ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какъв модел и на коя фирма туристически обувки ползвате?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Какъв модел и на коя фирма туристически обувки ползвате?
Автор Съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
ferdi_mruvkata написа:
LaSportiva Typhoon
....

http://wiki.bgmountains.org/Typhoon_Gore-Tex


в черно изглеждат по яко. стават и за официални Smile)

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Дек 15, 2011 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Quechua Forclaz 600 Отговорете с цитат
asen4ooo написа:
http://www.decathlon.de/hikingschuhe-forclaz-600-id_8053250.html

Ползвам ги 2 години вече без никакви забележки. Предстоящата 2012 ще им е трета.
Подметка Vibram грайфер 4мм
Полиуретанова междинна подметка
Novadry мембрана: водоустойчиви и дишащи.
Полу-твърда Cordura ® и кожена висока горна част.
1246 гр. за чифт номер 41

Е много малко полезна информация Smile
Я седни напиши повече лични впечатления, а аз през това време ще вмъкна обувката в статията.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 15, 2011 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
....
в черно изглеждат по яко. стават и за официални Smile)

Е я качих снимката от официалния сайт - нема да качим твоя снимка, я - сигур си ги сонодел Razz

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 15, 2011 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
ferdi_mruvkata написа:
....
в черно изглеждат по яко. стават и за официални Smile)

Е я качих снимката от официалния сайт - нема да качим твоя снимка, я - сигур си ги сонодел Razz


официално черна Smile http://www.lasportiva.com/catalogue/images/flash/zoom.htm?zoomifyImagePath=575BL

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Дек 15, 2011 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
Ристо Туристо написа:
ferdi_mruvkata написа:
....
в черно изглеждат по яко. стават и за официални Smile)

Е я качих снимката от официалния сайт - нема да качим твоя снимка, я - сигур си ги сонодел Razz


официално черна Smile http://www.lasportiva.com/catalogue/images/flash/zoom.htm?zoomifyImagePath=575BL

Свали я ти тая снимка... - са трее се ровим в нета за черна Rolling Eyes
Готово - докат беше паднал сайта се опраих. Smile

пп - asen4ooo - готов си - http://wiki.bgmountains.org/Forclaz_600
Цъкаш "Редактиране" горе и продължаваш.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 15, 2011 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Трисезонки:
Vasque Zephyr II GTX W
http://hikingboots.com/womens-vasque-zephyr-ii-gtx - това е женския модел

Лични наблюдения - когато ги взех бях във възторг от твърдата и солидничка подметка. Когато ги поносих на по-дълго ходене бях в шок от същото... ужасно твърди са и ходенето по разни чакълести пътища и пътеки го имам за изтезание. Минус са и многото шевове, но за тия пари толкоз.
Инак обувката е доста стабилна и височка и като изключим подбиването ми е страшно удобна. Газила съм и в сняг с тях, два пъти се е случило да пропуснат, и двата пъти бяха след часове силен дъжд. През лятото обаче запарват леко, при борда - задължително. Избягвам на по-ниско (из Балкана или Витоша) да ги нося в горещите месеци. Стават най-вече за камънака из Пирин и Рила.
Друго за което се сещам е, че около глезена са малко по-широчки и не ми обхващат добре крака, но това си зависи от човека.
На мокри скали се пързалят прекалено много, понякога чак ме е страх да пристъпя крачка напред.

зимни:
Asolo Granite GV Gore-Tex®
http://www.sierratradingpost.com/asolo-granite-gv-gore-tex-mountaineering-boots-waterproof-for-men~p~72556/

За тях след някоя и друга седмица ще напиша. Носила съм ги само 2 дена в Карпатите и то без почти никакъв сняг, като за сефте ми разраниха и двете пети отзад. Дават вид на 'мноооу яки'

Имам и един летен Head за 6 паунда, ама не заслужава хабене на думи. Другото за което мога да се изкажа са Lytos Hiking X, ако има интерес.
Чет Дек 15, 2011 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Трисезонки:
Vasque Zephyr II GTX W
http://hikingboots.com/womens-vasque-zephyr-ii-gtx - това е женския модел

Лични наблюдения - когато ги взех бях във възторг от твърдата и солидничка подметка. Когато ги поносих на по-дълго ходене бях в шок от същото... ужасно твърди са и ходенето по разни чакълести пътища и пътеки го имам за изтезание. Минус са и многото шевове, но за тия пари толкоз.
Инак обувката е доста стабилна и височка и като изключим подбиването ми е страшно удобна. Газила съм и в сняг с тях, два пъти се е случило да пропуснат, и двата пъти бяха след часове силен дъжд. През лятото обаче запарват леко, при борда - задължително. Избягвам на по-ниско (из Балкана или Витоша) да ги нося в горещите месеци. Стават най-вече за камънака из Пирин и Рила.
Друго за което се сещам е, че около глезена са малко по-широчки и не ми обхващат добре крака, но това си зависи от човека.
На мокри скали се пързалят прекалено много, понякога чак ме е страх да пристъпя крачка напред.

зимни:
Asolo Granite GV Gore-Tex®
http://www.sierratradingpost.com/asolo-granite-gv-gore-tex-mountaineering-boots-waterproof-for-men~p~72556/

За тях след някоя и друга седмица ще напиша. Носила съм ги само 2 дена в Карпатите и то без почти никакъв сняг, като за сефте ми разраниха и двете пети отзад. Дават вид на 'мноооу яки'

Имам и един летен Head за 6 паунда, ама не заслужава хабене на думи. Другото за което мога да се изкажа са Lytos Hiking X, ако има интерес.


Vasque - http://wiki.bgmountains.org/Zephyr_II_GTX
Asolo - http://wiki.bgmountains.org/Granite_GV_Gore-Tex
Цъкаш "Редактиране" горе и продължаваш.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 15, 2011 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
... като за сефте ми разраниха и двете пети отзад. ...

В тази връзка, носил съм три различни модела трисезонни Асоло - и с трите до последно имах същия проблем, разраняваха ми петите отзад, особено при изкачване. По-миналата зима бях с един зимен модел на Васке - същата работа. Бях започнал да вярвам, че нещо при мене не е наред. Сега с Бестард Брайтхорн нямам такъв проблем обаче.
Чет Дек 15, 2011 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Gamina написа:
... като за сефте ми разраниха и двете пети отзад. ...

В тази връзка, носил съм три различни модела трисезонни Асоло - и с трите до последно имах същия проблем, разраняваха ми петите отзад, особено при изкачване. По-миналата зима бях с един зимен модел на Васке - същата работа. Бях започнал да вярвам, че нещо при мене не е наред. Сега с Бестард Брайтхорн нямам такъв проблем обаче.


товва обикновено се случва когато номерът не ти е съвсем "точен".
аз нося 46 1/2 , но 46 1/2 на ласпортивата, бестарда и райхела бяха различни. Така, че пълно щастие май няма. Просто Бестарда ти пасва. На мен не ми е най-точният размер. Лепя слой лекопласт отзад и си свиркам ... нямам ядове Wink

качи за Спайдър К де Wink

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Дек 15, 2011 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Gamina написа:
... като за сефте ми разраниха и двете пети отзад. ...

В тази връзка, носил съм три различни модела трисезонни Асоло - и с трите до последно имах същия проблем, разраняваха ми петите отзад, особено при изкачване. По-миналата зима бях с един зимен модел на Васке - същата работа. Бях започнал да вярвам, че нещо при мене не е наред. Сега с Бестард Брайтхорн нямам такъв проблем обаче.


с Vasque-то нямам такива ядове, както и с всякакви други обувки. Даже имах чувството, че проблема идва от автоматите на котките, въпреки че не виждам логика... чак пък толкоз да се усеща чак на крака ми Rolling Eyes
Чет Дек 15, 2011 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
LZ1VLA



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
От 'Red Rock' в 'Хаджи Димитър' с жена ми си купихме 'AKU'. Много добра обувка, с GoreTex и Cordura,както и подметка Vibram.След първото носене ги свалих и пробвах старият ми 'железен' 'Meindl'...Имах чувството,че обух отново кубинките от преди 20 години..Smile
Пон Яну 09, 2012 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Галена



Регистриран на: 05 Авг 2009
Мнения: 38
Местожителство: София/Навсякъде...

Мнение Отговорете с цитат
Евалла за статиите! Не бях влизала сто години тук. Ристо бе, голяма работа си свършил... И останалите, разбира се.
Аз никаква, освен да похваля, ама и кибици трябва да има.
Mr. Green
И такива, които ще ползват...

_________________
Сърцето има доводи, които разумът не признава. Блез Паскал
Вто Яну 10, 2012 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
LaSportiva Typhoon


Преди време говорих лоши работи за тая обувка, но оня ден пак си взех такива.
Та с две думи обувката е супер удобна и лека. Става за ползване от пролет до есен, като по скоро е ЛЯТНА. Много е проветрива и в най-големите жеги лятото в Балкана е


изкам само да потвърдя казаното Smile
последната седмица изминах 100 км пеш в градски условия - асфалт, павета и пдообни... просот за миг ня почуствах дискомфорт в ходилата , петите , глезените... само мускулната треска която след дълго заседяване е неизбежна.
следващата седмица продължавам с маратона Smile

ако ви попадне ласпортива с такава подметка , просто е страхотна за много ходене...

Толко, наздраве Wink

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Нед Мар 11, 2012 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
От скоро и аз сьм с Aku Edge вчера им паправих пьрви преход в планината.Изключително сьм доволен относно конфорта на кракa при ходене, но единственият им недостатьк е че на лед грам не са устоичеви трябват котки.Имам и три сезонни Карримор 3години ги нося сьщо сьм доволен макар че са закупени на тьмно от Амазония UK.
Пон Мар 12, 2012 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Зимни - La Sportiva TRANGO S EVO

Tри сезонки - Dolomite

Летни - Salomon DISCOVERY GTX
Вто Сеп 17, 2013 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov