ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ореляк и Среден Пирин

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Ореляк и Среден Пирин
Автор Съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Ореляк и Среден Пирин Отговорете с цитат
В събота се канех да скокна до в. Ореляк, но казаха, че имало силни ветрове по билата и отложих ходенето за неделя.

Не се намериха мераклии да дойдат с мен и работата опря до това да си ходя сам. Какво да се прави. Понеже все още деня е кратък сутринта се метнах с едно такси до Попови ливади и после захапах баира. Прогнозите за утихване на вятъра не за първи път не се сбъднаха. Духаше си порядъчно. Пътя бе заледен на доста места, беше топло и направо главата ми вреше, но нямаше как да махна шапката понеже рискувах главата ми да бъде надухана здраво. Общо взето кофти работа!

Излизайки на билото се отвориха яки гледки към къде ли не. Дори Олимп се виждаше макар и мътно в далечината. Редуваха се голи участъци и места със сняг. Добре, че горе нямаше заледявания, а снега беше твърд и почти нямаше потъвания на местата, където беше навяло.

На в. Ореляк стъпих наобяд. На върха се задържах около 30 секунди понеже поривите ня вятъра бяха толкова мощни, че гарантираха бърз и качествен синузит. Хапнах една вафла в подножието на завет, снимка за спомен и айде надолу. Тругнах по билото, но вятърът ме отказа и се върнах по царския път. Срещна 4 човека, които също се бяха запътили към Ореляк. Разменихме няколко думи и продължих бързо надолу.

В 14:30 бях на х. Попови ливади, хванах почти веднага стоп и се прибрах.

МАЛКО СНИМКИ КАЧИХ НА: http://oreliak.e-psylon.net/index.php?item=photo&action=photos&gallery_id=37


Последната промяна е направена от Speedy на Пет Яну 26, 2007 6:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Яну 26, 2007 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Хареса ми табелката "Натам си" ! Laughing Ще дойда някой път да ме водиш насам-натам. Cool
Пет Яну 26, 2007 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Докато се качвах нагоре и правех странни пируети, като че бях на 8 ракии пързаляйки се по заледените места тоя надпис "Натам си" никак весело не ми звучеше, но на връщане бе друго! Laughing Жегата разтопила леда и едни ручеи течаха по пътя, а и надолу не е като нагоре. Think

Живи здрави само ще идем. Аз миналата година не се качвах на тоя връх, а само няколко пъти в подножието за чай или на път я за Тодоровото и х. Малина, я за Папазчаир (Попови ливади) и ме доядя, че пропуснах, та тая година го подхванах отрано за да знам, че е отметнат в календара
Пет Яну 26, 2007 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov