ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какъв модел и на коя фирма туристически обувки ползвате?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Какъв модел и на коя фирма туристически обувки ползвате?
Автор Съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Последни придобивки:
Аз - Arizona Ankle 01 (работни обувки без бомбе).
Моята половинка - Vasque Women's Ranger GTX.

Тегло на моите - 1020 гр/чифт (48-и номер), Vasque-то: 1080 гр/чифт (40-и номер). Мерени на електронна везна в домашни условия.

Тествани: Над 1000 км пеша през испанските планини.

Резултати: нечуван комфорт за краката (по един мини-мазол при мен на двата палеца, на идентични места, току до нокътя, подозирам, че причината е един шев на чорапите, а не от обувките; един мини-мазол на кутрето на левия крак при половинката ми). Да се има предвид, че и в двата случая обувките на практика не бяха предварително "разхождани", така че трябваше да се стиковат с краката "в движение". Други поражения по долните крайници нямахме. Запарване и неприятна миризма на краката (в повече от обичайното) нямаше и в двата случая; "дишат" без проблеми.
Крайно състояние на обувките: раздърпани два-три мм конец на шевовете при моите обувки, на Vasque-то и това не му се случи. И двата чифта обувки са готови за още толкова ходене. Поразкъсана подплата при мен и на двете пети (най-вече заради технологията на самото обуване), при Vasque-то няма подобен проблем.
Крайно състояние на подметките: практически непокътнато.
Държане в мокро време (а такова си имаше достатъчно): моите започнаха да пропускат в даден момент, но пък съхнеха много бързо след това. Vasque-то не пусна и молекула влага!
Сря Окт 09, 2013 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Зимата с тия MAMMUT http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1986 макар че първо ги"похабих"лятоска с ено е-3 ама още са си читави!Нема мазоли нема пришки!Лошото-че не са съвсем(или хич)зимни Sad
лятото-timbarland,hi-tec,gri sport...чакам да си скъсам че едни scarpa си чакат реда Very Happy http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.rabanser.com/es/images/w/scarpa_nangpa-la-xcr-goretex_kaffe-stone_coffee-stone.jpg&imgrefurl=http://www.rabanser.com/es/scarpa_nangpa-la-xcr-goretex_coffee-stone.html&h=461&w=600&sz=76&tbnid=Qzc33wmW2WelGM:&tbnh=98&tbnw=128&zoom=1&usg=__l9uQa-CHRWryv44-R1iQWM27iPY=&docid=1r6felSeO8knkM&sa=X&ei=Ep5VUtr8KcGhtAa14oGYCg&ved=0CEcQ9QEwBQ
Сря Окт 09, 2013 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Последни придобивки:
Аз - Arizona Ankle 01 (работни обувки без бомбе).
Моята половинка - Vasque Women's Ranger GTX.

Тегло на моите - 1020 гр/чифт (48-и номер), Vasque-то: 1080 гр/чифт (40-и номер). Мерени на електронна везна в домашни условия.

Тествани: Над 1000 км пеша през испанските планини.

Резултати: нечуван комфорт за краката (по един мини-мазол при мен на двата палеца, на идентични места, току до нокътя, подозирам, че причината е един шев на чорапите, а не от обувките; един мини-мазол на кутрето на левия крак при половинката ми). Да се има предвид, че и в двата случая обувките на практика не бяха предварително "разхождани", така че трябваше да се стиковат с краката "в движение". Други поражения по долните крайници нямахме. Запарване и неприятна миризма на краката (в повече от обичайното) нямаше и в двата случая; "дишат" без проблеми.
Крайно състояние на обувките: раздърпани два-три мм конец на шевовете при моите обувки, на Vasque-то и това не му се случи. И двата чифта обувки са готови за още толкова ходене. Поразкъсана подплата при мен и на двете пети (най-вече заради технологията на самото обуване), при Vasque-то няма подобен проблем.
Крайно състояние на подметките: практически непокътнато.
Държане в мокро време (а такова си имаше достатъчно): моите започнаха да пропускат в даден момент, но пък съхнеха много бързо след това. Vasque-то не пусна и молекула влага!


Ще си дойдем на думата Wink
Тези Аризона, само че с бомбе, на мен ми паснаха толкова добре, че вече трета година се разхождаме заедно, едва сега почват да се появяват наченки на разлепяне при свивките, но са на толкова километри планински терен, че...
Разбира се, един недостатък - не са водоустойчиви. Толкова за цена от 60 и няколко лева Smile
Чет Окт 10, 2013 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Не знам защо спряха да внасят Dolomite. Имам едни трисезонки дето не са мръднали вече четвърта година. Много стабилна обувка, бих взел пак такава но вече ги няма, а аз обуща по пощата не смея да купувам. Wink
Чет Окт 10, 2013 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Scarpa естествено за трисезонка. Very Happy
Чет Окт 10, 2013 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
Scarpa естествено за трисезонка. Very Happy


Scarpa са супер, обаче и Dolomite sa много добри, просто давам лично мнение на база на 4 годинки здраво блъскане. Wink)))
Чет Окт 10, 2013 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
аз само две, но обущета са извънземни Shocked
Чет Окт 10, 2013 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
аз само две, но обущета са извънземни Shocked


Не казвам обратното, просто казвам, че е добре да има по-голям избор.
Чет Окт 10, 2013 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
за по - меко ходене трисезонно - трекинг маратонки адидас за мен, и льова за жена ми. Very Happy

За избора съм съгласен, хубаво е да има. Ходел съм с доста видове обуща, по едно време дори с български или френски кубинки Very Happy, което не отчитам нито като голямо постижение, нито като ужасна грешка. Но всяко нещо с времето си.
Поздрави Very Happy
Чет Окт 10, 2013 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Нещо не разбрах за какво точно иде реч в случая, ама карай. Wink))
Чет Окт 10, 2013 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
val4ana



Регистриран на: 24 Юли 2012
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
да се вклщча и аз и да попитам скарпа обувки освен от магазина на Черни връх в бг от къде може да се вземе и дали от чужбина има повече модели и ако има по-изгодно ли е ??
Нед Окт 13, 2013 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Я първо премери в някой Бг магазин и сравни цените в чужбина +доставка и тогава купувай ако искаш от тука коа искаш от чужбина важното е да си мерила с чорапа дето ще го ползваш.
Нед Окт 13, 2013 2:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
horseman



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
http://www.stenata.com/bg/products/product/tower-lite-gtx

_________________
I want that star, I want it now
I want it all and I don't care how

Careful what you wish
Careful what you say
Careful what you wish, you may regret it
Careful what you wish, you just might get it
Нед Окт 13, 2013 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1060

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам трисезонни Scarpa GTX Smile
Преди носех едни кожени Дахщайн от които съм изключително доволен.
Вто Окт 15, 2013 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам Salomon Cosmic 4D GTX и съм много доволен, но следващите ми обувки,които ще купя вероятно следващата година ще са други.
Сря Окт 16, 2013 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov