ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Как поддържате обувките си?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Как поддържате обувките си?
Автор Съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
dido, къде има магазини в бг на Scholl. Гледам, че са ни заобиколили. Ти от къде си го купил това и по-важното е има ли ефект, защотото Бестардчето ми е тръгнало да се понацепва тук там, а искам да го спася. То тоя процес си е нормален. Кожата трябва да се хидратира и си се хидратира докато е жива, после обаче
Чет Яну 20, 2011 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Магазина е при площад Македония, на кръстовището на Бул. Хр. Ботев и ул. Владайска - същата, на която е магазин Макалу (Bestard).

Ефекта е чудесен, иначе няма да споменавам мазилото Very Happy . Моите обувки взеха да се скапват след първите пролетни ходения в кишав сняг и се видя, че без мазане ще замине кожата. Освен омекотяване, мазането импрегнира обувката и в мокреж даяни поне 2-3 часа, гонейки капките.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Яну 20, 2011 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
добре, а с мембраната какво става като се сложи мазнина?
или мембраната е едно нищо?
напоследък си мисля, че е важно кожата да а импрегнирана добре и да се импрегнира редовно /съдейки по ботушите ми за града/ и тогава не пуска вода едно известно време.....

и ми е интересно колко време действа мембраната в едни обувки
Пет Яну 21, 2011 12:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Съдейки по мойте зимни Райхлета - 3-4 ходения. После адио мембрана, ариведерчи мокри крака. Цялото парче кожата си е цяло парче кожа, ама е скъпа технология. Затова правят обувките от кожени изрезки, текстилни парчетии разни и маса шевове, + една мембрана колкото да издаянят няколко ходения ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Яну 21, 2011 1:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
имам опит с netwalk - българските измислени обувки. Два чифта зимни обувки, абсолютно еднакви (разликата е един номер) - едните държат вече втора зима (и не пускат, без импрегнатори), вторите на първото ходене започнаха да се мокрят. Явно нашите не са по-добри шивачи от румънците (Asolo) и също чат-пат осират нещата, та вече мисля, че поне след второто-трето ходене е хубаво да се пръскат профилактично.

Аз ся сбирам парички за истинска зимна La sportiva... стига зимата все пак да дойде Rolling Eyes
Пет Яну 21, 2011 2:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Този Бестард е доста сериозен. Аз бих взел него. Само дето е малко тежичък, по новите модели с новата подметка са по добре. Както и да го гледаме мембраната си е нещотото което спира водата. Цялото парче кожа гарантира че няма да се късат шевовете. Вече унищожих едни такива със шев отпред. Но както споменхме при мокренето и последващотото съхнене кожата се втвърдява и губи еластичност, в следствие на което с течение на времето се нацепва и от там цялата обувка си заминава, въпреки цялто парче кожа. Чудих се известно време защо градските ми Геокси не се напукват и карат по 2-3 години а планинските ми обувки ...макс 1 година Smile и останових че градските ги мокря 2 пъти в годината Smile Та цяло парче кожа, горетексче, ЕVE midsole дето му викат и една година си ходиш спокойно Smile)
Пет Яну 21, 2011 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
Този Бестард е доста сериозен. Аз бих взел него...

+1
3-ти сезон в студеното полугодие го ползвам.
Малко закъснях с поддръжката на кожата, но този чепик е идеален за НАШИТЕ условия в зимната планина.
Ако този модел го имаше без мембрана и -60 лв. заради липсата и да беше по-евтин, щеше да е идеалния чепик.
Не, че и с нея не е...
При навременна поддръжка тази обувка може да изкара 4-5 сезона без никакъв проблем.
Мембраната физически съществува, т.е. тя се и протрива. Ми няма как човек да ходи по пресечен терен, да нахлузва котки или снегоходки, да носи тежка раница и тази мембрана долу да не се протрие.
Та - прав е Дидо според мен.
Аз ако имах избор м/у един и същи модел обувки /НЕПАЛ примерно/ с и без мембрана биз избрал по-евтините - тези без.
Моите ги мажа с Centralin, закупен от Пикадили.
Тези мазила като стигнат през кожата до мембраната се сетете какво става - запушват я. Ама на фона на факта, че тя се протрива/изчезва...
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 21, 2011 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Bestard-а ми уж летен модел, а 2 зими го нося и не е пропуснал и капчица
даже не съм го импрегнирала Oops
Пет Яну 21, 2011 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Съдейки по мойте зимни Райхлета - 3-4 ходения. После адио мембрана, ариведерчи мокри крака. Цялото парче кожата си е цяло парче кожа, ама е скъпа технология. Затова правят обувките от кожени изрезки, текстилни парчетии разни и маса шевове, + една мембрана колкото да издаянят няколко ходения ...


нда
била съм в обувна фабрика и съм наблюдавала процесите отблизо
добре обработената кожа е скъпа, отделно за високо качество се ползва само една част от кожата, всичко друго е по-меко, по-тънко ...

начи купувам мазило
Пет Яну 21, 2011 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sminkov



Регистриран на: 01 Фев 2011
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
В сайта на производителя пише с какво се третира набук, e-vent и текстил. За моите Karrimor ползвам NIKWAX - имат си гел за почистване, имат спрей за импрегниране/re-proof на всякакви материи - обувки, якета, раници...
Сря Фев 02, 2011 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wassilzaza



Регистриран на: 10 Апр 2011
Мнения: 38

Мнение Отговорете с цитат
Мислейки, че това е импрегниращ спрей си го поръчах заедно с новите ми обувки Алпина Тибет:
http://www.extreme-bg.com/trekking%20and%20camping/aksesoari-treking/impregnirash-preparat-tx-direct
После като прочетох опътването се оказа, че това се използва при пране на материи от Горетекс и Евент. Моите обувки мембраната е Sympatex и се чудя дали да го използвам при пране, не че мисля да ги пера често. Можете ли да ми препоръчате някой импрегнираш спрей, който да използвам отвреме на време при по ''мокри'' условия. Благодаря предварително.
Edit: Оказа се в същия сайт са прелагали и импрегниращ спрей, но не съм го видял. По нататък мисля да си поръчам и от него:
http://www.extreme-bg.com/nixwax/vodoustoichiv-sprei-za-obuvki-nabu-i-velur
Нед Сеп 18, 2011 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
wassilzaza написа:
Мислейки, че това е импрегниращ спрей си го поръчах заедно с новите ми обувки Алпина Тибет:
http://www.extreme-bg.com/trekking%20and%20camping/aksesoari-treking/impregnirash-preparat-tx-direct
После като прочетох опътването се оказа, че това се използва при пране на материи от Горетекс и Евент. Моите обувки мембраната е Sympatex и се чудя дали да го използвам при пране, не че мисля да ги пера често. Можете ли да ми препоръчате някой импрегнираш спрей, който да използвам отвреме на време при по ''мокри'' условия. Благодаря предварително.
Edit: Оказа се в същия сайт са прелагали и импрегниращ спрей, но не съм го видял. По нататък мисля да си поръчам и от него:
http://www.extreme-bg.com/nixwax/vodoustoichiv-sprei-za-obuvki-nabu-i-velur


Съветвам те да си вземеш спрей за обувки Бореал: http://www.stenata.com/preparati-impregnatori-i-vaksi/produkti/sprey-za-obuvki. Елитните фирми използват свои спрейове, понеже в универсалните се съдържат масла и восък, които запушват порите на мембраната, стават причина за напуквания и даже гниене. На Бореал стават и за другите фирми.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Чет Сеп 29, 2011 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sunrise



Регистриран на: 21 Яну 2011
Мнения: 54

Мнение Как поддържате обувките си? Отговорете с цитат
Моля Ви, споделете как се грижите за планинските си обувки?
П.С: извинявам се, ако темата е коментирана някъде във форума, но не открих нищо.

_________________
дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием..
Нед Дек 11, 2011 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Как поддържате обувките си? Отговорете с цитат
sunrise написа:
Моля Ви, споделете как се грижите за планинските си обувки?
П.С: извинявам се, ако темата е коментирана някъде във форума, но не открих нищо.

http://wiki.bgmountains.org/%D0%A2%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Дек 11, 2011 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
В уикито липсва нещо за поддръжката на обувки.
....

Я пак? Rolling Eyes
Това за вестниците - в началото добре при сушенето - но после вестника ще е все влажен, щото ще абсорбира влагата от въздуха. Мисля. Rolling Eyes Някой с опит да сподели?
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Дек 11, 2011 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 2 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov