ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кратка разходка на Витоша

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Кратка разходка на Витоша
Автор Съобщение
lyra



Регистриран на: 19 Юли 2010
Мнения: 11

Мнение Кратка разходка на Витоша Отговорете с цитат
Привет. От всякъде чувам за затворени лифтове, прекратени автобусни линии и прочие ограничен достъп до Витоша, но не съм навлизал в подробности. Ако сте запознати, ще съм благодарен да ми дадете съвет къде може да си направим една лека разходка утре. Мислих си като вариант да хванем маршрутка до златните мостове и от там да се спуснем до Боянския водопад, но нямам представа дали изобщо има такива маршрутки в момента, камо ли за разписание. Ако се сещате и други варианти, подходящи за сравнително начинаещи туристи, давайте Smile
Съб Фев 11, 2012 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Здравей. Подходящ маршрут е с автобус 67 от Химическия факултет до последната му спирка в Симеоново. От там през Витоша може да се стигне до Бояна и Драгалевци. Пътеката е приятна, без големи изкачвания. Успех. Smile
Съб Фев 11, 2012 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Друг вариант е с автобус 98 от Хладилника до Железница. Мисля, че спирката, на която трябва да се слезе, е Чешмата. От там по почти хоризонтална пътека може да се стигне до Бистрица, Симеоново и тн. Доста известна пътека е. Smile
Съб Фев 11, 2012 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lyra



Регистриран на: 19 Юли 2010
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Да, вариантът с Железница е добър, пък и там съм ходил през лятото. Иначе гледам маршрутка номер 10 ходи до златните мостове. Има ли някакъв начин да проверя дали ще се движи утре?
Съб Фев 11, 2012 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Изпробвано! Отговорете с цитат
Слизането през Боянския водопад е чудесно, но не знам как ще е пътеката. Ако не е утъпкана (най-вероятно), е бая стръмно. Най-сигурен, а и много приятен е споменатият маршрут: от последната спирка на Симеоновския автобус диагонално нагоре до Бай Кръстьо, после надолу покрай реката до Драгалевския манастир или до самото Драгалевци. Може преди манастира да свиете по хоризонталната пътека вдясно и да се приберете пак през Симеоново. Аз все по тоз маршрут минавам. Успех!
Съб Фев 11, 2012 4:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lyra



Регистриран на: 19 Юли 2010
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Добре изглежда, но ме притеснява, че няма маркировка, а като не знам пътя, може да се заблудим някъде. Иначе изглежда добре маршрутът.
Съб Фев 11, 2012 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Има маркировка Отговорете с цитат
Що да няма маркировка? Ако говорим за симеонвския маршрут, има стрелки, има червени ленти по дърветата, има колове с табели по разклоните, а най-видима маркировка си е самата пътека. Вървите по нея и стигате до целта. Няма страшно!
Съб Фев 11, 2012 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lyra



Регистриран на: 19 Юли 2010
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Явно са пооправили пътеките, трябва да си взема нова карта. Но все пак ще го оставя за пролетта този маршрут Smile Благодаря за предложенията Smile
Съб Фев 11, 2012 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov