ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обущар за проблем с обувки?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Обущар за проблем с обувки?
Автор Съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Обущар за проблем с обувки? Отговорете с цитат
Привет, преди няколко дни и мързела ми не си завързах връзките на обувките а ги набутах навътре и излизайки до магазина за малко не се пребих, а резултата е:




Къде в София мога да намеря добър обущар или човек който се занимава с подобни проблеми, не вярвам да съм първият дето му се случва?
Всичко необходимо за интервенцията е налично.
Благодаря


Последната промяна е направена от maneco на Пон Фев 20, 2012 11:51 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Фев 20, 2012 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Кукичка там не ти трябва, това е само моден придадтък, разбира се. Може да си сложиш други връзки, продават навсякъде, но по-къси и ще си екстра. Или ако искаш да караш още с тях, трябва да ги втъпкваш в обувката.

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Пон Фев 20, 2012 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Прилагам и как изглежда другата обувка, без тази "кукичка" глезена ми изобщо не се притяга към обувката, и не я чувствам особено комфортно.

Обувките не ги ползвам само да ходя до магазина, а главно в планината. Това беше изключение заради кишата навън.[/img]
Обувките са: http://www.adventuresport-bg.com/products.php?Obuvki_63016_MS_MTN_TRAINER_MID_GTX
И съм много доволен от тях.
Търся човек да ги отремонтира, така да се каже!
Пон Фев 20, 2012 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Никой ли не е имал подобен проблем Twisted Evil
Пон Фев 20, 2012 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
maneco написа:
Никой ли не е имал подобен проблем Twisted Evil


Това като го гледам не е точно за обущар. Тези куки според мен са занитени, така че виж има ли вариант да се смени нита, попитай тези дето сменят ципове и занитват копчета. Успех.
Вто Фев 21, 2012 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
maneco написа:
Никой ли не е имал подобен проблем Twisted Evil


Това като го гледам не е точно за обущар. Тези куки според мен са занитени, така че виж има ли вариант да се смени нита, попитай тези дето сменят ципове и занитват копчета. Успех.

Да трябва ми човек да снеми нитчето, каквото ми дадоха от магазина, с нова кукичка и шайба. Та както казах имам всичко необходимо само ми трябва човек с инструмент да го занити, защото не искам да наранявам мембраната.
Вто Фев 21, 2012 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
maneco написа:
torah написа:
maneco написа:
Никой ли не е имал подобен проблем Twisted Evil


Това като го гледам не е точно за обущар. Тези куки според мен са занитени, така че виж има ли вариант да се смени нита, попитай тези дето сменят ципове и занитват копчета. Успех.

Да трябва ми човек да снеми нитчето, каквото ми дадоха от магазина, с нова кукичка и шайба. Та както казах имам всичко необходимо само ми трябва човек с инструмент да го занити, защото не искам да наранявам мембраната.


Тогава си лесен, тичай при тези дето ти казах, щом имаш нов нит проблема ти е решен. Laughing Wink
Вто Фев 21, 2012 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Сарач! Отговорете с цитат
Ще търсиш сарач. Това са майсторите на колани, конски сбруи и прочие реликви от отминалите епохи. Very Happy Чантаджии също. Ако живееш в Младост или Обеля, не мога да те упътя. Но ги има на Женския пазар, около Старата стена, по Шишман и на много места в София, където все още са останали старите магазинчета. Те ще ти занитят кукичката. Тя си трябва - освен че е по-удобна от нанизването на връв (я си представи на мокро и студено!), тя има голямо значение за стабилността на крака. Сигурно и обущарите ще ти помогнат, опитай.
Вто Фев 21, 2012 12:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sev



Регистриран на: 01 Дек 2011
Мнения: 22
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Проблема е че нита на канджата(кукичката) със сигурност не се показва от вътрешната страна на обувката.Най вътрешният слой на хастара е чорапа на мембраната.Ето такъв

А при занитването ще трябва да се пробие този слой.За да не почне да пропуска вода,хубаво е да се херметизира дупката,примерно със силикон за прозорци.Може някой да има и други идеи.
Вто Фев 21, 2012 3:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
А при занитването ще трябва да се пробие този слой.За да не почне да пропуска вода,хубаво е да се херметизира дупката,примерно със силикон за прозорци.Може някой да има и други идеи.

Текстилно лепило може би е по добър вариант Smile Подлепял съм шев с лепило на Бизон и почти не се различава от оригиналния , а и издържа на огъване и пране...
Сря Фев 22, 2012 10:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Може да се занити само от външната страна, или да се завие с болт. Ще трябва стругар за тези неща Не вярвам някой в Бг да има такива неща готови, а да се търси от чужбина не си струва.
Сря Фев 22, 2012 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Имам познат доволен от услугите на тези:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/258075_2065568489133_5183768_o.jpg
(не е умишлена реклама, просто се сетих за тях).


Последната промяна е направена от Gamina на Пон Ное 12, 2012 11:54 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Фев 22, 2012 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Имам познат доволен от услугите на тези:



(не е умишлена реклама, просто се сетих за тях).


Мерси, но днес сутринта след като нямаше отзиви, ги оставих на един обущар в Студентски, който каза, че няма проблем и утре ще отида да ги взема и ще пиша за резултата.
Сря Фев 22, 2012 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет,
Реших да пиша в тази тема, понеже е единствената.
Най-сетне си купих планинарски обувки, макар и в края на сезона - Wenger, изцяло от кожа, и то само за 60лв (от 100) от Метро Very Happy , само този модел беше – имат един основен кусур обаче – затягането е доста мъчно и не добро.

Снимки:
http://prikachi.com/images.php?images/831/5483831P.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/837/5483837M.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/37/5484037w.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/35/5484035b.jpg


Дали ще е по-добре ако сменя горните два реда уши с куки, за по-лесно връзване и затягане, понеже тези са като тръбички и създават доста съпротивление при опъване (само в една равнина може лесно да се опънат).
Също ако е възможно да се сложи допълнителен ред "куки" като трети ред (отгоре-надолу), за по-здраво прилепване към глезена. Само че там се пада снадката?! Пробвах ги на един ръб на балкона – глезена се усиква почти докрай, което си мисля ,че е от малко хлабавото връзване...
Една идея са по-ниски от нормалните баш трисезонни обувки.

От 3тия ред надолу вече долния край на халките не се показват откъм мебраната, което ме спира засега да сменя и тях, с халки. Но ако пак прави проблем...

Ето сходен модел с детайли, на него си е както трябва (горните два реда са куки):
http://www.wenger.ch/women-s-eiger-fw9007-33 има си и борд, ехее 
Нещо такова искам да се получи:
http://www.bestard.com/fotos/4301_big.jpg
http://srvimg19.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/7105659_1_585x461.jpg



Възможно ли е да стане (искам поне горните 4ри халки да заменя с куки) и колко ще ми струва това начинание?
Препоръчайте добър майстор в София, но да е с нормални цени. Такива куки дали се продават някъде?

Малко офтопик:
За какъв терен/сезон ще са подходящи, подметката е средно твърда, почти не се огъва, но лесно стъпва и не се хлъзгат (пробвах ги на мокър теракот Very Happy)
Зимата ще ходя вероятно с тях в града, а на пролет ще ги тествам в планината живот и здраве Smile
Относно поддръжката имам вакса на Terrago, на основа пчелен восък, но четох тук, че не било много подхящо (особено с мембрани) да се ваксират, а и се цепела кожата?! Може би спрей?

Това е Wink

Поздрави

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пон Ное 12, 2012 1:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Принципно няма никакъв проблем да направиш това упражнение. Кукички като моите можеш да вземеш от магазин http://www.adventuresport-bg.com/index.php?osCsid=155a00ecb7aa890ad1a0bbffdecf20bd предполагам няма да са скъпи.
Както Сотиров каза ти трябва такъв човек, но и един обущар ще ти свърши работа, дори може и кукички да има. Ще ти свали старите нитове и предполагам ще сложи рапиди и кукичка, като едната глава рапида ще е от вътрешната страна, като ме съмнява да имаш дисконфорт от това.
В началото се стреснах като видях как го е направих и как ми разправяше, че е правил хиляди такива обувки и че Goretex-а за нищо не става.... но си замълчах дадох му 2лв за упражнението дето беше направил и се прибрах.
На първото излизане се чудех къде ли ще ме предаде скапаната рапида дето сложи, но така и до днес не ме предаде след цяло лято скитане.
Не го мисли много просто ги остави на най-близкият обущар.
Пон Ное 12, 2012 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov