ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чорапи за туризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Чорапи за туризъм
Автор Съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Пари да ми дават не обувам дебели синтетични чорапи. Ще ми се изпотят краката, разбира се. Може би през зимата, но предпочитам да има и вълна или памук. Звучи ми нормално термочорапите да топлят и да не са за лятото!?
Съб Сеп 03, 2011 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Не казваш нищо ясно за памучните чорапи и обувките. Поясни. Аз не съм имал проблеми.
Вто Сеп 06, 2011 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Хубав чорап под 20 лв. няма кой каквото и ще да ми разправя.
Mund, Boreal - това са проверени марки.
Сря Сеп 07, 2011 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

… Просто не ми се дават пари и за чорапи. Все пак ще си взема за зимата Smile два чифта тънки мериносови да си ги обувам под дебелите вълнени на баба.


Абе и на мен не ми се даваха пари за чорапи..., ама толкова ми разбираше главата... Отначало тръгнах с едни маратонки от пазара и памучни чорапи пак от там... И ми се е*а мамата по камънака. Мани, ами бях и с дънки и памучна тениска, та картинката беше пълна. Като се изпотих, че като почнаха да ми лепнат крачолите на дънките и да ми ограничават движенията... А за гърба ми да не говорим – вир вода цял ден, направо компот.
И така постепенно стигнах до извода, че ща не ща, трябва да извадя доста мангизи. Първо се бръкнах за хубави буйки (над 200 лв. и то преди 5-6 години).
После не ми се даваха „много пари” за чорапи и тръгнах с едни дебели, ама обикновени, памучни... Мале-е-е, е нема такъв спар... Викам си: „Тю-ю-ю, ебати и дърветата за двеста и кусур лева...” После се прежалих и дадох 12 лв. за някакви чорапи с Coolmax, ама и те не бяха много стока, защото бързо дадоха фира, ама поне не ставаха вир-вода, като памука. После се бръкнах с двадесет и кусур лева за Mund и разбрах за какво иде реч.
После се бръкнах и за панталони, „найлонки” и спрях да залепвам.
Тениските („найлонки”, като за спорт) си ги купувам от ТСМ и др. подобни или втора ръка по десетина лева, защото при положение, че там има това което ми трябва, мога да си спестя поне пари за това.
Виж за термобельо също се бръкнах доста преди 1 година, ама не за „найлонка”, а за чиста вълна – 100 кинта парчето. В началото боли, но като ги дадеш бързо минава..., а си има значение в студа.
Чет Сеп 08, 2011 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Дебели вълнени чорапи плетени от някоя баба на село и отдолу някакви тънички за по лев, за да не боде вълната. Така си ходя цяло лято по планината. Вълнените са два чифта и спокойно ги карам по два-три дена като сменям само тънките след всяко ходене. Ако ходя 5 дена си нося 5 чифта. Благодарение на дебелия чорап никога не ми е излизал мазол. Никога не са ми мирисали краката и не съм хващал гъбички.


Прав си. На Ком Емине Тръгнах с 4 чифта купени, тънки, вълнени чорапи. На третия ден започнаха болки в петата, отдолу на левия ми крак. Смених маратонките, продължи. Тогава реших да опитам така както си писал. Имах 2 чифта плетени от жената, дебели, вълнени чорапи. Обух купените тънки отдолу, а плетените от жената отгоре. Маратонките се уплътниха добре, и дебелите не ми бодяха краката. Без пришки и мазоли изкарах Ком Емине по такъв начин. Имам правена снимка на крака в хижа Узана, ще го видите, като изнеса снимките, след около седмица, заедно с разказа.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Сеп 08, 2011 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
За сега, до откриване на следващата топла вода, оставам с изпитаните чорапки от банбук + с нищожен процент полиамид.Оценката ми- евтино и комфортно!
Съб Сеп 10, 2011 1:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Най-хубавата (според мен и напълно изчерпателна) статия, която четох на тема термобельо (естествено описани са и чорапите) е следната:
http://www.sportwearbg.com/%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BE%20-%20%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE%20%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0%20%D0%B8%20%D1%81%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%20%D1%81%20%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8%20%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B8

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пон Сеп 12, 2011 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Стари спомени Отговорете с цитат
Преди около тридесет и пет години, когато тръгнахме с жена ми на по-сериозни екскурзии, си купихме от тогавашния магазин "Спортснаб" - то друг специализиран нямаше - чорапи за футболисти. Взехме едните на ЦСКА, че бяха в чудесен червен цвят, а другите черни, реферски. Чиста вълна, плътни, дълги до над коленете. От някакви стари панталони отрязахме крачолите и зашихме долу копчета, та се получи нещо като голф. Страхотно удобно! Сега карам с бабини вълнени чорапи, но ще потърся и футболистки. Май вършат много добра работа - футболистите знаят защо.
Чет Сеп 15, 2011 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Re: Стари спомени Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Преди около тридесет и пет години, когато тръгнахме с жена ми на по-сериозни екскурзии, си купихме от тогавашния магазин "Спортснаб" - то друг специализиран нямаше - чорапи за футболисти. Взехме едните на ЦСКА, че бяха в чудесен червен цвят, а другите черни, реферски. Чиста вълна, плътни, дълги до над коленете. От някакви стари панталони отрязахме крачолите и зашихме долу копчета, та се получи нещо като голф. Страхотно удобно! Сега карам с бабини вълнени чорапи, но ще потърся и футболистки. Май вършат много добра работа - футболистите знаят защо.


последните футболистки чорапи които влезнаха в къщи са 100 % синтетика

децата сме ги обули с вълнени чорапи на Woolpower http://www.woolpower.se/en/asp/produkter_3.asp, чудесни са, от вътре са като пухкава хавлиена кърпа
Вто Сеп 20, 2011 9:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Търся си сносни чорапи на не чак толкова висока цена и се спрях на този модел:

http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/1445/185/drehi-za-sport-turizm-i-egednevie/termo--chorapi-i-stelki/termo-chorapi-za-turizm-i-alpinizm/termo-chorapi-fuse-hiking

и на някои от тези тук:

http://www.alpibg.com/search.php?keywords=%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8&x=0&y=0

Дайте ми съвет. Smile
Пет Дек 09, 2011 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
alexander86 написа:
Търся си сносни чорапи на не чак толкова висока цена и се спрях на този модел:

http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/1445/185/drehi-za-sport-turizm-i-egednevie/termo--chorapi-i-stelki/termo-chorapi-za-turizm-i-alpinizm/termo-chorapi-fuse-hiking

и на някои от тези тук:

http://www.alpibg.com/search.php?keywords=%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8&x=0&y=0

Дайте ми съвет. Smile

Първите, защото са с висок процент вълна. Сума народ е предоволен от тях.
Ама дочух, че са свършили... Звънни им преди да отидеш, може да са получили стока.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Дек 10, 2011 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир–будала



Регистриран на: 16 Ное 2011
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
Old И ако обуеш още един чифт тънки (мрежести) чорапи в/у вълнените гети,няма да се протриват и стават на дупки твърде скоро и по-дълго ще се радваш на бабините терлици. Wink......Баси менкането на мнения от тема в тема.......

_________________
to be continued...

Последната промяна е направена от баир–будала на Пет Мар 16, 2012 12:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 05, 2012 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Аз мисля да закупя прежда от ангорска вълна за зимни чорапи. Това е най-добрата материя за изолиране на студа при бельото и чорапите. Само преждата излиза по-скъпо и от облекло от мериносова вълна, но, според проучванията, изолира с 2-3 пъти повече. Ползвалите тази материя са изненадани от качествата й. За сега, обаче, в наши сайтове не откривам чиста ангорска прежда. Най-добрият вариант, който виждам е от 80% ангорска и 20% мериносова вълна: http://www.coatsbulgaria.bg/Products/Knitting/Gedifra/Standard+Winter/Gedifra+Angora+Merino.htm

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Вто Мар 06, 2012 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Имаше мнение и за кашмира, но цената е умопомрачителна просто.
Вто Мар 06, 2012 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Добре де, не ви ли е горещо с два чифта вълнени чорапи във високи обувки през лятото? Аз имам чувството, че с такава комбинация ще се сваря. Smile
Вто Мар 06, 2012 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 2 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov