ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туричка черква

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Туричка черква
Автор Съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Туричка черква Отговорете с цитат
Здравейте! Много ми хареса форума ви. Съпругата ми и аз също много обичаме разходките из планините, като най-често посещаваме курорта Туричка черква /намира се над Попина лъка, по пътя за х. Беговица (сега е прекръстена на Каменица)/ и Семково в Рила. От Туричка черква може да се стигне до Солището, от където се разкрива чудна гледка към околните върхове, както и към Вихрен и Синаница. Друг интересен маршрут е към вр. Синаница през Спано поле. Ние стигнахме само до Спано поле, тъй като трябваше да се връщаме в почивната база.
Ето и малко снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=70418
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=178541
Част от снимките във втория линк са от Поповото езеро и вр. Без бог, невроятно красива природа!!!
П.П. На някои снимки присъства и четириногия ни любимец Laughing .
Пет Фев 08, 2008 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Привет! Хубави излети сте направили. С удоволствие разгледах снимките и си припомних някои места.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Фев 09, 2008 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
След дъждовния излет към Без бог миналия уикенд, се надявах, че тази седмица времето ще е по-благосклонно към нас и организирах една почивка в х. Котарите, Туричка. Пристигнахме в петък към 17:00 ч. Времето супер, свежа природа след падналия през деня дъждец, слънцето свенливо се показва зад облаците. Решихме да се разходим до Разкола и да си налеем студена вода на чешмата. Тръгнахме и на втория завой идилията свърши - като заваля една градушка....
Сутринта в събота ни посрещна с ясно небе. Тръгнахме към х. "Беговица" / най-после смениха табелата "Каменица"/ и от там към "Тевното". Малко под "Козия превал" времето започна да ни предупреждава и решихме да тръгнем обратно. Съвсем навреме, както показват последните снимки......
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255401
Пон Юни 16, 2008 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Сега Беговица ли пише на табелата? Cool

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Юни 17, 2008 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да! Според хижаря преди 10-тина дни са сменили табелата. Но ме учуди друго - на новата табела пише 1800 м. надморска височина, а на старата пишеше 1750 м. Кога пък успя да се издигне с 50 м. ?
Вто Юни 17, 2008 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Не вярвай много на височините по табелите. Картите гледай ... Smile
Вто Юни 17, 2008 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хижата е на 1810 м н.в. доколкото знам. Със сигурност 1750 е грешна кота. Това че са сменили табелата ме радва. Rolling Eyes

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Юни 17, 2008 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Отново сме на почивка на "Туричка черква". Времето е чудесно, Пирин - великолепен. Разхождаме се, берем гъби, наслаждаваме се на спокойствието и тишината. Намираме Кукленското езеро - не било трудно, природата е невероятна.
,
,
,
,
,
На 11.09 тръгваме към Тевното езеро. След близо 5 ч. ходене най-сетне го стигаме. Заслужава си ходенето. В 16:00 тръгваме да се връщаме. В 18:40 сме на Беговица. Ех, колко е хубаво Пиринското пиво.... В 20:15 сме в хотелчето. Вальо, хотелиерът, се е притеснил, никога не сме се прибирали толкова късно....
,
,
,
,
,
,
,
На следващия ден се качихме до Солището, където ни задуха страшен вятър и се отказахме да катерим върховете.
,
На връщане попаднахме на това....
,
Повече снимки :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=285274
П.П. Страшно ме е яд, че втората снимка се получи размазана. Любимата ми гъба е пачи крак.....
Пон Сеп 15, 2008 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Другия път ще стане снимката. Cool Важното е че ходенето е станало добро.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Сеп 15, 2008 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
аз си харесах ей тая снимка досега не бях попадала на такъв изглед Croc
Вто Сеп 16, 2008 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov