ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За обувките на Bestard. Проблеми, доставки, вносител и т.н.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
За обувките на Bestard. Проблеми, доставки, вносител и т.н.
Автор Съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
@Ристо - не, аз пуснах линка ако някой случайно се интересува, гледам има доста фенове тука Very Happy
Пет Окт 14, 2011 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Обувките са добри, особено подметката (ако е от вида BG3).
Не разчитай от Макалу, търси внос от чужбина. Ако не си забелязал Макалу са вечно в чакане на внос през последните 4-5 години Mr. Green (чакаме внос = в момента нямаме пари за да поръчаме голяма партида, като намерим пари тогава ...)

Laughing
Последните няколко дни съм в "гореща" връзка с Bestard. За сефте неква полза от досадния фа*ин ФБ. Обещаха да се погрижат за дефицита на чепиците им в България. Laughing
Ще видим Think

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Фев 05, 2012 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emilio_mp



Регистриран на: 22 Яну 2012
Мнения: 8
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Днес пак звънях в Макалу за проверка дали дългоочакваната пратка е пристигнала .Естествено -не беше. Закъснения в банкови плащания,парични потоци и други извинения са блокирали заявката за още 10 дни .Третото отлагане впрочем .Никаква логика не виждам тук .Има интерес към Bestard в България , но нямат надежден дилър .Исках да пробвам обувките ,но май директно ще си поръчам с половин номер по-големи да ми изпратят .
Съб Фев 11, 2012 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Е добрутро Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Фев 12, 2012 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Току-що получих отговор на запитването, което направих до сайта www.boncami.com за обувки Бестард:
Цитат:
Dear Hristo

Thankyou for your enquiry. we have contacted bestard factory and they have the boots available: 0805 breithorn pro and 0842 nepal. We need to know your size?

The price would be 184.50 euros for the Breithorn pro and 211.50 euros for the Nepal , plus shipping 22 euros. the total would be : 418.00 euros.

As we have a technical problem with the website for sending to Bulgaria, the solution would be for you to make a bank transfer for the above amount and send us via e-mail your personal details: boots size, address, telephone etc and once we receive the payment we can send you the boots.As the postage is 'cheap' we cannot offer more discount.

We look forward to hearing from you

Suzanne
Boncami


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 21, 2012 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
И ше правишли поръчката...Или...

_________________
Пирин планина номер 1
Чет Фев 23, 2012 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bitterman написа:
И ше правишли поръчката...Или...

Тц.
Ше чакам нашия доставчик, щот там цените са по-дебели.
Освен, ако не се съберем повечко и тия пуснат гювеч за количество.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Фев 23, 2012 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Аз се включвам...Искам същите...Дидо ме насочи към тях...

_________________
Пирин планина номер 1
Пет Фев 24, 2012 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
titipopo



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 24
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
от прочетеното във форума съм убеден,че Breithorn pro са бъдещите ми обувки.питам обаче дали пазят добре глезена,защото имам проблем.ако не, дайте ми съвет за трисезонни по-високи обувки,за да не се ровя много в търсене.
Съб Фев 25, 2012 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ако не ни мине котка път - скоро ще има Bestard при нас (GO!outdoor - Галичица 37).
На първо време пълна номерация от няколко модела, по-натам - ще видим Smile

Не сме директни вносители, остава да стискаме дружно палци по трасето да не се оплеска нещо. Даже не исках да пускам информация преди да ги видя с очите си, но някой друг няма търпение Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Чет Яну 17, 2013 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
А дано, те бестардките са като блян Very Happy Успех!
Чет Яну 17, 2013 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Ако не ни мине котка път - скоро ще има Bestard при нас (GO!outdoor - Галичица 37).
На първо време пълна номерация от няколко модела, по-натам - ще видим Smile

Не сме директни вносители, остава да стискаме дружно палци по трасето да не се оплеска нещо. Даже не исках да пускам информация преди да ги видя с очите си, но някой друг няма търпение Laughing

Ееее - браус, "ат ласт" както казват руснаците.
И...умната с цените.
Русата е ясна Tooth HarHar
Я си плюввам едни НЕПАЛ-ки за другата зима, че моите за 6 сезона вече издъхват около пръстите. Cold

П.п. зимАска Bestard, Уесен Montane Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 17, 2013 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Русата не е руса от известно време HarHar

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 18, 2013 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
След пробване на какво ли не, преди няколко години окончателно констатирах, че Бестард, онази червената, двойната е най-доброто за българските зимни планини. Считано от 2005 насам ходя само с такива и винаги отличен резултат. Последният краш тест беше на Северния Джендем - около 30 часа тежка непрекъсната експлоатация - през януари - нито измръзване, нито намокряне. Предходния модел го малтретирах изключително с ледено катерене и се държеше отлично - издържа дори на изключителния студ на Езерния лед, където прехвалените френски Милети ми докараха локални измръзвания пред декември 2003г. Единствения им недостатък е, че са малко по-тежки от Millet, но пък удоволствието да извадиш вътрешната обувка и да спиш с нея в чувала и сутринта да обуеш суха обувка го компенсира. Струва се чакането и всичко свързано с доставката им. Уточнявам изрично, че не съм рекламно лице на марката.
Пет Яну 18, 2013 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
След пробване на какво ли не, преди няколко години окончателно констатирах, че Бестард, онази червената, двойната е най-доброто за българските зимни планини. Считано от 2005 насам ходя само с такива и винаги отличен резултат. Последният краш тест беше на Северния Джендем - около 30 часа тежка непрекъсната експлоатация - през януари - нито измръзване, нито намокряне. Предходния модел го малтретирах изключително с ледено катерене и се държеше отлично - издържа дори на изключителния студ на Езерния лед, където прехвалените френски Милети ми докараха локални измръзвания пред декември 2003г. Единствения им недостатък е, че са малко по-тежки от Millet, но пък удоволствието да извадиш вътрешната обувка и да спиш с нея в чувала и сутринта да обуеш суха обувка го компенсира. Струва се чакането и всичко свързано с доставката им. Уточнявам изрично, че не съм рекламно лице на марката.


Bestard Top Alpine Pro - такива търкалям 3-и сезон вече - наистина са страхотни - за дълги преходи, бивакуване на студено и т.н. Имат само 1 кусур, потвърден - езика ми претърква зловещо сгъвката над стъпалото, отпред. Проблемът го реших с парче дунапрен 1.5 см втикнато под езика.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Яну 18, 2013 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov