ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
GPS ETREX LEGEND HCx

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
GPS ETREX LEGEND HCx
Автор Съобщение
b_borisov



Регистриран на: 08 Ное 2007
Мнения: 28
Местожителство: София

Мнение GPS ETREX LEGEND HCx Отговорете с цитат
Здравейте,
реших и аз да си взема един GPS. Разгледах из нета и си харесах този ETREX LEGEND HCx. Моля някои ако има такъв да каже дали е доволен и дали си заслужава парите. До сега не съм имал GPS, изчетох доста инфо по темата, но предпочитам да чуя мнението на хора които са ползвали такова устройство и имат реални впечатления. Решил съм да отделя около 500-550лв. Приемам всякакви мнения и съвети.

Поздрави на всички форумци Very Happy
Нед Мар 16, 2008 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Според мен - по-добре ETREX VISTA HCx

Има в повече барометричен алтиметър и електронен компас.

565.00 лв. с ДДС
Нед Мар 16, 2008 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
Използвам гпс повече от 2 години, предимно в планински условия. Ако ще го ползваш в планината най-доброто, което става за тази работа е garmin 60CSX или Garmin Colorado но той все още не е дооправен от към софтуер и карти. 60CSX е малко над бюджета, който си определил но си заслужава инвестицията.
Наи-много карти в нета се търкалят за Garmin. Ако те интересува нещо питай.
Нед Мар 16, 2008 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако имаш нужда от горе-описаните екстри вземи вистата, барометричната корекция е хубаво нещо ама мен лично не ме грее особено.
Имам Legend HCx от началото няколко месеца и засега нямам оплаквания.
Няма ли кой да ти донесе апарата от Щатите, разликата в цената е чувствителна?
Пон Мар 17, 2008 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Моделът Summit също не е за пренебрегване, дори сякаш е най-добре балансиран откъм функции и цена.
Пон Мар 17, 2008 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
стражара



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 109
Местожителство: Монтана

Мнение ОТНОСНО GPS Отговорете с цитат
ETREX VISTA HCx не е лошо инвестиция. Аз го имам от една седмица и съм доволен от него. До сега не съм загубил никъде сигнал през двата ми прехода от гр.Берковица през х.Здравченица(вече несъществуваща) вр.Камара, вр.Ком, х.Ком и пак гр.Берковица и другият дублиращ от х.Ком до вр.Ком. На вр.Ком ми даде отклонение 3метра. Не съм очаквал но през деня на дисплея се вижда толкова ясно все едно е включено осветлението на максимум. Засега съм страшно доволен от него. Софтуера е същият като на 60 серията. Възможности абсолютно едни и същи с изключение на приемника му и антената. Но има голям плюс икономичен от към батерии и малък като размер. За нуждите ми като запален турист, който ходи и по ниските и по високите части на нашите планинини е идеален. Но все пак ако имаш излишни пари 60 серията комбиниран с външна антена е идеален за направа на точни трекове.

_________________
БАИР БУДАЛА

Последната промяна е направена от стражара на Пон Мар 17, 2008 2:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 17, 2008 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Важното в цялата работа е чипсета. Само добри неща за SIRF се пишат. Вземи в предвит и другите фактори, като здравина на корпуса, водоустойчивост, осветление на екрана, живот на батериите и.тн, също и съпорт от към карти. Сумит-та също е доста добър.
Пон Мар 17, 2008 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
...и по точно Sirf III.

Дидо, не съм сигурен, но Summit-а май няма слот за MicroSD карти - което си е голям минус

_________________
www.bgmountains.org
Пон Мар 17, 2008 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Сумит няма слод за допълнителна памет, има24 мегабайта вградена . http://www.geotrade.bg/productslist.php?Brand=18
Със селектиране и сегментиране на картата на съответния регион няма проблем но с по-големите карти няма да стане. Цялата топо карта на Бг е 27МБ. ( фрии картата от топомапс.инфо) Но все пак Съмит е на половината от цената на 60csx да речем.
Пон Мар 17, 2008 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Така си е, ама главните планини в БГ се събират спокойно на тия 24 меги. Не е лош избора - имаш добър чипсет, барометричен сензор и магнитен компас за 450-470 лева наши пари.
Пон Мар 17, 2008 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мойто мнение че не си струва да си купуваш приемник с ограничение в паметта заради някви си 50-100 лв. Все ще ти наложи някога да го ползваш и извън планините. Примерно като ходих на екскурзия в Италия, картите на частите от Италия през които минах бяха към 50 мв.

Според мен бате Борисов трябва да избира между ETREX VISTA HCx и Legend HCx.

_________________
www.bgmountains.org
Пон Мар 17, 2008 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
А, това е така, но не винаги човек може да си надхвърли лимита. Иначе Гармин яко ги тресе маркетинговата стратегия де, 20 модела и всеки поокълцан оттук оттам - да се чуди и да се мае човек с кой крак къде да стъпи баси.
Пон Мар 17, 2008 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
b_borisov



Регистриран на: 08 Ное 2007
Мнения: 28
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички за изказаните съвети. Така като чета мненията ви мисля да си взема ETREX VISTA HCx. Като се сдобия с машинката ще се похваля Very Happy

_________________
Ако искаш да разбереш, какъв е човекът до теб, заведи го в планината и там ще откриеш дали той е твой истински приятел... Висотски
Пон Мар 17, 2008 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм се насочил към това апаратче, така че ще помоля за отзиви, след като го купиш!
П.П. А карти на любимите планини откъде намирате?
Вто Мар 18, 2008 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov