ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Осогово и Лисец
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Осогово и Лисец
Автор Съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Осогово и Лисец Отговорете с цитат
Здравейте.
Разходка из Осогово и Лисец, поради рождения ден на г-н Добрев.

Снимки с коментари тук :
http://picasaweb.google.bg/dobrudjan4e/oqDAvH

Живи и здрави!

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Фев 11, 2008 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
windrider



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 41
Местожителство: София, Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Щом си рекъл Цецко, айде да наминеме и в тоз форум на гости Wink))

Част от моите снимки от уикенда можете да видите тук.

Още веднъж искам сърдечно да благодаря на цялата весела компания за страхотното изкарване.

Поздрави на всички и до нови срещи:

Ачо

_________________
Животът е такъв, какъвто си го направиш!!!
Вто Фев 12, 2008 12:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Наздраве!
Да, времето не беше много хубаво, но най-важното е, че сте си изкарали добре.
Макар, че ми беше интересно какво има на Лисец, ама явно друг път, при по хубаво време Very Happy

Поздрави
Вто Фев 12, 2008 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Ето и от мен: http://picasaweb.google.com/psoboleva/Rd_acho_2008
Вто Фев 12, 2008 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Eee, браво на вас! Cool Cool

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Фев 12, 2008 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Планините Осогово с вр.Руен и Лисец с вр.Връшник; 09-10.02; Отговорете с цитат
Ама пусти късмет...все някога ще ми изневери, си казах. Досега при всички зимни качвания на първенците от два месеца насам имах или страхотно време, макар и много студено понякога, или едно поносимо време. Тази събота обаче плана вървеше към провал - никаква видимост, студ, виелица, абе направо кофти си време, само за камината на х.Осогово. Дано поне утре /неделя/ да е по-добро от днес, молех се поне видимостта да е по-добра и да ме допусне планината да се преклоня пред първенеца й. Такива мисли ми се въртяха в главата в съботната сутрин в х.Осогово, след като се убедих, че Руен ми се изплъзва за деня, както и че е по-добре да не си търся белята.
Та всичко започна в петък след работно време. Бяхме решили през седмицата, че ще отидем в петък вечерта на х.Осогово, с идеята в събота да качим вр.Руен и после с кеф да се присъединим към рожденника Ачо и компания. Уговорката - бензиностанцията на OMV при Младост, часът - 19.30. Главни действащи лица - Цеци, Ирина, Камен и моя милост. Аз както винаги, "малко" позакъснях, та тръгнахме в 20.00. Но мастер Цеци /the Driver/ навакса набързо закъснението, и закова стрелката точно на 22.00 пред х.Осогово. Там ни чакаха с другата кола Ралица и Данчо, дошли малко преди нас. Обезбирени, ударихме по две набързо, малко лаф-мохабет, хапване и към полунощ всеки по леглата, в очакване на утрешното ходене.
Да, ама не. Както споменах в началото, ходенето към Руен, та дори и към най-близките върхове над хижата се провали. Гадно си беше, и то доста - мъгла, студ, вятър - направо снежна виелица. Казах им аз на Данчо и Цеци, че в това време не е за мъже, ама те не, та не. Към върха, и тва е. Ок, викам, да потегляме тогава. А на акъла си викам "Ще ги поодуха хубаво ветреца, ще походим като слепци в мъглата малко, пък ще им мине мерака". Така и стана - издрапахме пистата над хижата, и горе като ми духна оня ми вятър, оня ми снежна виелица, и беж обратно в хижата.
Ама винаги има и резервен вариант за уплътняване на деня. Бях предложил като идея качване в неделя след рождения ден на планинката Лисец - малка, но близка и леснодостъпна, от другата страна на Кюстендил, северно от Осогово. И след като времето не ни допусна към високата част на Осогово, решихме да направим една Лисец.
Ето как негостоприемно изглеждаше времето в събота - мъглата бе погълнала почти цялата писта :

Нагоре видимостта ставаше все по-малка, а вятъра все по-силен :

И в лошото време има хубави неща :


Към 11 някъде тръгнахме към Лисец, т.е първо към Кюстендил. В началото обаче имахме малко приключение - колата на Цеци се беше заинатила като магаре на мост. Ни приема, ни предава - нищо че е Волво. Та близо час утепахме в бутане, чудене, молехме й се, та най-накрая потегли. От студа милата хич не й се тръгваше.


По пътя се чухме с голямата група, тръгнала сутрината от София. Тъкмо били пристигнали в Кюстендил и седнали в кафене на центъра. Ударихме си една среща, после зарибихме и тях да дойдат с нас на Лисец, и след кратко моткане из града потеглихме.
Лисец е малка планина, като най-високия й връх е Връшник - 1501 м. Нарежда се на 16 място по височина от българските планини. В същото време тя е най-южната планина от Краището. Намира се северно от Осогово и северозападно от гр.Кюстендил. За около 20 мин. с колите стигнахме до мястото, откъдето поехме пеша към първенеца - откъм юг се извърши прехода. Качването с нормално темпо до върха бе за около час и половина. Тръгване в 12.40 - пристигане на върха в 14.15. Последва 20 мин. почивка, снимки, оглеждане на района и към 14.35 поехме в обратната посока. Към 16.00 с моткане, малко губене по черните пътища се свлекохме при колите и обратно в х.Осогово. Там мъглата бе започнала да се вдига, залеза се мъчеше да пробие пелената и се очертаваше един добър неделен ден.
По пътя от х.Осогово към Кюстендил

Лисец планина с вр.Връшник

На вр.Връшник

От вр.Връшник на юг-югозапад към Осогово и котловината Каменица

Отсреща е Осогово - високата част на планината е забулена в облаци и мъгли

От Лисец към Конявска планина с първенеца вр.Виден

Отново от Лисец към Осогово и част от Кюстендилската котловина

Залезът се мъчи да пробие мъгливо-облачната пелена - х.Осогово

Залез, облаци, мъгли...


Последва весело изкарване на вечерта и почитане на рожденника, малка загадка при търсенето на подаръка и очакване на следващия ден - дали ще ме допусне този път върха ??
10.02.2008 - следва продължение.

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Фев 13, 2008 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пускай снимките от неделя, те ще са доста по- интересни ми се струва Cool .

_________________
Който пие бира не умира!
Сря Фев 13, 2008 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Адаш, много добре човек! Cool Има няколко много готини кадъра. Айде не дръж навалицата в напрежение, ами напиши и за Руен. Laughing Laughing

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Фев 14, 2008 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy
Никси, ако това са снимките от Олимпус.а, .. нямам думи. Все такива да ги правиш. Третата от горе на долу ми е фейвърит Wink
Пък вие, момчета, какво припирате за снимки от неделя. Човекът знае, че повече чакани снимки, са по желани Laughing Laughing Wink
Чет Фев 14, 2008 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение в траур съм Отговорете с цитат
Направо съм в траур... Crying or Very sad

След близо тричасово писане натискам преглед и какво да видя...системата ме е изхвърлила, и отново ми иска име и парола...
Побеснях...вече нямам желание за писане... Sad

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Фев 14, 2008 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
А бе що не да де назад и да си копираш написаното бе човек. То ясно като много време не си ръчкал е решила системата предпазно да те извади. Пфу да му се невиди!!! Ццц, еее, ю!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Фев 14, 2008 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И на мен ми се е случвало, но в друг форум... Туй с даването назад не винаги сработва... Никси пусни поне един линк към снимките, пък пътеписа когато ти мине, тогава ... Wink .

_________________
Който пие бира не умира!
Пет Фев 15, 2008 1:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
windrider



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 41
Местожителство: София, Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Никсънеееее, ке те утепам...

Абе ора, вие не знаете ли, че дълги теми се пишат първо на Word или каквото имате там, па после copy-paste-вате по форумите.
А такъв хубав мат'риал си почнал... Сърцето ми се къса Crying or Very sad

_________________
Животът е такъв, какъвто си го направиш!!!
Пет Фев 15, 2008 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Точно така се прави, особено пък като има и много снимки. Wink
Пет Фев 15, 2008 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
ок де...виноват... Sad

Направо сърцето ми се скъса тогава...толкова труд отиде на вятъра изведнъж..Наистина върнах назад, ама не сработи. За разлика от предишния ден..като писах първата част. Тогава нямаше проблеми. А времето за писане бе пак същото.
Както и да е. Вече взе да ми минава.. Smile /както Цецко писа/.
Този уикенд може все пак да седна и да напиша втората част, и без това няма да мърдам никъде...в тоя голям студ и вятър по планините не е за мъже... Laughing
Ама идващата седмица....ааа...дръж се земю. Още през седмицата - вторник, сряда хващам гората - дават го затопляне.

Ето и линка към снимките все пак :
http://www.bgphoto.net/Albums.aspx?UserId=19509

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пет Фев 15, 2008 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov