ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръка към Модераторите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Препоръка към Модераторите
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Проблема не е в редактирането или модераторите. Проблема е в плямпането на потребителите и в това да застанат зад думите си. Не са много потребителите, които си трият мнението. Броят се на пръсти. Но не е нужно да им налагаме норми за поведение.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Фев 17, 2015 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Mariana1000 написа:

Моята препоръка е да цитираме мненията на тези които обичат да ги Трият ...

А за тези, които обичат да ги Крият и да ги пращат на лични, за тях какво препоръчваш?
Да ги цитираме ли и тях, тук на светло, за да видят и те бял свят?





didogen написа:
Проблема не е в редактирането или модераторите. Проблема е в плямпането на потребителите и в това да застанат зад думите си. Не са много потребителите, които си трият мнението. Броят се на пръсти. Но не е нужно да им налагаме норми за поведение.

Дидо, вземи си лопатката и кофичката и бягай да си играеш на пясъчника.

Ти първо излез да разринеш пясъка, замръзнал е, не е за детска игра. Laughing

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Фев 18, 2015 9:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
В МТБ форума пост може да се редактира до 1 час след публикуването му. След това само модераторите могат да пипат.
Тук ако може това да се случи ще бъде добре.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Фев 18, 2015 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
В МТБ форума пост може да се редактира до 1 час след публикуването му. След това само модераторите могат да пипат.
Тук ако може това да се случи ще бъде добре.


Що не го направите и тук. Или не може (не искате). Така цялата тази полемика ще спре
Сря Фев 18, 2015 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
А, не съм аз. По принцип само местя мнения с псувни или сложени крайно неадекватно в най-неподходящата възможна тема - имаше такива тия дни.

Възможността за саморедактиране е полезно нещо, щото се случва човек да сгреши или недогледа каквото е писал. В твоя случай Иво обаче нещата са ми малко мътни. Т.е. не вдявам що пишеш нещо, а после си триеш думите и оставаш точки точки точки.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Фев 18, 2015 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
В МТБ форума пост може да се редактира до 1 час след публикуването му. След това само модераторите могат да пипат.
Тук ако може това да се случи ще бъде добре.

А не би ли било по-добре, ако можеше да се види историята на редактирането, тоест и редактираното мнение, и първоначалното (оригиналното) мнение? Или това е съвсем невъзможно да се направи?

Иначе възможността за редакция е хубаво нещо, най-малкото за да може да се поправят неволни правописни грешки, или да се добави нова информация. Също така при писането на дълги съобщения понякога браузърът може да се срине и целият труд по писането да трябва да се прави наново, а невинаги е възможно точно да се възстанови изгубеното. Ако съобщението се съхрани на части и се допълва чрез редактиране, загубата при срив на браузъра би била много по-малка.

Възможността за цитиране също е хубаво нещо.

Хрумна ми идеята за статичен архив на форума през определен период от време, да речем края на месеца или тримесечието - нещо като моментна снимка на форума, своеобразен баланс, който да дава определена информация на заинтересованите. Възможно ли е това и колко ресурси би отнело?
ZCEZBPM написа:
Dimo Kolev написа:
Ристо Туристо написа:
В МТБ форума пост може да се редактира до 1 час след публикуването му. След това само модераторите могат да пипат.
Тук ако може това да се случи ще бъде добре.


Що не го направите и тук. Или не може (не искате). Така цялата тази полемика ще спре

Полемиката въобще не би трябвало да има, защото в случая аз съм правия и модераторите нямат право да бърникат в коментарите ми по този начин.
Щом няма забрана за редактиране и има опция да си променям коментара, значи модераторите са в нарушение и следва да ме черпят две Загорки за преживените душевни страдания.Smile

Не разбирам и защо Ицо толкова уклончиво ми отговаря.
Ако съм прав, да го каже, а ако не съм прав да обясни защо.
Оставам с впечатлението че не той е редактирал коментарите, а някой друг.
Не познавам другите модератори и само предполагам кои са, така че Ведрине, Дидо, ако обичате не правете повече така или ще Ви издам на класната ръководителка.

Прочетох многократно правилата тук - Правила на форума и що е то Администратор и Модератор тук - Какво е Администратор/Какво е Модератор, както и всички Въпроси/Отговори.
Не разбрах защо модераторите да нямат право да променят мнения, като това изрично е записано в определението за Модератор. Не виждам кое правило са нарушили модераторите. Още повече, че в случая не са променили мнение, а само са го цитирали без никаква промяна, тоест - ВСЕКИ обикновен потребител би могъл да направи същото - просто да цитира мнението.
А който иска да се запознае с модератори - те понякога идват на форумните срещи и наглеждат и там форума.
Сря Фев 18, 2015 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Не познавам другите модератори и само предполагам кои са, така че Ведрине, Дидо, ако обичате не правете повече така или ще Ви издам на класната ръководителка.

Не съм и аз (нито бих го правил, нито съм модератор). Засега съм променял само една твоя редакция Иво, която ти направи онзи ден в българската Уикипедия: http://tinyurl.com/ok4hzkf Видях също че не ти е за пръв път, и друг е оправял точно тази твоя беля по-рано същия ден: http://tinyurl.com/l3vdjp6 Аман от вандалщини...
Сря Фев 18, 2015 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Стефко чел си правилата както Дявола е чел Евангелието.Smile
Какво може да се модерира е описано ясно и кратко.
Няма спам, нецензурни думи, търговски реклами...така че няма какво да се модерира в коментарите ми.
Единствено аз в такъв случай мога да си ги "модерирам".

След като веднъж някой ме е цитирал и отговорил вече няма как да променя цитата в неговия коментар и това е нормално защото отговарящия ще изглежда все едно не е с всичкия си, но случая не е такъв.В такъв случай и да искам не мога да пипам, а и да можех не бих го направил.

Няма правило което да забранява да редактираме коментарите си, напротив има си специален бутон за да го правим.
Щом няма изрична забрана значи редакциите са позволени.
Когато се въведе подобна забрана щем не щем ще я спазваме, дотогава призовавам модераторите да си спазват собствените правила.

Първо - не знам как Дялолът е чел Евангелието. Аз прочетох правилата на форума както се четат нормативни актове и закони (все пак съм учил 2 години и 2 семестъра право).

Второ - "Какво може да се модерира е описано ясно и кратко." - Къде е описано, че нещо не виждам такъв текст?

Трето - "Какво е Модератор?
Модераторите са потребители (или групи такива), чиято работа е да наглеждат форумите ежедневно. Те имат правата да променят или изтриват мнения, както и да заключват, отключват, местят и разделят теми във форума, който модерират. Като цяло, модераторите се избират, за да предотврятяват пускането на обиден и незаконен материал, както и излизането от темата (или пускането на мнения, които нямат връзка с дискусията)." - "като цяло" не означава, че модераторите се избират "само" за изброеното. Правата им са ясно написани - "да променят или изтриват мнения...", какъвто е и по-горния случай.

Четвърто - Няма правило или изрична забрана, която да възпира модераторите да възстановяват изтрити мнения.

Пето - може възстановеното мнение да се изтрие наново - и за това няма изрична забрана.

П. П.
ZCEZBPM дописа написа:
Темата за *въпроси и отговори* линк към която също си дал не става дума за правила, а тя е по-скоро нещо като карта на сайта, за да може всеки новорегистриран да се ориентира какво, как и къде се случва в сайта.
Там е обяснено че цитиран коментар в мнението на някой друг не може да се редактира, но това е информативно и така или иначе човек сам ще установи че не може да променя цитирания от друг коментар.

ZCEZBPM, ти наистина ли не искаш да прочетеш внимателно правилата и въпроси/отговорите? В случая грешиш - пишеш, че "Там е обяснено че цитиран коментар в мнението на някой друг не може да се редактира", което не е вярно, защото е записано, че такъв коментар МОЖЕ да се редактира - АКО СИ администратор или модератор. Призовавам да цитираш ясно и точно КОИ правила не спазват модераторите в твоя случай и в какво ТОЧНО ги обвиняваш.

П. П. П. Модераторите и на мен са ми правили забележки. Извинявал съм се и съм се вслушвал в тях.


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Сря Фев 18, 2015 6:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Фев 18, 2015 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
vedrin написа:
ZCEZBPM написа:
Не познавам другите модератори и само предполагам кои са, така че Ведрине, Дидо, ако обичате не правете повече така или ще Ви издам на класната ръководителка.

Не съм и аз (нито бих го правил, нито съм модератор).

Ведрине, Ицо и Дидо, въпреки че чат пат се джавкам за щяло и нещяло с вас, в същото време ви уважавам за всичко което сте направили за всички нас, а Ицо за личния му принос по съхраняване на кожата ми преди време.Smile
Разбира се, когато не сте прави или прекалено крайни(като вас двамата с Ицо в оная тема) не мога да се стърпя въпреки казаното по-горе.
Ясно е, че не е никой от Вас, но поне кажете прав ли съм или не съм.

Кажи му бе Ицо, виж човекът като на Госп... ъъъъ исках да кажа като на Модератор ти се моли Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Фев 18, 2015 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Ясно е, че не е никой от Вас, но поне кажете прав ли съм или не съм.

Не знам за кое точно питаш дали си прав, затова ще ти отговоря по принцип какво мисля по темата за редактирането на мнения. Според мен възможност за редактиране е добре да има, по всевъзможни причини, но най-вече с цел подобряване на съдържанието. Възможността за редактиране обаче е желателно да бъде придружена от система за проследяване на промените. Програмистите или пък ползвателите на уикипедия добре знаят за какво иде реч. Така, хем остава валиден принципа "казана дума, хвърлен камък", хем се предоставя възможност за развитие на написаното. В годините преди появата на WWW, HTTP, социалните мрежи и форумите, съществуваха т. нар. newsgroups, в които протичаха подобни публични разговори между много хора. Протоколът, върху който са реализирани newsgroup-ите, не позволява редактиране на мнения, местене на мнения от една нишка в друга, забрана за достъп и др. подобни функционалности, присъщи на форумите и социалните мрежи. От една страна липсата на такива възможности прави newsgroup-ите уязвими, например откъм SPAM, от друга обаче това спестява изобщо повдигането на въпроса, който задаваш. Тези newsgroups съществуват и се ползват и до днес, между другото.


Последната промяна е направена от vedrin на Сря Фев 18, 2015 6:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Фев 18, 2015 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Препоръката ми към модераторите е след като съм си редактирал мнението, да не го пипат.
Има бутон *промени*, тоест можем да си редактираме коментара и се чудя за какъв ч...еп някой ми го връща в предишното състояние.

Преценил някой модератор или админ, че трябва, върнал го. Може и има право да го направи ако прецени, че е удачно.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Фев 18, 2015 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
stefan_iliev38 написа:


Четвърто - Няма правило или изрична забрана, която да възпира модераторите да възстановяват изтрити мнения.


Именно така Дяволът чете Евангелието.

Модераторът има право да ми пипа коментара само ако аз съм нарушил правилата, във всички останали случаи коментара ми е моя собственост и той няма работа да се бърка там.
Чисто технически може да прави каквото си иска, но въпросът е, че това не е правилно, защото никъде не е изрично упоменато.

Човек, разбери се - колко пъти да ти цитирам определението за модератор и за неговите права - "Те имат правата да променят или изтриват мнения, както и да заключват, отключват, местят и разделят теми във форума, който модерират." Къде видя да е записано, че модераторите имат право да пипат комнтара ти САМО ако си нарушил правилата? И какво ти е основанието да твърдиш, че коментарът ти е твоя собственост?
Под коментар имаш предвид смисъла на думите? Мислех, че форумът може би е собственост на Администратора.
Иначе най-отдолу на страницата на форума е изписано с червено "Никаква част от материалите и снимките на този форум не може да бъде копирана и използвана без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал." Но това се отнася за копиране и използване извън форума.
Сря Фев 18, 2015 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Ведрине, прекалено си дипломатичен или по-скоро уклончив в отговора си.(също както Ицо и Дидо)
Не се интересувам какво е по-добре да се направи и кое според личното ти усещане е правилно, а дали според сега съществуващите правила съм прав.
Или казано по друг начин този който ми е редактирал мненията имал ли е право на това въпреки, че не съм нарушил правилата.
Аз си знам, че съм прав, ама друго си е глас в пустиня, друго си е и някой и друг модератор да се съгласи с мен.Smile

Яница ти нямаш ли торта за правене?


Доколкото питаш можеш ли или не можеш да си саморедактираш (до степен триене) мненията - можеш - е моето мнение.
Също така мисля, че това е глупава постъпка щото издава импулсивен характер, нерешителност и нежелание да си стоиш зад думите. Които пък са лоши черти за един мъж. Затова именно моя съвет е да не си триеш писанията, ако искаш хората да те уважават повече. Крайното решение разбира се е изцяло твое Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Фев 18, 2015 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Speedy написа:
ZCEZBPM написа:
Препоръката ми към модераторите е след като съм си редактирал мнението, да не го пипат.
Има бутон *промени*, тоест можем да си редактираме коментара и се чудя за какъв ч...еп някой ми го връща в предишното състояние.

Преценил някой модератор или админ, че трябва, върнал го. Може и има право да го направи ако прецени, че е удачно.

Това ми навява мисли за диктатура от типа на другаря Сталин.Smile
И да не е прав, модераторът пак е прав или като в оня виц:
*Всяка крива линия успоредна на модераторската линия е права линия.*

п.п. Всъщност вече ми мина и считам въпроса за приключен.Smile





stefan_iliev38 написа:
И какво ти е основанието да твърдиш, че коментарът ти е твоя собственост?
Под коментар имаш предвид смисъла на думите? Мислех, че форумът може би е собственост на Администратора.


Коментарът ми Стефане е моя интелектуална собственост или не съм прав?

Тъй като има директен въпрос към мен - ще отговоря, въпреки че темата отдавна се изчерпа (не бяха посочени нарушени от модераторите правила).

Според мен коментарът ти си е твоя интелектуална собственост, що се отнася до смисъла на думите - можеш да правиш с него каквото си поискаш, каквото можеш и каквото решиш. Но физическият носител на коментара - в случая форумът - не е твоя собственост (доколкото ми е известно, може и да греша). Както не са твоя собственост и умовете на хората, които са прочели коментара ти и които могат да го възпроизвеждат в мозъците си когато и както пожелаят.
Надявам се да си разбрал моето лично мнение, не претендирам то да е вярно, както и не искам някой модератор да потвърждава, че съм прав.
Сря Фев 18, 2015 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Speedy написа:
ZCEZBPM написа:
Препоръката ми към модераторите е след като съм си редактирал мнението, да не го пипат.
Има бутон *промени*, тоест можем да си редактираме коментара и се чудя за какъв ч...еп някой ми го връща в предишното състояние.

Преценил някой модератор или админ, че трябва, върнал го. Може и има право да го направи ако прецени, че е удачно.

Това ми навява мисли за диктатура от типа на другаря Сталин.Smile
И да не е прав, модераторът пак е прав или като в оня виц:
*Всяка крива линия успоредна на модераторската линия е права линия.*

За теб модераторите и администраторите на форума може да са диктатори от типа Сталин, за други пък са меки Марии. Хората си гледат работата, но няма как да угодят на всички.
Дадох ясен, кратък и разбираем отговор на въпроса ти. Твое право е да го разбираш и тълкуваш както поискаш и както ти отърва.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Фев 18, 2015 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov