ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Изпиране и импрегнация на дрехи с мембрана и пух.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Изпиране и импрегнация на дрехи с мембрана и пух.
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Да използвам темата за да питам-nikwax имат ли препарат за дрехи с директно пръскане-както е импрегнатора им за обувки примерно...без да трябва да се пере??Не намирам такъв, а grangers например имат един дезодорант Very Happy -даже съм го пробвал.
Вто Мар 12, 2013 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
NST имат:
http://goo.gl/dVm1i

_________________
www.summitsweb.com
Вто Мар 12, 2013 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
NST имат:
http://goo.gl/dVm1i

Аха,ясно!Мерси!А мненията как са-има ли отзиви?
Вто Мар 12, 2013 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Аха,ясно!Мерси!А мненията как са-има ли отзиви?

Бива.. Wink
Вто Мар 12, 2013 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Saigon



Регистриран на: 14 Юли 2012
Мнения: 12
Местожителство: Sofia

Мнение ПРОБЛЕМ Аrc'teryx gore-tex Отговорете с цитат
Здравейте, от няколко месеца живея в Англия и доста обикалям по магазини втора употреба за да си намеря хубави дрехи за планина. Попаднах на Аrc'teryx gore-tex paclite shell , но не знам кой модел е всъщност. След като установих, че капките не се плазгат по мембраната, купих това: http://www.grangers.co.uk/product.cfm?cat=14&productid=1 и това: http://www.grangers.co.uk/product.cfm?cat=12&productid=5. Понеже нямам сушилня го оставих след прането и след импрегнирането на простора на въздух. Проблема беше в това, че капките пак не се плазгаха. От какво може да е било???

не правилно пране преди да го купя

не правилно " къпане" от моя страна(въпреки, че следвах инструкциите)

менте яке(въпреки, че след оглед на якета в оригинален магазин, се оказа о.к.) поне според мене

просто захабена мембрана

За пръв пт се сблъсквам с Гор-текса и не знам какво да очаквам. Може ли да е заминала мембраната??? Мерси предварително. Всяка помощ, ще е добре дошла. Laughing Laughing Laughing
Сря Мар 19, 2014 12:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
По спомен от Grangers-a, за активация на импрегниращото покритие препоръчваха гладене с не много гореща ютия (ако нямаш сушилня).
Само от простиране на въздух тази активация няма как да се случи.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 19, 2014 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Според мен трябва да смениш препарата. Този, който е за пране не върши работа. За другия нямам наблюдения, но... Иначе е възможно дрехата да не е поддържана както трябва преди теб.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Мар 19, 2014 7:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Saigon



Регистриран на: 14 Юли 2012
Мнения: 12
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Значи, според колегата dido трябва пак да изпера дрехата и докато е мокра (без да съхне) да я импрегнирам и пак докато е мокра да я сушя с ютия на бавна степен. Предполагам не директно, а с някаква кърпа отгоре???
Чет Мар 20, 2014 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Моята химия беше течен сапун + импрегнатор. Предполагам ако са две отделни съставки, можеш просто да ги смесиш - или както пише на тубата.
Гладенето става на суха дреха, ако не се лъжа.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 20, 2014 2:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
drjivago



Регистриран на: 06 Яну 2014
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Тъй като номера с гладенето леко ме плаши да не съсипя нещо, ползвай сешоар на ниска степен от 15-20 см и духаш ли духаш Smile. Върши работа, ако имаш търпение
Това със стичането на капките не е мембраната, а покритието (DWR finish). Целта му е да не мокри външната тъкан, за да може мембраната да работи добре. Естествено фабричното такова е най-добро. С тези импрегнатори само се съживява временно. Ако е съсипано преди теб, едва ли ще можеш да го направиш като ново. Това не означава обаче, че гортекса ще пусне вода веднага, но няма да диша добре.
Чет Мар 20, 2014 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goshex



Регистриран на: 18 Авг 2014
Мнения: 6

Мнение Въпрос относно импрегнирането Отговорете с цитат
Здравейте,
Не съм сигурен дали е тук мястото да попитам и се извинявам ако съм сбъркал.
Та въпросът ми е дали мога с Nikwax Tx.Direct Wash-in да импрегнирам ръкавици като тези например - https://www.extreme-bg.com/muzhki-ski-rukavici-dokos-lhotse ?
Пет Ное 21, 2014 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Въпрос относно импрегнирането Отговорете с цитат
goshex написа:
Здравейте,
Не съм сигурен дали е тук мястото да попитам и се извинявам ако съм сбъркал.
Та въпросът ми е дали мога с Nikwax Tx.Direct Wash-in да импрегнирам ръкавици като тези например - https://www.extreme-bg.com/muzhki-ski-rukavici-dokos-lhotse ?

Не те съветвам. Импрегнаторът е на силиконова основа и стои "мазно". Ще ти се пързалят ръкавиците по всичко, до което се докосват.
Ползвай нещо от тук примерно.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Ное 21, 2014 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Според мен няма проблем. Не е на силиконова а на водна основа, след време се измива. Давай смело не се чуди .
Пет Ное 21, 2014 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goshex



Регистриран на: 18 Авг 2014
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите. Мисля да го пробвам върху ръкавиците. А и съм изпрал две якета с него и не стои мазно. Smile
Пет Ное 21, 2014 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
goshex написа:
Благодаря за отговорите. Мисля да го пробвам върху ръкавиците. А и съм изпрал две якета с него и не стои мазно. Smile

Непременно да споделиш резултатите.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Ное 21, 2014 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov