ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръка към Модераторите
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Препоръка към Модераторите
Автор Съобщение
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Препоръка към Модераторите Отговорете с цитат
Здравейте,
Отдавна чета сайта и много ми харесва. Имам следната препоръка:
Рубриката срещи и уговорки да бъде разделена с под-категории (дървоводно) планини: Рила, Пирин, Витоша, Стара, Родопи и Всички останали.
В допълнение, като под-рубрики могат да бъдат организирани месеците в годината. По този начин ще се получи своеобразен календар на предстоящи събития/срещи. Изтеклите месеци/години могат да бъдат затваряни, за да не се претрупва информацията.

На мен тази организация много би ми помогнала и вярвам ще допринесе за по-висока посещаемост на сайта.

Поздрави,
Сергей
Пет Яну 20, 2012 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Привет!

Натрупване на информация трудно може да стане. В "Срещи и уговорки" теми, в които не е писано 2 месеца, се самоизтриват. То затова са и толкова малко. Хората се уговарят, ходят си, мероприятието приключва, и няма смисъл темата да стои. Така аз разсъждавам де. Може и да не съм прав.

Поздрави.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Яну 20, 2012 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Проблем с маловажните теми... Отговорете с цитат
Здравейте МОДЕРАТОРИ!
В какво се е превърнал форума? А пък в какво заприличва само след три дни?
Да. Не сте виновни, че сте създали възможност, а не сте очаквали да се експлоатира толкова силно...
Но това, което се вижда от около година е, че болшинството поствания са темите: Предлагам/Търся, Лафче и др. бих казал несъществени. Това натрупване на "плява" затруднява попадането на истински ценна информация. Не е ли време да се помисли за сегментирането на тематиката по ВАЖНОСТ, т.е. да се раздели, демек сепарира трупаната информация. Вариант е да се отделят споменатите "рекламни" и шегаджийски ТЕМИ от това място.
Целта ли? Не ми се ще да ми призлява виждайки колко много и какви ли не бози трябва да изчета, за да съм сигурен, че не пропускам нещо. Това отблъсква от иначе най- активния и полезен за сега форум.
Поздрави! Успех!
Сря Фев 01, 2012 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Re: Проблем с маловажните теми... Отговорете с цитат
W_sjankata написа:

Целта ли? Не ми се ще да ми призлява виждайки колко много и какви ли не бози трябва да изчета, за да съм сигурен, че не пропускам нещо. Това отблъсква от иначе най- активния и полезен за сега форум.
Поздрави! Успех!


http://planina.e-psylon.net/search.php?search_id=newposts
Пробвай този линк. Вярно че отново се виждат темите с алъш вериш, но по-ценно е че всичко най-ново излиза на тази страница. Така че да не изтървеш.
Сря Фев 01, 2012 1:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!
Знаеш, че не това е вярното решение.
Отделяне на темите за маршрути и геоморфологични характеристики от тези за материалното обезпечаване и забавления, уговорки и т.н. ще е по- добър вариант. Отново под шапката на форума, но на отделно място- на един клик просто.
Сря Фев 01, 2012 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
В момента се прави опит за подредба на хаоса в подфорум Екипировка, ще е нужно време за да придобие вид. W_sjankata, дано се получи тази подредба, очевидно е нужно време и идеи за това.

Иначе в пътеписите е обичайното дередже - зима е, преходен момент, малко походи и малко пътеписи Very Happy
Дето се вика, ако искаш отзиви и хубави пътеписи, дай малко и от тебе ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Фев 02, 2012 12:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Приемам критиката относно личния принос и очаквам предложения за .
Чет Фев 02, 2012 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Мое мнение, но трябва да дам гледна точка на W_sjankata относно "полезна информация", така ще съм частлив и удовлетворен статистически...

За различните хора полезната информация във форума е различна. Цялата тази, тук, система се нарича форум, което и в буквален и в преносен смисъл означава място, за споделяне и изразяване на мнения. Специализираните сайтове, каталози и пътеводители може да се ограничават и да отсяват "плява", но при форумите това не е редно (съгласно добрите практики за администриране на форуми). Често, във форумите се съдържа информацията, която търси потребителя, но той не може да я намери защото няма нужните умения за работа с търсачка. ПЛАНИНСКИ ФОРУМ е отлично индексиран от Бинд и Гугъл, което означава, че абсолютно всичко написано в него може да бъде открито. От това следва, че вместо да прехвърляме тежестта ни, от неумението да работим с търсачка, върху плещите на модераторите (един вид ако може някой друг да ни свърши работата), по-лесно е ще да се загубят няколко десетки минути в тестове или четене инструкциите как се търси с Гугъл, за да извличаме всичко което ни трябва от този форум.
За да помогна и да не бъда само "вреден" с този пост, за тези които имат по-малък опит с търсене в мрежата ще дам няколко напътствия..
1. Не пишете в полето за търсене повече от три думи;
2. Първата дума има по-голяма тежест от втората при търсенето и т.н.;
3. За прецизност и намаляване броя на върнатите линкове в резултата, посочвайте конкретно в кой сайт да се търси, примерно:

снимки Черна гора site:http://planina.e-psylon.net

4. Не използвайте съюзи и частици за ключови думи при търсенето

След кратко трениране, с използване само на два три опита с различни сечения, ще можете да извличате всичко интересуващо ви от ПЛАНИНСКИ ФОРУМ

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Пет Яну 16, 2015 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Предложението ми е темата която отворих за Трите каи, да отиде във варианти на Ком-Емине, то си е реално това.
Пон Яну 19, 2015 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g2233



Регистриран на: 04 Фев 2015
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Препоръката ми е ако има чалъм форума да се отваря и в tapatalk
Сря Фев 04, 2015 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Препоръката ми към модераторите е след като съм си редактирал мнението, да не го пипат.
Има бутон *промени*, тоест можем да си редактираме коментара и се чудя за какъв ч...еп някой ми го връща в предишното състояние.

Моята препоръка е да цитираме мненията на тези които обичат да ги трият (не редактират). Така ще улесним модераторите като ги възстановяват и останалите хора няма да изглеждат като малоумни идиоти, които си говорят сами.
Казана дума, хвърлен камък.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Фев 17, 2015 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Яница защо така с лошо. По конституция всеки има право да се отмята.
ZCEZBPM написа:

Изтриването е вид редактиране!
Освен това не всичко е изтрито, точките от краят на изреченията стоят.Smile
Хората няма да изглеждат като идиоти, защото промяната се отбелязва отдолу под редактирания комемнтар с новата дата и час .
Да не говорим, че въпросните ми коментари така или иначе са цитирани от отсрещната страна.

Освен това вчера ми предложиха от американска фондация едно грантче ако си сменя политическата окраска, но поставиха условието да редактирам старите си постове.
Един път морето ще стане на таратор и модератора ще ми вземе лъжицата.

Много ще е жалко, ако това ти е мотивацията да прогледнеш, дори да ти предложат целия завод за грантчета.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Фев 17, 2015 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Не те слушам, защото не си компетентен да дадеш оценка на здравословното състояние на чувството ми за хумор.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Фев 17, 2015 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, нали се разбрахме за цитирането? Wink
Ето така:
ZCEZBPM написа:
didogen написа:

Много ще е жалко, ако това ти е мотивацията да прогледнеш, дори да ти предложат целия завод за грантчета.

Явно не си ме послушал да си направиш операцията.........на чувството ти за хумор.


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Фев 17, 2015 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Забраната за редактиране/триене на мнения съм я наблюдавал преди време в един друг форум, далеч по-активен (брой мнения за единица време) от този. По едно време там се беше нажежила обстановката, имаше много настръхнали помежду си потребители, отделно и много такива срещу модераторите. Същевременно модераторите бяха станали "невидими" (в онзи форум модераторите са много ясно обозначени), т.е. бяха престанали да "светят", когато са активни (на линия). Постепенно нещата се уталожиха и забраната беше отменена, а модераторите пак станаха "видими", когато са активни. Cool Явно всеки форум минава през разни задължителни цикли, някои от които трябва да "преболедува" и да се "изцери" по естествен начин. Smile


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Фев 17, 2015 10:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Фев 17, 2015 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov