може донейде да се обясни от горните ми наблюдения. Дали става дума за опит да се сменят чиновниците в министерството с нови мераклии-чиновници или пък е опит да се прилапат имоти от поредната "национална" ерзац-организация с ТС в името, знам ли. Не смея да се надявам, че това се прави за добро...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Авг 20, 2022 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
дребни тарикати (помним добре един такъв дето се беше завъртял тук...)

ТУК? Shocked
Съб Авг 20, 2022 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Цитат:
дребни тарикати (помним добре един такъв дето се беше завъртял тук...)

ТУК? Shocked


Или викаш беше едър тарикат?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Авг 20, 2022 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не ги разпознавам тарикатите, та трябва да ми ги показват.
Съб Авг 20, 2022 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Сотиров написа:
Цитат:
дребни тарикати (помним добре един такъв дето се беше завъртял тук...)

ТУК? Shocked


Или викаш беше едър тарикат?

«A great man is hard on himself; a small man is hard on others.»

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Авг 21, 2022 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: БТС - КАКВО СТАВА? Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Тъй като има такава тема за АПХ, някой може ли да ми обясни какви са тези постоянни патаклами в БТС ? Каква е тая борба. Явно има много пари, защото като гледам какви статии се пускат и аз пак не разбирам за какво е цялата работа и какво точно и кой искат да направят .

https://bgtourism.bg/20072022-bulgarski-turisticheski-union-izvanreden-kongres/?fbclid=IwAR37wHgy0vsEgaIBHtgJDjAc4mp3pc94KEjOJXNFmAZpyBnCmRBneC6ZiAU

Добре е да се цитира текстът на статиите, за да остане във форума, в случай че статията бъде изтрита след време:
Цитат:

Туристите се пребориха за изборен конгрес в БТС

20/08/2022 17:36



Софийски градски съд излезе с решение, с което насрочи изборен конгрес в Туристическия съюз. Пречките, с които се сблъскаха туристическите дружества бяха не една и две – сегашното ръководство използваше всякакви манипулации, за да блокира изборен конгрес.

София. В началото на годината над 2/3 от членовете на Български туристически съюз внесоха подписка до Управителния съвет Общото събрание на 16 април 2022 да преизбере целия управителен съвет.

Действащото ръководство доведе адвокат, който да измисли оправдание, с което да откажат и който да обясни, че искането е незаконно. В следствие на представените аргументи Управителният съвет отхвърли искането на членовете си. Инициаторите внесоха подписката в съда, откъдето отговориха, че Общото събрание освобождава и назначава Управителния съвет, следователно на 16 април с решение на Общото събрание няма пречка да бъде избран нов Управителен съвет. От ръководството обаче отново включиха адвокати, които да обясняват, че няма право на такъв избор и той не се случи. На Общото събрание се взе решение, с което Общото събрание задължава Управителния съвет да свика Изборно общо събрание до средата на октомври. Но Управителният съвет реши да не изпълни решението на Общото събрание.

Инж. Васил Николов е най-младият член на управителния съвет, който е главен инициатор на въпросните подписки и обединител на дружествата, искащи промяна.


инж. Васил Николов – член на УС на Български туристически съюз и главен инициатор на Извънредния конгрес

След поредния отказ Васил Николов отново обиколи страната и събра подписка, с която над 2/3 от дружества искат Изборно общо събрание. Подписката отново бе внесена в Управителния съвет, където 10 членове от общо 15 в УС гласуваха против Изборен конгрес. Тогава дружествата се обърнаха към съда, където искаха съдът да насрочи изборите в БТС, тъй като ръководството не зачита волята на дружества, а дори упълномощават адвокат, който да внесе в съда становища против желанието на дружествата да има изборен конгрес.

В крайна сметка Софийски градски съд с решение № 985 от 09.08.2022 г. насрочи изборен конгрес за 15 oктомври 2022 г. и решението не подлежи на обжалване.

Туристическите дружества се надяват членовете на управителния съвет, които са против провеждането на извънреден конгрес да престанат да създават пречки за провеждането му, а да отидат на честен и справедлив избор!

БТС

Сподели публикацията


Източник: https://www.btsbg.org/novini/otchet-na-predsedatelya:

Цитат:
ОТЧЕТ НА ПРЕДСЕДАТЕЛЯ

30/05/2022

ЛИНК ЗА СВАЛЯНЕ НА ОТЧЕТА - ТУК

Уважаеми приятели – ТУРИСТИ,

На 18 Май 2022 г. Агенцията по вписване вписа в регистрите промените в ръководството на БТС, гласувани по време на извънредното Общо събрание, проведено на 16.04.2022 г.

С този акт, бих искал да Ви уведомя, че аз като Председател, както и останалите колеги, които попълнихме вакантните места в УС на БТС, сме легитимирани за външни за СЪЮЗА организации и лица. Това е повод да обявя началото на активната дейност за подновяване работата в БТС.

Какво е свършено от извънредното ОС на БТС до сега ?


1. Запознах се с оперативната работа на щатния персонал назначен в ЦС на БТС.
2. Посетих на 30.04.22 срещата в СКОПИЕ на представителите на Европейските и Балканските планинарски съюзи, членове на EUMA(Европейска планинарска организация), UIAA(Международна федерация по катерене и алпинизъм) и BMU(Балкански планинарски съюз). На тази среща представителката на ТД „МУСАЛА“ Марияна Илиева, направи презентация на БТС като организация от национално значение с цел да бъдем приети в EUMA. След така направената презентация всички членове гласуваха ЗА приемането на БТС, като пълноправен член на EUMA. (подробности – в. ЕХО)
3.Проведени бяха редица срещи с партньори, осигуряващи приходната част в месечния бюджет на Съюза. В т. ч. с представители на мобилния оператор YETEL (с присъствието на член на УС Васил Николов), наематели на обектите, собственост на БТС – курортен комплекс Мальовица, гр. Велинград , х. Мусала и други. Проведени бяха разговори с кандидат-наематели на редица обекти: в това число спалните в гр. Копривщица , х. Кладова, х. Яворова лъка и др.
4. Посетих гр. Козлодуй, както и проведох редица срещи с областния управител на гр. Враца, координатора от гр. Козлодуй, представители на фирмите ЕКОТОЙ, РЕД БУЛ и НОМЕР ЕДНО, по повод организацията и провеждането на Националния Туристически Поход „По стъпките на Ботевата чета“. В резултат на това БТС ще има отново сериозно и авторитетно присъствие на тази патриотична проява от национален мащаб .
5. Посетих х. Бачо Киро , по време на честването на годишнината от битката при Дряновския манастир и имах срещи с участниците в традиционния поход, организиран от ТД „БАЧО КИРО“ гр. Дряново. Срещите бяха организирани от новоизбрания член на УС на БТС г-н Стефан Инколов.

6. По повод честването на 120-годишните юбилеи на членове на съюза :

. На 07.05.22 посрещнах участниците в похода организиран от ТД „СЪРНЕНА ГОРА“ в гр. Стара Загора и взех участие в тържеството по този повод. Поканата за това беше оправена от члена на УС на БТС г-н Георги Гацин.
. На 12.05.22 по покана на председателя на ТД „ОРЛОВО ГНЕЗДО“ г-н Жельо Желев, членът на УС на БТС проф. Атанас Георгиев и ИС на БТС Лъчезар Лазаров връчиха паметен плакет на тържеството организирано в гр. Казанлък в чест на юбилея.
. На 15.05.22 аз бях на връх Бузлуджа, където завършиха походни лъчове, организирани по повод 120-годишните юбилеи на ТД „Трапезица“, ТД „Сърнена гора“ и ТД „Орлово Гнездо“. Използвах случая да направя проверка на състоянието на туристическата маркировка по маршрута Е3 в участъка между прохода Шипка и връх Бузлуджа .

7. На 17.05.22 по покана на г-жа Ана Камчева, председател на сдружението на пловдивското туристическо дружество „Чернатица“, взех участие в работата на Общото събрание на сдружението. По време на дискусията се стигна до извода, че е добре да се подкрепят различни регионални инициативи, дори и те да са организирани от дружества, позиционирани и в по-малки градове.

8. На 20.05.22 бях поканен на регионална среща инициирана от ТД „УСТРЕМЕНИ“ гр. Асеновград. На 17.05.22, чрез г-н Васил Николов, член на УС на БТС, който поддържа топли отношения с ТД „УСТРЕМЕНИ“, аз потвърдих своето участие в инициативата. За съжаление един ден след това бях информиран, че това мероприятие няма да бъде проведено.


Какво предстои?

1. Свикване на заседание на УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ на БТС в срок до 10. 06. 2022 г.

. обсъждане на структурата за оперативно управление
. обсъждане на краткосрочна програма за работата на СЪЮЗА

2. Реализиране на одобрената от УС структура за оперативното управление
3. Анализ на състоянието на БТС.
4. Стартиране на работата по реализиране на приетата от УС програма.
5. Реализиране на залегналите в календарния план на БТС мероприятия.



ВЕНЦИСЛАВ С. ВЕНЕВ – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БТС


Връзка за сваляне на отчета в Гугъл Диск: https://drive.google.com/file/d/1r5KupAWWnvtVrfq04esmGHHnCOuv9OAI/view?usp=sharing


Източник: https://www.btsbg.org/novini/izyavlenie-na-predsedatelya-na-bts

Цитат:
Изявление на Председателя на БТС

22/07/2022

Видео обръщение на Председателя на БТС

Здравейте Всички,

Надявам се, че имате прекрасни летни дни.

Изминаха два месеца от вписване на решенията на ОС проведено на 16.04. и встъпването в длъжност на новите членове на УС и на мен като нов председател на БТС.

През последните дни в публичното пространство се тиражират най-различни интересни изказвания и теории за работата на УС, ситуацията в ЦС и оперативното ръководство на БТС. Затова считам, че е дошъл моментът, в който да представя пред Вас какво е свършено за изминалия период и какво предстои в следващите няколко месеца.

На първо място Спортно-Туристическата дейност:

1. БТС взе активно участие в Националния поход „По пътя на Ботевата чета от Козлодуй до Околчица“ – 1300 участници, основно ученици.
2. Национален преглед на туристическите сръчности сред учащи на язовир Копринка – 250-300 участници.
3. Множество прояви на членове на БТС, някои от които свързани със 120-годишен юбилей от основаването им, в това число Бачо Киро, Мадарски конник, Сърнена гора, Орлово гнездо и др.
4. Представители на ЦС на БТС взеха участие в редица други регионални прояви и активности организирани от членовете на съюза, които няма да изброявам подробно
5. Направиха се посещения на много обекти и маршрути, собственост и поддържани от съюза и негови членове.
6. В международен план направих посещение в Скопие, където имаше среща на членовете на BMU, ERA и EUMA, в последната, от които бяхме кандидати за прием и с пълно мнозинство на този форум бяхме приети и в тази организация. Имаше и много неформални срещи с представители на планинарските съюзи от други страни – основно балканските. Подробности може да намерите в официалния сайт на БТС (линк).
7. Направени са запитвания до всички дружества за реално проведените мероприятия и активности за миналата и първата половина на тази година. Поискана е информация за дати, програма и брой участници. Това е с цел да се анализира активността на членовете и рационална подредба на бъдещите календарни планове (да не съвпадат мероприятия по дати).





Организационен живот

Проведени за този период са две заседания на УС на БТС.

Първото, от които на 03.06.2022 г.

Дневният ред и решенията са публикувани на сайта и любопитните могат да се запознаят с тях.

Основният дебат, който най-вероятно събудил и Вашето любопитство, беше предизвикан при обсъждането на т. 9 от дневния ред или Определяне на дата за провеждане на извънреден конгрес на БТС с уточнен и гласуван дневен ред на събранието от 16.04.2022 г. в т. Разни. В рамките на дебата аз ясно изразих своето становище, а то е:

Въпреки гласувано в т. Разни, за мен решението на ОС на БТС, като върховен орган на съюза, е задължително.

При проведеното гласуване, обаче, решението на УС бе да отпадне тази точка за обсъждане. След което, аз отново направих опит за дебат и прегласуване на това решение, ясно осъзнавайки, че в този му вид, ще доведе до вътрешен конфликт в организацията и неразбиране от страна на дружествата аргументите на част от членовете на УС. Беше ясно, че такова решение ще сложи оръжие в ръцете на някои хора, проявяващи особена активност по форумите в социалните мрежи и в неформални срещи, с една единствена цел пораждане на конфликти.

Второто заседание на УС бе проведено на 06.07.2022 г.

Предстои публикуване на дебатите от него на страницата на БТС в интернет.

Всъщност бях планирал това заседание да бъде проведено към края на м. юли, но внесена подписка с искане за извънреден конгрес през октомври 2022 г. и спазвайки устава, изтеглих заседанието на по-предна дата.

Това беше много важен и ключов УС за БТС.

Много от Вас не разбраха това. Обръщам се конкретно към една определена група, активна основно, както вече споменах в социалните мрежи, телефони и неформални сбирки, които забелязват единствено, как аз като председател съм внесъл предложение, направено от г-н Вардаров за изключване на дружества от съюза. Предложение, което не беше разгледано на УС. А причината да внеса това предложение е само и единствено да се запази добрият тон и разбирателството в съюза. Лично съм разговарял с част от представителите на включени в гореспоменатия списък дружества, за това че никой няма намерения да ги изключва. Напротив, нашата цел е да увеличаваме членската маса по всички направления, защото съюза е силен с хората, които са част от него.

Другата тема, предизвикала такава остра реакция в социалните мрежи, е гласуването с 10 гласа „ПРОТИВ“ и само 4 „ЗА“ приемане на подписката за провеждане на ИЗВЪНРЕДЕН КОНГРЕС, внесена в УС в края на месец юни от адвокат Сутулова с

дневен ред, който коренно се различава от този, гласуван на Общото събрание на 16.04.2022 г.

Това е причината да гласувам против приемането на тази подписка, като считам, че болшинството от представителите на дружествата, подписали се под нея, са подведени от инициаторите.

Сега ще се върна на това защо този УС, беше изключително важен за всички нас.

Като всеки ръководител, който поема да управлява организация от рода на БТС, първото което е необходимо да направи анализ на състоянието на организацията. Този анализ е готов и в неговия съкратен вариант беше изнесен пред УС. Представлява кратък доклад за фактическото състояние на съюза към 15.05.2022 г., т.е. датата на вписване на мен като Председател и формиране на сегашния състав на УС.

Какво е значението на този доклад? Както в една математическа задача има условие – дадено и търси се, така и в нашият случай, написвайки този доклад, вече имаме какво е дадено в задачата, която трябва да се реши. Остава да изградим алгоритъма на решението.

В този ред на мисли аз се чувствам спокоен, защото се надявам през следващите дни да представя стратегията, алгоритъма за решаване на важните задачи, които стоят пред нас като съюз на туристически дружества.

Да очертая пред Вас пътната карта за постигане на целта, която съм си поставил още в предизборната ми кампания и платформа, а именно всички хора, които в свободното си време са сред природата, ние да ги направим по-щастливи, по-здрави, по-знаещи и по-възпитани, превръщайки БТС във водеща организация в България в областта на планинския туризъм.

Концепцията по стратегията вече е ясна, остава да се подреди, напише и поднесе.

Всичко останало, което се тиражира в публичното пространство са сплетни и интриги, на които Ви призовавам да не се обръща внимание. Трябва да гледаме важните и дългосрочни цели и проекти. А по повод бъдещо Общо събрание Ви обещавам, че такова ще има. Нека да изчистим внимателно дневния ред, който трябва да залегне в предложението. Да планираме най-удачния период за провеждане разумно и без прибързване. Почти е сигурно, че ще в дневния ред на бъдещото ОС трябва да се включи точка за промяна на стария или приемане на нов устав. Имаме членове от действащия в момента устав, които са в противоречие с няколко закона. Освен това, водят се разговори с партньори, които имат претенции и забележки по нашия устав, така че тази точка е задължителна.

Нека да се даде достатъчно време на дружествата да направят своите предложения за дневен ред, на юристите да оформят правилно документите и на ЦС да организират конгрес, който ще се вземе далновидни решения. Решения, които да са устойчиви (да работят дълго) и да водят до изпълнение на целите на БТС.

Не виждам проблеми сегашния УС да продължи да работи още известно време в сегашния си формат. Ако някой от Вас иска да предложи нещо ново или има идеи, аз съм готов да ги входирам в УС за разглеждане и ако те са разумни, не мисля, че някой от УС би се противопоставил. Но ако целта за извънреден конгрес е да се смени единствено изпълнителния секретар и да се назначи друг, смятам, че това не е градивно предложение и ще доведе само до загуба на енергия, така необходима за решаване на други много по-важни проблеми.

Уверявам Ви, че БТС се представлява от мен и се управлява от УС . Никой няма право да ползва името ми, като Председател за постигане на лични амбиции.

Има ред и той трябва да се спазва. БТС е било преди нас ще го има и след нас. Организацията е преживяла две световни войни, диктатури, капитализъм, развит социализъм и какво ли още не и сега някаква измислена демокрация се пробва да го събори. Няма да го допуснем, защото зад организацията са дружествата, зад тях са клубовете, а в клубовете са хората милеещи за Българската природа и туризъм. Докато ги има тези хора – обикновените туристи, ще го има и съюза. Силни сме, защото сме много, следваме традициите и ще покажем, че можем да се променяме.

Призовавам никой да не си въобразява, че може да управлява задкулисно съюза, особено пък ползвайки името на неговия председател.



Пожелавам ви ВЕСЕЛО ЛЯТО и до скоро виждане!

С Уважение,

Венцислав Венев - Председател на БТС

Връзка в Гугъл Диск за сваляне на видеоинтервюто: https://drive.google.com/file/d/1qrE1P00t2JYHBHrA2S76nM7M3tn_43YI/view?usp=sharing

Източник: https://www.btsbg.org/novini/rkovodstvoto-na-bts-se-sreshchna-s-predstaviteli-na-druzhestva-ot-severoiztochna-blgariya

Цитат:
РЪКОВОДСТВОТО НА БТС СЕ СРЕЩНА С ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА ДРУЖЕСТВА ОТ СЕВЕРОИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ

25/07/2022

РЪКОВОДСТВОТО НА БТС СЕ СРЕЩНА С ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА ДРУЖЕСТВА ОТ СЕВЕРОИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ


Първата от серията срещи на оперативното ръководство на БТС се проведе в Разград на 22 юли т. г. с дружества от Североизточна България. Неин домакин бе туристическо дружество „Буйна кръв“ - Разград. Присъстваха представители на ТД „Родни балкани“ – Варна, ТД „Караджата“ – град Дулово, ТД „Владислав Варненчик“ – Варна, СТПД „Академик“ - Русе, ТД „Приста“ - Русе, ТД „Белите брези“ - Борово, ТД „Мадарски конник“ – Шумен и ТД „Буйна гора“ - Разград.

Обсъдени бяха редица проблеми на актуалното състояние на дружествата и на съюза, споделени бяха идеи, добри практики и конструктивни предложения за подобряване на работата по важни теми, като: защита, управление и стопанисване на материалната база в системата на БТС; прекратяването на договори за безвъзмездно и безсрочно ползване на обекти; предложението за провеждане на извънредно Общо събрание на БТС; спортно-туристическите дейности; нормативната база и поддържането и на маркировката на маршрутите и др.

Ръководството на съюза изказва задоволство от проявената активност в дебатите и благодари на представителите на дружествата за активното им участие.



Източник: https://www.btsbg.org/novini/pokana-5

Цитат:
ПОКАНА

25/07/2022

ПОКАНА

Поканват се туристическите дружества и любителите на българската природа да се качат на Черни връх на 28 август 2022 година (неделя) от 12 часа, където ще се отбележи 127-годишнината от началото на организирания туризъм в България

В честванията по случай 127-годишнината на организираното туристическо движение в България на 26, 27 и 28 август т.г. на Черни връх ще вземат участие представители на туристически дружества и туристи от цялата страна, столичани и гости от чужбина.

Националният туристически събор се организира от БТС, съвместно с фондация „София – европейска столица на спорта“, Природен парк „Витоша“ и Столична библиотека.

26 август (петък)

17.00 часа – поднасяне цветя на паметната плоча в градината пред Народния театър „Иван Вазов”, откъдето е започнал първият организиран поход за изкачване на Черни връх, както и на скулптурния паметник на Алеко Константинов на бул. „Витоша“ пред НДК.

27 август (събота)

Пристигане на туристическите групи и настаняване в хижи, домове и почивни станции на Витоша.

28 август (неделя)

9.00 часа - стартират походи за изкачване на Черни връх от основен пункт хижа „Алеко”, Златните мостове и от с. Железница по маршрута, по който Алеко Константинов и д-р Никола Тантилов изкачват Черни връх за първи път.

9.00 ч. - старт на „Витоша рън 2021“ – състезание по планинско бягане от билетния център на НДК до Черни връх.

11.00 часа - откриване на щанд на Столична библиотека

с „Библиобуса“ на хижа Алеко.

11.45 часа - поднасяне цветя на барелефа на Алеко Константинов на морената на Черни връх.

12.00 часа - звучат Националният химн и химнът на БТС

„Балкани, вдигайте се в небесата“ и откриване на официалното тържество.

12.05 часа – слово на председателя на БТС Венцислав Венев.

- приветствия от съорганизаторите на празника ПП „Витоша“, Фондация „София - европейска столица на спорта“ и гости на празника.

12.30 часа – финиширане на първите състезатели от „Витоша рън 2021“ планинско бягане от НДК до Черни връх и тяхното награждаване.

13.00 часа - награждаване на покорилите 10-те планински първенци в България;

- връчване на грамоти на туристически дружества.

13.30 часа - концерт на туристически хорове от страната и музикално-артистична програма.

14.30 часа - приключване на празника и почистване на района.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Авг 25, 2022 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
На 15.05.22 аз бях на връх Бузлуджа, където завършиха походни лъчове, организирани по повод 120-годишните юбилеи на ТД „Трапезица“, ТД „Сърнена гора“ и ТД „Орлово Гнездо“. Използвах случая да направя проверка на състоянието на туристическата маркировка по маршрута Е3 в участъка между прохода Шипка и връх Бузлуджа .


ГОлям е!

Blink
Чет Авг 25, 2022 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Обновяване на маркировката на Е3 Е4 и Е8 от БТС Отговорете с цитат
БТС: Български Туристически Съюз / BTU: Bulgarian Tourist Union is at Заслон "Велийца"/"Velijtsa" Shelter.


Код:
Председателят на БТС измина част от Е8 и провери състоянието на маркировката
Българската част от европейския пешеходен маршрут Е8 започва от Боровец, изкачва връх Мусала (2925 м) – планински първенец на целия Балкански полуостров, - пресича Рила и Родопите и завършва 420 км по-късно близо до българо-турската граница при село Мезек, известно със запазената си средновековна византийска крепост.
През изминалите почивни дни председателят на „Българския туристически съюз“ Венцислав Венев лично измина 30-те км от гара Аврамово през заслон „Велийца“ до връх Кара тепе (Черновръх, 1620 м) и си отбеляза старателно местата, където маркировката трябва да бъде подсилена или подновена.
Повод за това е изготвянето от страна на БТС на план за извършването на дейности по маркиране на туристически пътища през идната 2023 г. и осигуряването на необходимия бюджет за това. Основно внимание ще се обърне на европейските туристически маршрути Е-3, Е-4 и Е-8 и подходите към тях, на билните маршрути, както и на маршрутите с голям туристопоток.


Браво, тъкмо ще намажа догодина Smile) Сега да видим дали ще го направят или това е само предновогодишно обещание Wink
Пон Дек 05, 2022 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Кво става, пак разни скандали ... Ходи разбери кой крив кой прав. От хижата Христо Смирненски се оплакват че по мутренски начин са изгонени при положение че иамт действащ договор. Другите пък пишат петиции, направо .... Големи радатели за туризъма в България..

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2023/04/25/4475789_zaradi_hija_hristo_smirnenski_e_poiskana_ostavkata_na/?ref=home_NaiNovoto
Вто Апр 25, 2023 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Сега гледах репортажа по БТВ, жалка работа. То не случайно Венци Росманов си би шута бързо бързо... Според мен този съюз трябва да се махне и да вървим напред в бъдещето. То не бива управници, няколко съвета и всеки се натиска там. Аман от оправачи...

Да се продава всичко и да се минава на пазарен принцип. Ето например голямото доброутро на хижа Химик, как изведнъж започна да си отдава хубавата база на туристи, даже се рекламира вече и търсят туристите.
Сря Апр 26, 2023 8:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Мнението на председателя на БТС: зад случаят с х. "Хр. Смирненски" стои опит за скрито приватизиране на хижата:

https://trip.dir.bg/novini/za-33-godini-ot-bts-sa-otkradnati-i-prevarnati-v-chastni-rezidentsii-i-hoteli-nad-300-hizhi

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Апр 27, 2023 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Имало някакво събрание на БТС и на фейсбук страницата им Венцислав Венев се включва с видео в Ихтиманска гора, като благодари за подкрепата на проведеното събрание. И отдолу веднага го плюят че лъжел.

Много грозна работа в БТС. Ето част от коментарите под статията ...

Цитат:
Радост Караиванова
Дай Боже БТС да намери правилния път и посока и да се измъкне от хаоса на порочните практики на контролиран грабеж на националните богатства на България!!!
Вярвам че имате воля да промените това и ви пожелавам успех!!!
Reply11hEdited
Georgi Georgiew
Радост Караиванова На господ не разчитай!
Reply10h
Mariana Venkova
Получил си пълна подкрепа? На вчерашния УС?И това ако не е чиста лъжа и манипулация на обществено мнение, не знам как да го нарека! Възмутена съм и съм потресена от тази наглост!
Вчера на УС се приеха следните решения:
1. УС при доклада за дейността на БТС за 2022( не на председателя, а на БТС. Докладътсе прие с забележки
2.УС не прие финансовия отчет на БТС и Експрестурист, поради неточности, които следва да се отстранят до следващия УС, както и поради липса на анализи обяснителни записки към отчета.
3.УС определи дата за отчетно събрание и дневен ред за него
4. УС обсъди множество констатирани нарушения в работата на "оперативното" ръководство, в това число неспазване на вече приети решения, нарушение на правилника за работа на УС и Устава, както и извършване на СМР и сключване на договори за външни услуги и договори за наем, без знанието на УС. В резултат. на проведените дебати, УС прие решение всички разходи над сумата от 5000 лв, с изключение на оперативните разходи за заплати, осигуровки и режийни, да се извършват единствено и само след одобрение от УС
4.По казуса с Хр. Смирненски УС не прие решение за изготвяне на единна декларация по казуса.
Това ли е почти пълната подкрепа, която си получил?
Венев, протоколите на УС са публични, не го забравяй. След 7 дни всеки, който желае, може да провери достоверността на твърденията ти на сайта на БТС!
Чак се замислих на един и същ УС ли бяхме?
Reply11hEdited
Mariana Venkova
Всеки УС се протоколира и се качва на сайта на БТС след изготвяне на протокола. Да се лъже така пред широка публика от такава позиция, за нещо, което може да се провери лесно и за което има аудиозапис, е недопустимо.
Reply11hEdited
Snezana Sutulova
Mariana Venkova , широката публика няма да се задълбочава. На това разчита "визионера"😂
Reply10h
Georgi Georgiew
Mariana Venkova Господ Бог явно е с Розовите Очила...
Reply9h
Snezana Sutulova
Mariana Venkova и аз се позачудих 😂. Но нали знаеш - една лъжа повторена многократно се превръща в истина, особено за слушателите. Пък господинът е добър в лъжите, пардон "неговите истини".
Reply11h
Проф. Валентин Гърков, PhD
·
Mariana Venkova ...и къде точно е НЕ подкрепата? В това, че не мина номера на агент "Владимир" за бламиране на Председателя ли? Прочетох повечето ви постове по темата госпожо. Вие сте нищо повече от поредния констатиращ нерадостното положение "експирт". Състоянието на БТС в момента е резултат от действия и бездействия на много хора през годините на прехода. Венев е председател от няма година и сега искате да изкарате, че е виновен едва ли не за всичко. Вие и онзи "професор" Драганов използвате фактологията под формата на полуистини за да оформите обществена реакция във ваша угода.
Reply22m
Georgi Georgiew
Венци...Ква подкрепа кви 5лв,на този Цирк,УС ли му викаш??Вземи прочети Устава и Правилника на Организацията която по някаква Случайност Представляваш,не Лъжи Хората,за разлика от тях аз бях Там,Засрами се?!!?
Reply11h
Валентин Николов
Това е пътят!
Reply12h
Georgi Georgiew
Валентин Николов Пътя за Къде???

Нед Апр 30, 2023 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Те протоколите са публични, ама какво от това...
От 09.02.2023 има следният документ: https://www.btsbg.org/sites/default/files/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%2051-38.pdf
Цитат:

Развитие на х.Христо Смирненски
УС НА БТС
РЕШИ:
1. Прекратява отговорностите и задълженията на ТД „Юндола 1919“, относно обект х. „Христо Смирнански“.
2. Прекратява договора с фирма Миг 79 ЕООД
3. Възлага на Отдел „Хижи, хижна дейност и маркировка“ да изготви правила за конкурс.
4. Възлага на Изпълнителният секретар да поеме обекта и да обяви конкурс за наемател на хижата.

„ЗА“ - 11
„ПРОТИВ“ - НЯМА
„ВЪЗДЪРЖАЛИ СЕ“ - НЯМА

След това следват драми по новините, където изпълнението на единодушно взето решение се представя като еднолични действия... Всичко това раздухано от хора вътре в БТС...

П.П. Щях да пиша дали няма как да се отстранят хората, които имат различни цели от развитието на туризма в БТС, ама се сетих какво е политическото положение в България и се отказах...
Нед Апр 30, 2023 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov