ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
до х.Алеко в снежно време

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
до х.Алеко в снежно време
Автор Съобщение
air.born.boy



Регистриран на: 11 Яну 2012
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение до х.Алеко в снежно време Отговорете с цитат
Здравейте, с риск да повторя темата, утре с една скромна групичка имаме желание да се качим до х.Алеко, но в този сняг и положението, в което се намира Симеоновския лифт, ни е малко мъгла как да го сторим (think)!
Бихте ли ме посветвали по какъв начин можем да стигнем до Алеко, като не държим на дългото ходене в снега (не всички имат подходяща екипировка)?
Благодаря предварително!
Много здраве!

_________________
Много здраве !
Съб Яну 21, 2012 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Днес времето е било лошо, добра идея е преди да тръгнете да погледнете http://www.pss.bg/vremeto/region.php?region_id=1 - сайта на ПСС.

Лично на мен най-безопасна ми се вижда пътеката от село Бистрица нагоре към Алеко. Минава през гора и няма кой знае какви рискове. Има удобно място да си оставите колите почти досами пътеката, ако сте с коли.

Не съм минавал оттам и не знам дали е утъпкана пътеката.
Съб Яну 21, 2012 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Прочете ли това - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=306 ?

Особено първите два поста и последния. Това за рейсовете. Иначе има варианти с ходене пеша - примерно от Драгалевци.
Съб Яну 21, 2012 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Според мен най-добре минете през Драгалевци. Пътеката започва от лифта.
Съб Яну 21, 2012 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
Според мен най-добре минете през Драгалевци. Пътеката започва от лифта.


да, в такова време това е най-добрия вариант
Съб Яну 21, 2012 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Драгалевци - Алеко Отговорете с цитат
Днес слязох от Бай Кръстьо до Драгалевци покрай реката. Пътеката е утъпкана сравнително добре (включително и от мен Very Happy ). Нагоре до завоя за Алеко или до Голи връх не знам как е, но предполагам, че също са минавали хора. Ако не са, в краен случай остава шосето. По другите пътеки е рисковано. Има и навети места, защото духаше силен вятър. Успех! Razz
Съб Яну 21, 2012 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
schism



Регистриран на: 18 Май 2011
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
пфф тва шосе върти та не ще да престане, но в тежки условия какво да се прави.. Very Happy

_________________
"Един воин трябва да се научи да осъзнава всяко свое действие, защото ще бъде тук, на този свят, за съвсем кратко време, всъщност прекалено кратко, за да стане свидетел на всичките му чудеса."
Съб Яну 21, 2012 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение По шосето - само по принуда! Отговорете с цитат
Забравих да добавя. Наложи ми се да вървя по шосето за Алеко не повече от стотина метра - от мястото, където излиза пътеката от Симеоново, до пътчето към ресторанта. Усмърдя ми се душата! Кола след кола - кошмар. Вярно, че тъкмо ги бяха пуснали - нали има забрана за някои часове, но е отвратително. Затова казвам - по шосето само ако няма подходяща пътека. Но вярвам, че ще има. Very Happy
Нед Яну 22, 2012 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov