ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на градска раница
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на градска раница
Автор Съобщение
Rado. Trully



Регистриран на: 04 Мар 2018
Мнения: 6

Мнение Избор на градска раница Отговорете с цитат
Здравейте,

Имам 2 самара и за в планината съм екипиран. За в града обаче има нужда от 30-35 литра раница с място за 15 инчов лаптоп.
Харесах Saver 35 на Ташев. Моля споделете, ако има по-сполучливи предложения до 150лв.


Поздрави,
Радо
Пет Авг 16, 2019 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
От години ползвам подобна ташевка за града, но с 13.3 инчов лаптоп.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Авг 16, 2019 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Дойтер също имат подобни модели https://stenata.com/gradski-ranici-i-chanti/1203-ranica-deuter-giga-18.html

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Авг 17, 2019 7:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
30-35 литра за града са доста Smile

Ето два два обема на Грегъри в твоя ценови диапазон:

https://basecamp-shop.com/product/gregory-ranica-border-25l-s2019

https://basecamp-shop.com/product/gregory-ranica-border-18l-s2019
Съб Авг 17, 2019 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
От Алпи си взех Ферино и съм доволен.Имат и раници за лаптопи и са елегантни.Бяха и доста намалени.
Нед Авг 18, 2019 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
https://www.alpibg.com/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-22-la-cruz
Пон Авг 19, 2019 7:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rado. Trully



Регистриран на: 04 Мар 2018
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за предложенията.
Бих искал пак да си взема раница над 30Л, защото често нося кецове, храна, епадрили, гащи и тн. освен лаптопа. 30-35 литра ще е.
Чувам добри неща за Saver на Ташев от хора, които лично са я използвали. Може да не са най-леките и удобните раници, но аз съм много доволен от моя Summit 42 и изглежда и за в града ще взема плевенлийка.

Поздрави,
Радослав
Вто Авг 20, 2019 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Понеже старите ми две раници почти издадоха багажа търся заместник 20-25 литра около 400г или под тях - има ли такова животно /с гръден колан/, кръстен колан не ми трябва, с две отделения по възможност. Ако ще е над 400г, то да е с удобен гръб и презрамки.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Нед Мар 07, 2021 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
kraychev



Регистриран на: 04 Юни 2018
Мнения: 36
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
taurus написа:
Понеже старите ми две раници почти издадоха багажа търся заместник 20-25 литра около 400г или под тях - има ли такова животно /с гръден колан/, кръстен колан не ми трябва, с две отделения по възможност. Ако ще е над 400г, то да е с удобен гръб и презрамки.


Преди няколко дни ми пристигна това: https://basecamp-shop.com/product/ranica-gregory-nano-18l-s2020
Те са показали два модела, които малко се различават. Пратиха ми този, който е с цип на предния джоб, а не със закопчалка (като на черния).
Има гръден колан, някакво коланче за кръста, което се прибира (май не се сваля), има три отделения с ципове - едно ясно, откъм гърба, след това основното с двоен цип и най-отпред едно по-малко. На мен този обем ми е идеален за града.
Чет Мар 11, 2021 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с https://www.thenorthface.eu/shop/en-gb/tnf-dk/unisex-jester-backpack-3vxf и съм много доволен. Към 2 години вече я ползвам и нямам забележки.
Чет Мар 11, 2021 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shaggy86



Регистриран на: 12 Фев 2017
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Старата ми градска викторинокс сдаде багажа преди 1 година и си взех тази>
https://www.deuter.com/int-en/shop/backpacks/p226177-urban-daypack-giga-bike
Класически тежък дойтър но удобен със всичко необходимо за града и бонуси за колелото.
Чет Апр 08, 2021 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Загледах GREGORY NANO 20L, но може би и нещо около 28-30л ще търся за тренировки (до 600г по възможност с 2 вътрешни отделения)?!
Идеи за: ~20L (<500g), имаше на Бергхаус мисля.
и ~30l (но без кръстен колан-дебел).
За градско и планина.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Вто Юни 15, 2021 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам Samsonite - не е туристическа раница, но е лека и ми пасва идеално.
Има много отделения и джобчета. Има и две години международна гаранция.
Това е моят модел https://www.samsonitebg.com/guardit-2.0-laptop-backpack-m-39.6cm-15.6inch-black.html
А тук са всички раници за лаптоп, които имат. Има по-скъпи има и по-евтини: https://www.samsonitebg.com/ranici-i-sakove/kompiuturni-ranici.html

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Вто Юни 15, 2021 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение 22-28Л Отговорете с цитат
Преди да прибегна то тази маневра... да попитам отново
Търся си 22-28л (но без стърчащ кръстен колан!).
-с добра ергономия на презрамките и гърба и поне две отделения, няма да я товаря много.

Имам ~18л и сe оглеждам за още една малко по-голяма - за града и за еднодневни трипове, но не повече от 550-600г
По принцип с цип (но ако е нещо ултра удобно може и с капак).
Загледах GREGORY NANO 20L, 500г - много удобна /с отделения/, но първо че е 20л и второ като видях аналога на Osprey 20Л - последния повече ми допадна с изключение на презрамките (виж горния линк) ...
ПП: Ако не намеря нещо по-добро - вариант е да ги взема онлайн, с опцията да я/ги върна ако убиват в рамената (Осприто).

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Вто Авг 24, 2021 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Re: 22-28Л Отговорете с цитат
taurus написа:
Преди да прибегна то тази маневра... да попитам отново
Търся си 22-28л (но без стърчащ кръстен колан!).
-с добра ергономия на презрамките и гърба и поне две отделения, няма да я товаря много.

Имам ~18л и сe оглеждам за още една малко по-голяма - за града и за еднодневни трипове, но не повече от 550-600г
По принцип с цип (но ако е нещо ултра удобно може и с капак).
Загледах GREGORY NANO 20L, 500г - много удобна /с отделения/, но първо че е 20л и второ като видях аналога на Osprey 20Л - последния повече ми допадна с изключение на презрамките (виж горния линк) ...
ПП: Ако не намеря нещо по-добро - вариант е да ги взема онлайн, с опцията да я/ги върна ако убиват в рамената (Осприто).


Търси раници за алпинисти или за бегачи. Тези които са за алпинизъм нямат излишни неща, отделно коланите и капаците се махат и остава само чувал. Може даже и по-леко да е. Даже може да им се махат и презрамките и да си я носиш отгоре на главата. Сега като се сетих има и такива с дълъг цип по протежение, може да го дръпнеш и да я ползваш и като постелка вечерно време или като бивак сак. Става и за палатка, но трябва да имаш допълнително дъждобран и на този шивача от Драгалевци да му кажеш да зашие две по яки уши, къдетое да я вържеш с тел, ако задуха северняка да не литне.
Вто Авг 24, 2021 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov