ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Как поддържате обувките си?
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Как поддържате обувките си?
Автор Съобщение
cennia



Регистриран на: 11 Дек 2007
Мнения: 7

Мнение Мога ли да използвам течен парафин? Отговорете с цитат
Обувките ми са с набук и с гор-тексова мембрана,мога ли да ги намажа с те4ен парафин,4е малко съм закъсал с парите,или е задължителен специален спрей?
Пет Дек 21, 2007 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Гортекса ще му разкажеш играта ако е истински.
Пет Дек 21, 2007 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
BlackAdder



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 38

Мнение Отговорете с цитат
Тези обувки нали сега скоро си ги взе? За какво искаш да ги мажеш? Ако си решил да ги импрегнираш си вземи Nikwax nubuk & suede proof. Измиваш ги и го нанасяш на мокро. Струва около 15 кинта май.
Пет Дек 21, 2007 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Да Отговорете с цитат
И защо се мажат с парафин обувките, това не беше ли да не пропуска вода. Извинете за проявеното невежество, жаден съм за информация! Smile

_________________
Take the first step and keep walking
Пон Май 26, 2008 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mrdobrev



Регистриран на: 26 Юни 2008
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
С парафин или животинска мас мажех старите кожени обувки с подплата от кожа. Кожата омеква, става по-еластична и по-трудно пропуска вода. новите обувки с мембрана не бих рискувал да ги намажа с друго освен специалните вакси, препорчвани от производителите.
Сря Юли 02, 2008 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение Отговорете с цитат
За какво ще ги инпрегнираш като имат GORE-TEX Question
Съб Яну 17, 2009 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tamerlan



Регистриран на: 17 Авг 2010
Мнения: 12

Мнение Последно да си мажа ли с нещо обувките? Отговорете с цитат
Значи чувам различни мнение според някои трябва да си мажа обувките с нещо, според други чак като остареят доста какво е вашето мнение?Вече 2 прехода ходя в киша и кал и не са пропуснали и капчица,но искам да ги подържам така,че да изкарат максимално дълго Wink

Значи моите са мъжкия модел на тази целите са сиви и не знам каква материя са трябва да видя на етикетите,но по принцип трябва ли да ги мажа наистина това ми е питането?

Значи ей това са моите обувки

http://www.karrimor.com/catalog/footwear/ksb-300-event-light-brown
Вто Яну 18, 2011 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Значи... краткият отговор - да. Измивай ги след като се прибереш - само с течаща вода, без (много) търкане. Ако ги ползваш всеки уикенд - пръскай ги с импрегниращ спрей веднъж в месеца.
Вто Яну 18, 2011 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tamerlan



Регистриран на: 17 Авг 2010
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
Значи... краткият отговор - да. Измивай ги след като се прибереш - само с течаща вода, без (много) търкане. Ако ги ползваш всеки уикенд - пръскай ги с импрегниращ спрей веднъж в месеца.


Благодаря за отговора!Кога да ги пръскам след всеки преход или е добре след измиване?И само венъж месечно ли да ги пръскам?И ако не ходя даден месец по баирите пак ли да ги пръскам?
Вто Яну 18, 2011 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ето как се поддържат материи с eVent - http://www.eventfabrics.com/care_and_maintenance.php

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 18, 2011 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tamerlan



Регистриран на: 17 Авг 2010
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Ето как се поддържат материи с eVent - http://www.eventfabrics.com/care_and_maintenance.php


Благодаря за отговора.Между другото и направих 2 теста на раницата вече и нямам никакви забележки само дето не знам как се пере,но не е болка за умира,че с калта по нея даже е по-колоритна Smile
Чет Яну 20, 2011 9:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
При мен проблема с обувките пък идва от това че се нацепва кожата билото набук или лицева кожа. След ходене си ги измивам с чиста водица със стайна температура. Обаче като изсъхнат стават едни корави. Кожата не е така гъвкава. На следващотото обуване докато се разчупят са нужни примерно 5-10 минути ходене , но така след известно време се появяват пукнатини. Та някой има ли лек против този ефект Smile
Чет Яну 20, 2011 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
аз не мия обувките след ходене освен ако не са кални
и кожата си е ок
Чет Яну 20, 2011 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Tamerlan написа:
risto_turisto написа:
Ето как се поддържат материи с eVent - http://www.eventfabrics.com/care_and_maintenance.php


Благодаря за отговора.Между другото и направих 2 теста на раницата вече и нямам никакви забележки само дето не знам как се пере,но не е болка за умира,че с калта по нея даже е по-колоритна Smile

Радвам се, че я ползваш раничката по предназначение.
Аз моята първата още не съм я прал - от лятото на 2008 я скъсвам от експлоатация... Та не и се вталявай.
Виж, ако е градска раница - друго е. Laughing
Ай със здраве горе.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 20, 2011 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
При мен проблема с обувките пък идва от това че се нацепва кожата билото набук или лицева кожа. След ходене си ги измивам с чиста водица със стайна температура. Обаче като изсъхнат стават едни корави. Кожата не е така гъвкава. На следващотото обуване докато се разчупят са нужни примерно 5-10 минути ходене , но така след известно време се появяват пукнатини. Та някой има ли лек против този ефект Smile


Това съхнене след миене е основната причина да се скапва кожата на обувките. За промазване аз ползвам това -



Мазилото е на испанската фирма Tarrago, препоръчаха ми го от магазина на Bestard. Намира се в магазините на Scholl иначе.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Яну 20, 2011 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 1 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov