ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Високи или ниски обувки е по добре за летни преходи из плани
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Високи или ниски обувки е по добре за летни преходи из плани
Автор Съобщение
manol



Регистриран на: 02 Мар 2012
Мнения: 5

Мнение Високи или ниски обувки е по добре за летни преходи из плани Отговорете с цитат
Здравейте приятели Smile От скоро съм запален по планинарството и имам въпрос , високи или ниски обувки е по добре за летни преходи из планината . Мн се колебая и искам да ми помогнете с компетентно мнение Smile Предварително благодаря !
Пет Мар 02, 2012 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Алтернатива? Няма! Отговорете с цитат
Уж е ясно: за висока планина - високи обувки, за ниска - ниски! Very Happy Играта на думи обаче подвежда. Моето мнение е, че винаги високите обувки са по-добри, дори за "лесни" планини. По-стабилно държат крака при измятане, не влизат камъчета, стъпката е по-твърда, по-защитени са срещу змии, по-трудно се мокрят, а понякога се налага и да са по-топли... Абе, не виждам никакви недостатъци на високите обувки в сравнение с ниските. Били по-тежки? Ами нали са ти на краката, не ги носиш в ръце! Колкото по-сложен е теренът, толкова по-здрави трябва да са обувките. По скалите на Пирин, а дори и по ливадите на Родопите с ниски обувки е направо безразсъдно. За сандали, гуменки и маратонки мога да се изкажа само с презрение. Cool
Пет Мар 02, 2012 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Нестор



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 8
Местожителство: Пловдив

Мнение здравей Отговорете с цитат
аз също съм в размисъл,клоня към високи,заради това ,че държат стегнати краката в глезените,но определено трябва да са качествени (изключвам откровено зимни за всички сезони) иначе,спарване,пришки...
Пет Мар 02, 2012 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
manol



Регистриран на: 02 Мар 2012
Мнения: 5

Мнение Re: Алтернатива? Няма! Отговорете с цитат
Сотиров мн ти благодаря за съвета . Хвърли само един поглед на това което съм се спрял и кажи дали е добре .

http://www.amazon.co.uk/Karrimor-Bodmin-weathertite-Walking-K300BLC161/dp/B004PEIHI4/ref=sr_1_3?s=shoes&ie=UTF8&qid=1330711339&sr=1-3
Пет Мар 02, 2012 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
manol



Регистриран на: 02 Мар 2012
Мнения: 5

Мнение Re: здравей Отговорете с цитат
Несторе май правилния избор който можем да направим е високата обувка Smile Мисля си , че си прав и за поддръжката на глезена , изобщо няма какво да се чудим Smile
Пет Мар 02, 2012 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Не знам! Отговорете с цитат
Маноле, благодаря за доверието, но не познавам новите типове обувки. Тука се отвориха десетина теми за тях. Дори не знам какви са тия "мембрани", които толкова се обсъждат. Показаните в сайта май са от тях. Моите са си класика: отвън кожа, вътре с някакъв пълнеж, отдолу грайфер. Високи до глезените. Нося ги зиме-лете. Купувал съм ги с един номер по-големи, та да стават със селски вълнени чорапи (ръчно плетени). Така ги нося и лятото, без изобщо да ми се потят краката. Някои не преувеличават ли малко с това потене? Shocked
Пет Мар 02, 2012 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
manol



Регистриран на: 02 Мар 2012
Мнения: 5

Мнение Re: Не знам! Отговорете с цитат
Сотиров само си пич , повечето от нещата които казваш ги бях чувал , но ти затвърди мнението ми и избора който да направя . Голямо благодаря отново и поздрави от мен Smile
Пет Мар 02, 2012 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
manol



Регистриран на: 02 Мар 2012
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Първо честит празник Smile значи онези първите обувки бяха middel и добре , че се усетих и аз ако тр да бъда честен избирах до преди малко и окончателния ми избор е този ( вече ги поръчах ) http://www.amazon.co.uk/Trespass-Mens-Prednost-Walking-Mafobod10006/dp/B0036AA79A/ref=sr_1_17?ie=UTF8&qid=1330737239&sr=8-17 взел съм ги с един номер по-голями и дано наистина ми станат !
Благодаря Ви , че откликнахте на въпроса ми Smile
Съб Мар 03, 2012 4:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Ако не си с огромна раница маратонки с гети и вълнен чорап вършат перфектна работа. Говорим за маратонки който са си за outdoor с подходящ грайфер и не плъзгащи.
Съб Мар 03, 2012 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Нови буйки Отговорете с цитат
Аз пък днес си купих нови туристически обувки. За 140 лева. Утре ще ги пробвам на лек преход и ще ги опиша. Как ли ще заспя от нетърпение?... Shocked
Вто Мар 06, 2012 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Нови буйки Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Аз пък днес си купих нови туристически обувки. За 140 лева. Утре ще ги пробвам на лек преход и ще ги опиша. Как ли ще заспя от нетърпение?... Shocked

Честитиииии. Много километри с тях... и внуци да ги следват!
Спи с тях - аз така правех като малък.
Утре вечер може да повторя Tooth

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 06, 2012 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Оно си е от времето... Отговорете с цитат
Сетих се за Нане, като го питали не му ли е горещо лете с кожуха, той отговорил: "Е па оно не е от кожуха, а си е от времèто - я и зиме съм си с кожуха, па не ми е горещо." Very Happy Лятото няма нужда чак и вътрешните чорапи да са вълнени. Аз ходя с памучно-найлонови, каквито продават навсякъде. Само дебелите чорапи са от селска вълна. Не е горещо на краката, стига да са относително свободни (не чак да хлопат, де).

Благодаря, Ристе, за пожеланията! И аз мислех да си легна с новите чепици като децата, но се уплаших да не си кажете "тоя дядо съвсем се е вдетинил покрай внуците си". Very Happy Утре - рапорт.
Вто Мар 06, 2012 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Първа проба Отговорете с цитат
Днес се поразтъпках малко с новите обувки. До топлите извори на Плана. Пътеката е доста стръмна, наваля сняг, наджапах във Ведена, та условията се доближиха до реалните във високите планини. И трябва да призная, че обувките все едно, че бяха отлети по краката ми! Very Happy Марката им е Gritex, вероятно някакъв подмодел, подметките са Hiking. Кожени, на което много държех. Вътре с "мембрана", на която не държех, но вече всички били такива. Не са с шити подметки, както бях свикнал, а с вулканизирани високи уплътнения. Отпред висок борд, отзад усилени пети, меки тампончета отстрани да не си удрям глезенчетата и специално меко "прозорче" над сгъвката на пръстите, та да е по-лесно прегъването на обувката при ходене. Екстри всякакви! Цена 140 BGN. Имах избор между няколко типа, от 80 до 140. Евтините обаче не ми вдъхват доверие, вероятно неоснователно, защото са от новите материи, наподовящи плат. И с подметки като от дърво. Сравних новите със старите обувки - значително по-леки са. Тепърва ще ги видя в по-трудни условия, но продавачката ме увери, че досега не са имали рекламации. (Тактично се въздържа да ги похвали с нещо от рода "както ви гледам, ще ви надживеят". Cool ) Препоръчвам магазина на всички, които си търсят обувки. Намира се на ул. "Цар Самуил" до китайския магазин, близо до "Пиротска".

Ето ги обувките на фона на любимия форум:


Сря Мар 07, 2012 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Първа проба Отговорете с цитат
Сотиров написа:
...
Ето ги обувките на фона на любимия форум:
...

Владо, направо похвална снимка. Средството за достъп в планината гази техниката, която ни отдалечава от нея. В смисъл, която ни връзва за стола... Cool
Каква символика...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Мар 07, 2012 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Мерсим! Отговорете с цитат
Без да съм го търсил, съм го намерил! Very Happy
Чет Мар 08, 2012 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov