ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Карта на Централен Балкан
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Карта на Централен Балкан
Автор Съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Картата на Краси сигурно е чудесна, но е само за Троянският балкан. Колко карти трябва да си купя, за да покрия Средна Стара планина? Smile
Аз подобно на Иван също не разчитам на тях, за да се ориентирам, а само за обща информация. Все още не съм срещнал перфектната карта на която да се доверя на 100% Smile
Сря Фев 29, 2012 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
Картата на Краси сигурно е чудесна, но е само за Троянският балкан. Колко карти трябва да си купя, за да покрия Средна Стара планина? Smile
Аз подобно на Иван също не разчитам на тях, за да се ориентирам, а само за обща информация. Все още не съм срещнал перфектната карта на която да се доверя на 100% Smile

Ами купи си карта на България.Там са всички планини на едно място. Very Happy
Сря Фев 29, 2012 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мерси, засега ще се огранича само с Балкана Smile
Сря Фев 29, 2012 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Колеги, разликата в картите на Домино и на КартПроект е осезаема. Не правя реклама никому.
Който иска читава карта си взема на КартПроект, който иска само да си запълни колекцията си взема на Домино Smile
Сря Фев 29, 2012 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък тази година тръгнах без никаква карта Punk
Е, вярно, че колегите носеха 2... Oops Ама ако те бяха отпаднали по някаква причина, щях да продължа и без карта Cool
Хора, стига с тия карти и GPS-и бе, Ком-Емине е маркиран маршрут! Имаш червена боя по камъните и дърветата, имаш жалони, имаш и било, което да следваш! Мисля, че има доста по-важни въпроси за тоя преход от това коя карта е по-по-най!!!
Сря Фев 29, 2012 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
"Аз пък тази година тръгнах без никаква карта... "

Боре, ти нещо бързо забравяш май...
Какви ги говориш, на твоите снимки от Ком-Емине 2011 се вижда как стоиш с компас на врата и карта в ръка.
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=24313&p=819214#p819126

Хвалиш се наляво и надясно, че си бил водач на групата, а то най-важното място Стампата ти носи колелото Very Happy
Сря Фев 29, 2012 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Картите не бяха мои, аз не носех карти. Наистина на няколко места, където имахме спорове накъде да продължим, ги вадихме и ги гледахме. Не погледнах линка ти, кои снимки визираш, но си спомням три места, където сме ги вадили с мое участие: 1. преди Кръстец. За там си беше ясно, че трябва да си продължим по пътя, извадихме картата повече ей-така, от куртоазия...; 2. Преди Котел, до рида Гредата - след проверка, за там имам сериозни съмнения, че ако бяхме продължили на запад, където аз казвах, щяхме да излезем на пътя от Кипилово доста по-бързо и лесно, отколкото по пътя, избран от Стампата. Това предстои да го проверя на място, може би тази година...; 3. На Цигански гроб, преди Върбишки проход - там повече май помогна компасът и описанието на гърба на картата, отколкото самата карта. Но е факт, че ако аз се бях наложил, щяхме да слезем в Медвен и да си усложним живота. Признавам си Sad
Наистина бях водач на групата или по-скоро другите ме възприемаха като такъв, но определено не се хваля с това Exclamation
Стампата наистина ми качи колелото на Купена, не съм го забравил Wink Но нали не смяташ сериозно, че ако бях сам и нямаше кой да ми помогне, нямаше да се справя и без чужда помощ, макар и за повече време? Wink

Едит: Преди Сини рид пак вадихме карти. Нищо не разбрахме от тях, тръгнахме по пътя и маркировката си излезе... Laughing
Сря Фев 29, 2012 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Колко спорове заради една карта... и как стана това? Surprised
Споменах я, защото има хора, които обичат карти и все пак става въпрос за Балкана. Ние като идем на Панаира на книгата първо обикаляме щандовете за карти и пътеводители и после останалите Laughing
Така че мир да има и да не си мерим... картите Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Мар 01, 2012 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Ааа, ние тук така си спорим.Технологично, дет' се вика. Very Happy
Чет Мар 01, 2012 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaboul



Регистриран на: 14 Юни 2009
Мнения: 35
Местожителство: Мьонхенгладбах

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
Не съм виждал карта на Тетевенския балкан. Сега разбирам, че има такава.


Аз имам едно издание на "Картография" от 2004г - "Тетевенска Стара планина" - с мащаб 1:60000.

Помня, че си я взех от Туристическия инфоцентър в Тетевен може би за около 5лв, но си беше преди години.
Чет Мар 01, 2012 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
И аз я имам тази на тетевенския балкан, когато я пуснаха беше интересна, защото обхващаше райони, за които не съм виждал карти с такъв мащаб, но с времето се убедих, че е доста неточна и престанах да я ползвам. Мисля, че и затова Картография я спря от разпространение.
Пет Мар 02, 2012 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
killborn



Регистриран на: 26 Яну 2009
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
Искам да направя няколко уточнения:

- Картата на Домино не е на НП ЦЕНТРАЛЕН БАЛКАН, а на Централна Стара планина (Кашана - Вратник) Ще бъде издадена в две части- първата от които вече излезе (Кашана - х.Мазалат).

- Мариана, преди Източна Стара планина ще бъде Западна Wink

- Краси, извинявай, но КартПроект вече далеч не е актуална.

- Жоро, прав си че на КартПроект са предимство дадените координати на хижи и разклони (ще си взема бележка)
Моите уважения но:
- картата на Домино също има GPS мрежа с далеч по удобени и разбираеми координати
- пътеките и пътищата са по-актуални и с по ясно разделение (черни пътища, пътеки и т.н)
- има информация за стари маркирани пътеки които все още могат да се ползват и по които маркировката все още стои
- дадени са доста повече обекти
- телефоните на хижите са актуални!
- желоните са отбелязани далеч по прецизно и доста по разбираемо
- накрая, но не на последно място, релефа е в пъти по четим и мащаба е 1:50 000 за което наистина неможе да се сравнява с КартПроект
Пет Мар 02, 2012 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
killborn написа:
Искам да направя няколко уточнения:

- Картата на Домино не е на НП ЦЕНТРАЛЕН БАЛКАН, а на Централна Стара планина (Кашана - Вратник) Ще бъде издадена в две части- първата от които вече излезе (Кашана - х.Мазалат). ...
...
Моите уважения но:
- картата на Домино също има GPS мрежа с далеч по удобени и разбираеми координати
...


Каква е разликата в координатите ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Мар 02, 2012 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Каква е разликата в координатите ?

Аз предполагам, че колегата има предвид, че координатната система на картата на Домино, е по-разбираема, защото не се налага смяната на стандартът на устройството от d/m/s на UTM UPS, както е при работа с картата на КартПроект, а оттам и по-лесното "манипулиране" с местонахождение и GPS координати.Това само го предполагам, разбира се.
Оказва се, че точно тази карта на Домино не съм я виждал.
Пет Мар 02, 2012 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
За Централен Балкан ползвам картата на Картпроект от 1997год.с мащаб 1:65000 в електронен вариант.Харесва ми,макар че би могла да бъде малко по-светла,но това сигурно е въпрос на сканиране,пък аз не искам сам да я изсветлявам...Дадени са всички неща,сето ме интересуват,само калибровката и малко куца-винаги ми дава,че съм по-на север,отколкото съм всъщност-както в случая,но все пак съм благодарен на човека,който е положил труда си да калибрира картата.Това са ми впечатленията за картата на Картпроект.Поздрави!

_________________
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си.
Пет Мар 02, 2012 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov