ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чорапи за туризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Чорапи за туризъм
Автор Съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Препоръчайте ми зимни и летни чорапи от "Стената".
Летните искам да не запаряват.
Сря Дек 02, 2015 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
За запаряване вида/модела на чорапите са последното нещо, което взема участие в процеса.
А тези, които са на "Стената" - гарантирано НИКАКВО.
Сря Дек 02, 2015 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Ами тогава български тънки мерино - 3,80 лв.


Ако е удобно да попитам, къде има такива ?
Сря Яну 06, 2016 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
mislesht написа:
Ами тогава български тънки мерино - 3,80 лв.


Ако е удобно да попитам, къде има такива ?

В С.З. има на едно място-даже бяха май около 2 и нещо лв...нося ги като термо бельоSmile-отдолу под плътните...търси в обикновенните магазини за бельо и чорапи!
Сря Яну 06, 2016 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
[quote="fena73"]
nabludatel50 написа:
mislesht написа:
Ами тогава български тънки мерино - 3,80 лв.


Ако е удобно да попитам, къде има такива ?

В С.З. има на едно място-даже бяха май около 2 и нещо лв...нося ги като термо бельоSmile-отдолу под плътните...търси в обикновенните магазини за бельо и чорапи![/quote

Благодаря, ще търся, че сега ходя с едни високи черни Мунд сахара, топлят все пак повече от памучни. Найлонови не мога да обувам, вмирисват се краката веднага.
Имам два чифта обувки, които се свиха и не ми стават вече за дебели чорапи, но са прилични за работата в града/ обикаляне цял ден в локви и лед / или в сев. злачни склонове на Лозенска планина - базата, където е гора и страшен студ - до 1 юни се ходи с наполеонки и с вълн. шапка. Което и младо момче дойде и се втрещява, помисля че сме луди, в София е 25 С - и на 15 - тата мин. започна да трепери и да се чуди какво да облече, на 5-тия ден ако не е избягало е много издържлив. Изстива се от краката - температурата на пода / бетон / е постоянно от 2 до 4 градуса, през 8 месеца в годината. Студ - вече нямам желание да ходя зимата на планина, де факто всеки ден я играя тази програма. Тъй че , който се оплаква от работа в офис и климатик, не знае какво дърво е пропуснал.
Все пак и някой друг ако е купувал тънки топлещи чорапи, бих бил благодарен за инфо.
Сря Яну 06, 2016 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 пробвай комбинацията отдолу - коприна, отгоре втори - чиста вълна, препоръчано ми е от висотници като най-добра комбинация, не само за чорапи, а и дори като заместител на съвременните синтетични смърдилници, наричани незнайно защо - термобельо.
Повече от 10 години, зиме и лете, в града и в планината ходя само с тези, и зиме - върху тях вълнените:

Бързо ще усетиш разликата.
Сря Яну 06, 2016 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vladofff Very Happy благодаря, това за коприната го беше писал и напред, но ще кажа точно какъв ми е проблема. Останаха ми два чифта малко носени обувки - един Васкес от някаква чортова кожа, която даже не се и драска, и един Райхл, които не са зимни, но имат добра изолация и се държат добре зимата, подметките и на двата са добре и за сняг, и на лед. Не знам свиха ли се, крака ли ми стана по-голям, обаче ми отесняха и стават само с 1 тънък чорап. Новите обувки ги купувам 1, 5 номера по-големи и за тях имам дебели вълнени чорапи. За тези обаче не става, стягат крака и след 2-3 часа трабва да ги събувам. Нося ги с тънки памучни чорапи но се мръзне, завчера изстинах от краката в ледения склад. Найлоновите тънки чорапи топлят, но веднага започва развитие на гъбички и краката миришат- не става. Само 1 чифт имам Мунд Сахара - парадокс той топли горе-долу добре, но явно не е за тази работа . Не ми се дават и по 20-30 лв за нещо, което не е точно за планина.
Дали се продават тънки вълнени чорапи някъде в София или Пловдив, не много скъпи до 10 лв, които да са единствени при обуване - тясно е за втори чифт върху тях. Нося № 46
Благодаря предварително, ако някой даде инфо.
Сря Яну 06, 2016 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Една много добра и евтина алтернатива на термочорапите -

Аз ги взех за 2лв
Сря Яну 06, 2016 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Whitestar, благодаря, на някои от форума ще са от полза. За мен не, последно да уточня само с много тънък чорап като памучните, обувките мога да ги нося без да започнат да убиват. И от снимката е ясно че няма да станат, мястото ми е много малко.
Сря Яну 06, 2016 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Vladoff ти е дал отговор индиректноSmile Стана ми любопитно за чорапите от коприна, та намерих фирмата в интернет - разгледай другите им чорапи, мисля че има едни, които ще ти свършат работа, само че няма цени, не знам дали ще те устройват в това отношение.Гледам имат достатъчно дистрибутори и може да се отбиеш и да ги погледнеш.
http://cottonstep.bg/portfolio-view/%D0%BB%D1%83%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8/
За съжаление за дамите няма модели, които има за мъжете, но след като има и юношеска номерация, аз бих искала да пробвам някои техни нещица.
Благодаря на vladoff за информацията!

_________________
Всичко е възможно.
Сря Яну 06, 2016 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Неска си зех едни бамбукови(нямаха мерино)- http://margobg.com/Мъжки%20чорапи
мисля тоя викенд да ги пробвам на Пирин като първи слой..то го дават бая топло че може 1-я слой да си остане единственSmileили с някаккъв лек термо-лайт връз него...
Сря Яну 06, 2016 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Не знам свиха ли се,

А защо не пробваш със спиртна баня - и понастоящем в магазинната мрежа има препарати за отпускане на обувки, които по принцип са си чист спирт.
Сря Яну 06, 2016 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel Smile благодаря, ще ходя да ги видя, 20 % полиамид са доста, ще пробвам първо само с един чифт. Има цени на сайта на дистрибутора.
Сря Яну 06, 2016 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Liubitel Smile благодаря, ще ходя да ги видя, 20 % полиамид са доста, ще пробвам първо само с един чифт. Има цени на сайта на дистрибутора.

Аз ги вземам за по 4 лв. в местен магазин. Полиамида да не те притеснява. Слагат го да държи плетката стегната и подредена.
Доволен съм и от тези
http://cottonstep.bg/portfolio-view/profi-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%B6%D0%BA%D0%B8-%D1%84%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B2/

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Яну 06, 2016 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз не видях цени...къде са посочени?

_________________
Всичко е възможно.
Сря Яну 06, 2016 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Страница 7 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov