ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Естествени и изкуствени материи. Дискусия.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Естествени и изкуствени материи. Дискусия.
Автор Съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
alexander86 написа:
Защо вместо да спорите не обясните на лаиците като мен свойствата на отделните видове естествени и изкуствени материи? Коя колко топли, коя колко пази от вятър, коя колко може да отвежда влагата и тн.? Така всеки ще може да направи сам избора за себе си.


Щото много хора много мнения. С две думи идеална комбинация за сега за мен е: вълнен потник (мериново бельо или от пазара потник за 3 лв с 40% вълна) полар или тънка вълнена блуза, и защитно яке от вятър и влага за зимата. Вълнената блуза не става за този момент когато ти е топло и искаш да свалиш якето а духа ветрец. Полара в случая е по-добре. Зимно време!!!!
Вто Яну 24, 2012 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
mircho написа:
Защо вместо да спорите не обясните на лаиците като мен свойствата на отделните видове естествени и изкуствени материи? Коя колко топли, коя колко пази от вятър, коя колко може да отвежда влагата и тн.? Така всеки ще може да направи сам избора за себе си

Щото много хора много мнения. С две думи идеална комбинация за сега за мен е: вълнен потник (мериново бельо или от пазара потник за 3 лв с 40% вълна) полар или тънка вълнена блуза, и защитно яке от вятър и влага за зимата. Вълнената блуза не става за този момент когато ти е топло и искаш да свалиш якето а духа ветрец. Полара в случая е по-добре. Зимно време!!!!

Ами ти правилно си го казал.То друго за обяснение няма.Принципно е по-редно "потникът", или казано по друг начин, темобельото да е с дълъг ръкав.Наличието и на тънък поларен елек също е плюс, защото при интензивно ходене той може да се облече над бельото(под якето), на мястото на полара, и така още по-добре да се регулира температурата на тялото.Аз лично имам в раницата и ултра леко пухено яке от този тип:
http://www.snowandrock.com/berghaus-men%27s-furnace-down-jacket/down-+-insulated-jackets/ski-snowboard-outdoor-sports/fcp-product/26494 , което тежи към 200 грама и в сгънат вид е колкото два юмрука.Може да се облече над полара(под якето), но то е за по-екстремни ситуации и при наличието на качествен полар, в повечето случаи не е необходимо. Като се замисля, досега по нашите планини не ми се е налагало да го обличам, освен когато спра за почивка, ама за много дълго време..или в хижата.
Това всичко за зимата, нали! Wink

Croc
Вто Яну 24, 2012 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Нещо полезно: http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/5000/5540.html

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Сря Яну 25, 2012 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov