ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Карта на Централен Балкан
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Карта на Централен Балкан
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Домино са издали нова карта на Централен Балкан , мащаб 1:50000, миналата седмица си я взех, ще ми бъде от полза. Дано скоро продължат и с Източна Стара планина. Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Фев 28, 2012 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тя е сравнително нова, от има-няма и един месец и сигурно още не се е разпространила. И аз си я взех, но трябваше да чакам докато отидат да я вземат от София Smile
Сигурно я има тук, цитирам Момчил Цветанов, консултантът на картата:
"Окръжна болница, сградата на "София прес", точно след бариерата, в основата на голямата сграда, има книжарница на която пише "АРГУС ПРИМА"

Или пък питай в бюро "Радецки" Smile

Картата е много хубава, но е претърпяла няколко корекции, за да се изчистят грешките. Въпреки това видях една малка неточност, възможно е да има и още...

П.П. Няква полемика се развихри преди малко във ФБ относно разпространението на картите и ето къде би трябвало скоро да я има: Ред рок, Екипировка, Стената, Екстрем, Аутсайдер и Алпи. Не знам дали не почвам да правя реклама, та затова спирам Oops


Последната промяна е направена от zezo на Вто Фев 28, 2012 10:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Фев 28, 2012 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като казвате "Централен Балкан", това ми напомня, че вече има две не лоши издания на карта на района. Според вашите впечатления новата превъзхожда ли ги с нещо? Например обхваща по-голяма територия?
Вто Фев 28, 2012 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да кажа. Тази на Домино обхваща от Златица до Калофер като територия.
Вто Фев 28, 2012 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Къде е тази карта на центарлен балкана на домино аз имам само една на картпроект мащаб 1;70000?
Вто Фев 28, 2012 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тази на "КартПроект" и аз имах предвид - тя е образно казано от х.Бенковски до х.Мазалат.
Между другото, Цецо, преди около година, като се качвахме към Момина поляна, двама местни туристи извадиха карта на Тетевенския балкан, не лоша на пръв поглед. Казаха, че се продавала в Тетевен, но аз не съм я виждал никъде. Ти срещал ли си я?
Вто Фев 28, 2012 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам една обща на Ц. Балкан, 1:50к, издание на управлението на парка. Включва и Тетевенския балкан. Оформена е като книжка.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Фев 28, 2012 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не съм виждал карта на Тетевенския балкан. Сега разбирам, че има такава. Всъщност видях една, която се продаваше на х. Козя стена, но не обърнах особено внимание и не знам кой я е правил. Възможно е да си видял нея, но тя като че ли обхващаше и Троянския балкан.

Мирчо, виж ми поста малко по-нагоре Smile
Вто Фев 28, 2012 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Откъде я купи?
Хвърлям чат пат поглед в Кауфланд, където има цяла стена с карти на Домино, но не я видях.


Дадоха ми я като подарък в Алпито като си купувах снегоходките миналата седмица (аз и без това щях да си я купя, де), беше последната, но обещаха да заредят. Не съм я виждала на друго място и аз.

igurbev, още не знам с какво превъзхожда другите, на първо виждане ме привлече мащаба. Надявам се скоро да я пробвам в реални условия Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Фев 29, 2012 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
Не съм виждал карта на Тетевенския балкан. Сега разбирам, че има такава. Всъщност видях една, която се продаваше на х. Козя стена, но не обърнах особено внимание и не знам кой я е правил. Възможно е да си видял нея, но тя като че ли обхващаше и Троянския балкан.


Цецо, тая дето си я гледал на Козя стена е на Троянски, не на Тетевенски балкан. Имаше я и при Наско на гнездото - 10лв.
За Тетевенски и аз за сефте чувам. Rolling Eyes

Иначе освен зелената на Картография най-разпространен е "атласа", за който Дидо говори. У нас има една от тия на картография, още не съм я поглеждала Rolling Eyes
Сря Фев 29, 2012 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Ето най-актуалната карта на Централна Стара Планина -Троянски Балкан

http://eshop-gorgona.com/karta-na-centralna-stara-planina-troyanski-balkan-129-1814.html

Ако имате път към Калофер -в тамошния информационен център я имат, струва само 7лв Very Happy
Сря Фев 29, 2012 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като гледам какви цени казвате за другите карти видях още нещо с което тази на Домино ги превъзхожда - струва 3 лв и някакви стотинки Wink
Сря Фев 29, 2012 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
Като гледам какви цени казвате за другите карти видях още нещо с което тази на Домино ги превъзхожда - струва 3 лв и някакви стотинки Wink

Картата, която е посочил krasy, превъзхожда в пъти тази на Домино.Ако е въпрос за четирите лева разлика, за тях си купуваш доста неща, от които човек има нужда в планината(ако им разбира, де).То у нета има и доста безплатни, дърпай си ги оттам, 'що да даваш и три лева. Wink
На Домино бих си купил карта на София...или на Ловеч.За Централен Балкан обаче, не!

И доколкото виждам темата, която оспамихме е за Ком-Емине.Не е за видове карти и издателства и фирми, които са ги отпечатали, нали!

И за да направя нещата по-ясни, ще уточня:
В картата, за която говори Краси, има GPS координати на страшно много точки по целия им обхват+GPS координатна система.Разклонения на пътеките, върхове, била, важни колове от жалонната маркировка, хижи, заслони и т.н.Обратно, ако сте се загубили и имате GPS устройство, на което може да видите координатите, на които се намирате, използвайки координатната система на картата, лесно ще намерите къде ТОЧНО се намирате на нея(на картата, де).


Последната промяна е направена от joropc на Сря Фев 29, 2012 7:35 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Сря Фев 29, 2012 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
На Домино бих си купил карта на София...или на Ловеч.За Централен Балкан обаче, не!

Какво те кара да мислиш така? Тези на Рила и Пирин сякаш стават. Всъщност аз не съм задълбавал и досега не съм разчитал на тях за да се ориентирам в планината, по-скоро ги купувам за колекцията и за общо онагледяване. Но все пак?
Сря Фев 29, 2012 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
joropc написа:
На Домино бих си купил карта на София...или на Ловеч.За Централен Балкан обаче, не!

Какво те кара да мислиш така? Тези на Рила и Пирин сякаш стават. Всъщност аз не съм задълбавал и досега не съм разчитал на тях за да се ориентирам в планината, по-скоро ги купувам за колекцията и за общо онагледяване. Но все пак?

Ванка, сравнявам картата на Домино и другата, но за Централен Балкан.За Рила и Пирин нямам наблюдения.
Имам и двете карти и просто място за сравнение няма.Прочети пак предния ми пост, 'щото го дописах след твоя. Wink
Сря Фев 29, 2012 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov