ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мусала през Алеко...и до Грънчар

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Мусала през Алеко...и до Грънчар
Автор Съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Мусала през Алеко...и до Грънчар Отговорете с цитат
Все се чудех, защо хорицата не ходят през Маркуджиците ,вр. Алеко и Безименен до Мусала, а минават през хижицата долу...ееее, разбрах! Тръгнахме от Боровец, то си беше по обедно време. На Велчевото мостче решихме да зацепим на горе към Ястребец, ама то тая пътечка така е обрасла с клек, че няма минаване. Продължихме си по пътя , на едно место строят кабинков лифт към Маркуджиците и има път към Ястребец. Минахме по него, ама той един заобиколен...направо си се върнахме почти в начална позиция. От там поехме по Маркуджика. Това е началната точка

В далечината се вижда Мусала, а от долу едно ръбче което не ми беше много ясно как точно се минава, то май това е вр. Алеко, оказа се, че леко се подсича. От горе има хубави гледки



Както казват хората не ходете с маратонки по такъв каменяк, ама аз все наопаки, много е тегаво това било, ако може въобще да се нарече било, умираш от жажда на този пек, стръмно е и е само ръбати камъни, не може да се ходи много бързо.
На Мусала бяхме към 18 часа. Бяхме си наумили обаче да стигнем до х. Грънчар.
Слънцето залязва, а ние сме под Овчарец...

Стигнахме естествено на челници, то малко след 20 часа си е направо тъмница, а едни юнаци се къпят в езерцето...
Ето го Грънчарското езерце на следващата сутрин

От Грънчар до Боровец, през Заврачица, Чакър войвода...много жега...много жега...
И една снимка малко след Ропалишкия водопад на билцето преди спускането към Заврачица, някакви Вапи...много Вапи из Рила- мокри, пясъчни,сухи, да ти е кеф Вапи да катериш Laughing

Чет Авг 28, 2008 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Вапа е място където се задържа вода. може да има и значение на блато, вдлъбнатина, където понякога има вода и т.н. значения от този сорт. Cool

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Авг 29, 2008 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Аааа, ми като има такова значение, защо разни върхове из Рила се казват Песоклива вапа, Суха вапа...и са все височки върхове Rolling Eyes
Пет Авг 29, 2008 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
irina написа:
Аааа, ми като има такова значение, защо разни върхове из Рила се казват Песоклива вапа, Суха вапа...и са все височки върхове Rolling Eyes


Точно това се чудя, но трябва да се огледа на място. В Пирин има Вапата местност, но там положението е ясно.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Авг 29, 2008 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
леле, от Боровец до Ястребец по пътеката... предполагам, че жегата е била голяма. Залезът, обаче, трябва да ви е зарадвал Very Happy Чудесен. ръкопляскания
Пет Авг 29, 2008 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vladko



Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 17
Местожителство: Горно Къпиново

Мнение Отговорете с цитат
Вие сте минали през най-стръмната част и то по маратонки Exclamation Smile Поздравления! Аз следващата събота ще ходя до Мусала, винаги минавам първо през хижицата, защото ми е по-лесно и бързо. А лифта, който строят дали скоро ще е готов?
Нед Авг 31, 2008 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Ами тоз лифт е за скиорите, до сезона сигурно ще го завършат. Абе хубав беше залеза, не ме зарадва особено, защото след малко следваше нахлунзване на челници Laughing
Нед Авг 31, 2008 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov