ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвет и мнение за обувки Алпина Тибет или подобни до 250лв.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Съвет и мнение за обувки Алпина Тибет или подобни до 250лв.
Автор Съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Съвет и мнение за обувки Алпина Тибет или подобни до 250лв. Отговорете с цитат
ако може някой да ми каже нещо за тези обувки - алпина тибет.ето линк-

http://www.extreme-bg.com/obuvki/myzhki-obuvki/obuvki-alpina-tibet

абе ,бях се спрял на обувки аку тундра ,ама никъде нямат моя номер -42 , та сега се ориентирам към тези ,е малко са по-скъпи ,ама до 250 лв. не съм намерил по-добро засега .
ако някой има алпина тибет или информация за обувките ,нека пише ,ще ми е от полза. трябват ми зимни трисезонни обувки - и за пролет и есен ,как мислите за тези ?
а може ли нещо да кажете за тези - LOMER Chamonix STX, ето линк
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=163
ако трябва да избера между ломера и алпина тибет , ако може съвет.
,
очаквам мнения и помощ .мерси


Последната промяна е направена от emiliqn 78 на Вто Фев 14, 2012 10:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Фев 14, 2012 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
мерси за съвета ,относно обувките .да и аз мисля ,че алпина тибет са по-добри .
имах правописна грешка -трябват ми зимни трисезонни -хем зимата ,хем ранна пролет и късна есен . бореалките изглеждат добре ,ама отиват вече към 290 лв. аз мислех до 200 да бъде ,ама май бих се прежалил и с 250 ,но по-скъпи ,вече ми идват нанагорнище .
чакам още мнения и информация за алпина тибет или някакви подобни до 250 лв.
мерси
Вто Фев 14, 2012 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Можеш да погледнеш и тези - http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1979

Иначе - ако ще ползваш обувката предимно зимата - твърди подметки. Ако ще ги ползваш предимно на терен без сняг - по-мека подметка (да има някакво сгъване).
Вто Фев 14, 2012 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
emiliqn 78 написа:
...
имах правописна грешка -трябват ми зимни трисезонни -хем зимата ,хем ранна пролет и късна есен . бореалките изглеждат добре ,ама отиват вече към 290 лв. аз мислех до 200 да бъде ,ама май бих се прежалил и с 250 ,но по-скъпи ,вече ми идват нанагорнище .
чакам още мнения и информация за алпина тибет или някакви подобни до 250 лв.
мерси


http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=2389
http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=2388

Статията за обувките чете ли?
Тази тема във форума прегледа ли? - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3193

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 14, 2012 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
изчетох материалите,които си качил ,а също и други подобни,много полезна информация,браво.
все пак ,от всичко ,което съм видял като обувки до 250 лв. ,клоня към алпина тибет.другите или няма номера ми -42 ,или са по-скъпички ,това дет ми харесва е над 300 лв. ,така че ,засега май алпината.
ако някой има такива обувки алпина тибет или пък знае повечко за тях ,като впечатления и мнение ,нека пише .ще ми е от полза. а нещо за мембраната sympatex ? дали диша добре и пази ли от намокряне ,т.е. дали е добра? аз знам ,че по принцип е също висок клас като горе-текса ,но ,тя е безпореста и диша на друг принцип ; малко отстъпва на горе-текса като дишаемост ,но механично е по-здрава и има по-дълъг живот. дали ми е вярна информацията? ако някой има практически опит с обувки с мембрана симпатекс ,нека сподели или знае повече за нея.
а нещо за мембрана windtex и обувки wild side marmolada. ето линк
http://eshop-gorgona.com/turisticheski-obuvki-wild-side-marmolada-88-923.html
мерси
Сря Фев 15, 2012 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Моите обувки направиха две години. Нося ги целогодишно по планините и нямам проблеми. Дотолкова съм свикнал с тях, че летните ми "Лова" събират прах Laughing, макар че са по-леки от Алпина Тибет.
Все още не пропускат вода, макар да се твърди, че мембраната издържа година, година и половина преди да започне да пропуска.
Чет Фев 16, 2012 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
мерси за информацията. а мембраната диша ли ,запарва ли ,доволен ли си от нея?
в сняг също не пускат нали ?
иначе алпината изглеждат здрави и надежни обувки за всякакви условия,е може би с изключение на много продължителни (с дни ) преходи в топящ се сняг.
Чет Фев 16, 2012 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Човече, взимай ги и заминавай по чукарите. Обувките са супер стабилни, за БГ планините даже са прекалено яки.Имам приятели с такива обувки, мембраната работи вече 3 години, не пропускат вода, топлят яко, какво повече искаш? Няма нужда да купуваш кютуци от рода на Лова, Бореал и т.н. Това са глупости!
Чет Фев 16, 2012 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ivo@home написа:
Човече, взимай ги и заминавай по чукарите. Обувките са супер стабилни, за БГ планините даже са прекалено яки.Имам приятели с такива обувки, мембраната работи вече 3 години, не пропускат вода, топлят яко, какво повече искаш? Няма нужда да купуваш кютуци от рода на Лова, Бореал и т.н. Това са глупости!


Чак пък прекалено яки Rolling Eyes

Но си прав - да ги купува и да хваща гората човека.
Когато установи какво и за какво време му трябва - ще отиде и ще си купи "кютюци" или няма да си купи, аз след като няколко години ходих зимата с разни такива "прекалено яки", най-накрая си взех "кютюци", но вече ми беше ясно, че искам и ще продължавам да ходя по-сериозно през зимата. Ако нямаш намерение да го правиш - едни хубави и стабилни трисезонки (по-скоро лятно насочени, с възможно по-малко шевове) ще свършат работа и за зима. Няколко прехода за сезона няма да им навредят и в по-голяма част от случаите няма и да пуснат.

обаче да говориш така за обувките е несериозно... особено за зима, особено с тая зима дето я имаме сега. Колко пъти ти се е налагало да навреш автоматична котка на "прекалено яката" обувка, щото на мен ми се е налагало, става някак, ама не е ОК, пък от това ти зависи живота в някакъв момент. То реално погледнато можем всички по градски обувки, кубинки, цървули или гумени ботуши да ходим, но не го правим...
Пет Фев 17, 2012 2:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
ivo@home написа:
Човече, взимай ги и заминавай по чукарите. Обувките са супер стабилни, за БГ планините даже са прекалено яки.Имам приятели с такива обувки, мембраната работи вече 3 години, не пропускат вода, топлят яко, какво повече искаш? Няма нужда да купуваш кютуци от рода на Лова, Бореал и т.н. Това са глупости!


Чак пък прекалено яки Rolling Eyes

Но си прав - да ги купува и да хваща гората човека.
Когато установи какво и за какво време му трябва - ще отиде и ще си купи "кютюци" или няма да си купи, аз след като няколко години ходих зимата с разни такива "прекалено яки", най-накрая си взех "кютюци", но вече ми беше ясно, че искам и ще продължавам да ходя по-сериозно през зимата. Ако нямаш намерение да го правиш - едни хубави и стабилни трисезонки (по-скоро лятно насочени, с възможно по-малко шевове) ще свършат работа и за зима. Няколко прехода за сезона няма да им навредят и в по-голяма част от случаите няма и да пуснат.

обаче да говориш така за обувките е несериозно... особено за зима, особено с тая зима дето я имаме сега. Колко пъти ти се е налагало да навреш автоматична котка на "прекалено яката" обувка, щото на мен ми се е налагало, става някак, ама не е ОК, пък от това ти зависи живота в някакъв момент. То реално погледнато можем всички по градски обувки, кубинки, цървули или гумени ботуши да ходим, но не го правим...

Gamina,имаш право , но ... погледни реално ситуацията. Активно ходещите през зимата се броят на пръсти.Болшинството не прави преходи, а еднодневни разходки до някое място,/някоя хижа с евентуално преспиване.Та от тази гледна точка обувките са си "прекалено яки" .Аз поне така го разбрах човека.А написах да ги взема и да хваща гората, защото това за мен единсвеният начин да разбере какво иска и какво му трябва. Няма нужда да си купува кютуци за 1-2 пъти ходене в месеца.
Пет Фев 17, 2012 4:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Съгласна съм и го написах - да ги взема и да хваща гората, после сам ще разбере дали му трябват по-сериозни обувки.

Малко се издразних на квалификациите ти, no offence Wink

(p.s. специално ще пиша за кютюците... километри по асфалт как се взимат със зимни обувки... господи!)
Пет Фев 17, 2012 4:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
приятели,мерси за информацията. да ,май ще се спра на алпината. мисля ,че отговарят на това ,от което имам нужа .разбира се опитът и практиката ще покаже ,но все още нямам много опит в зимни ходения и не мисля чак толкова много да ходя зимата,ама кой знае.
а да питам (въпроса може и да е малко тъп,ама все пак) нали може да се слагат котки на алпината и ако да ,какви ? и как се поддържа такава обувка ,с какво се маже ? знам ,че заради мембраната се ползват по-специални мазила. мерси
Пет Фев 17, 2012 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Моите "котки" са обикновени, с каишки, и могат да се сложат, пробвал съм, но до сега не съм ги ползвал реално. Не съм ползвал и мазила, не ми се е налагало, но съм си купил от "Стената", по тяхна препоръка.
Пет Фев 17, 2012 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
emiliqn 78 написа:
приятели,мерси за информацията. да ,май ще се спра на алпината. мисля ,че отговарят на това ,от което имам нужа .разбира се опитът и практиката ще покаже ,но все още нямам много опит в зимни ходения и не мисля чак толкова много да ходя зимата,ама кой знае.
а да питам (въпроса може и да е малко тъп,ама все пак) нали може да се слагат котки на алпината и ако да ,какви ? и как се поддържа такава обувка ,с какво се маже ? знам ,че заради мембраната се ползват по-специални мазила. мерси

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=729
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3534
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2415

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Фев 17, 2012 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
coyota



Регистриран на: 07 Фев 2012
Мнения: 12

Мнение Избор на обувки Отговорете с цитат
Колега отдавна съм се решил да си взема обувки и сега ми се отвори път към София. Препоръчайте понеже съм нов и не разбирам много много някой три сезонни обувки като цената да е около 250 лв
Благодаря предварително Smile
Пет Мар 16, 2012 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov