ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Значение на думата абстиненция

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Значение на думата абстиненция
Автор Съобщение
bache_kiko



Регистриран на: 11 Яну 2012
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Абсистенция-въздържание от полов живот,отшелничество.Виж Български тълковен речник(онлайн).
Определено Пирин не е мястото от което се нуждаеш.Пирин е любов,блян,таинство,копнеж!
Бих ти препоръчал скитовете на Атонските манастири Very Happy

П.С.Не е задължително да отговаряш,ако имаш поне малко от чувството за хумор,което тъй
натрапчиво демонстрираш Very Happy
Пон Мар 12, 2012 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Абстиненция? Отговорете с цитат
Как ли пък не! Като те гледам, Ристо, по-скоро на планински промискуитет си го ударил. Което адмирирам. Very Happy
Пон Мар 12, 2012 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bache_kiko написа:
Абсистенция-въздържание от полов живот,отшелничество.Виж Български тълковен речник(онлайн).
Определено Пирин не е мястото от което се нуждаеш.Пирин е любов,блян,таинство,копнеж!
Бих ти препоръчал скитовете на Атонските манастири Very Happy

П.С.Не е задължително да отговаряш,ако имаш поне малко от чувството за хумор,което тъй
натрапчиво демонстрираш Very Happy

Sic hoc adfixum in obice legere potes, et liberaliter educatus et nimis propinquus ades:
Как ме уцели... от две години ръчкам народа да направим поклонение до Άθως Cool

Сотиров написа:
Как ли пък не! Като те гледам, Ристо, по-скоро на планински промискуитет си го ударил. Което адмирирам. Very Happy
Владо, с тебе сме на една ментална вълна - не се поддавай на провокации. Дозата Croc

bache_kiko /orlov/ много добре ме разбира, ама не е на нашата вълна и не е част от нас - едно планинско преживяване не е споделил тук.

Както и да е - намираме се в тема владение на Пирин - мъжката ни планина. Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 13, 2012 8:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bache_kiko



Регистриран на: 11 Яну 2012
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Що съ стегна тъй бе пич,просто дискутирахме значението на думата"абсистенция"
Човек да ни можи да съ пошегува.........а уж сте били широко скроени хора Very Happy
По-кротко,живота е кратък Very Happy
Вто Мар 13, 2012 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Няма какво да уточняваме! Отговорете с цитат
Баче Кико, "абстистенция" не сме обсъждали, щото такова явление няма. Абстиненция означава изобщо въздържание, може от секс, може от наркотици, а може и от двете. Ти да нямаш някаква планинарска абстиненция, че си мълчиш по темата? Кажи нещо! Very Happy
Вто Мар 13, 2012 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bache_kiko



Регистриран на: 11 Яну 2012
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Баче Сотиров,аз с тебе работа си нямах,но щом се намеси ще ти кажа.Говорехме за "абсистенция",а не за абстистенция",както я пишеш ти........а уж минаваш за учен чиляк,че и политиката назнайваше навремето.
Господина Ристу,правилно написа думата,само,че не на място.Това беше стилистична ошибка в конструкцията на изречението т. е. използва се речево понятие,което не съответствува на смисъла на изречението........а пък вие скочихте да ми дерете очите за тъз дружеска забележка.......не тъй джанам ,не с "рого" Very Happy Хай останете си със здраве и двамцата Very Happy Very Happy
Сря Мар 14, 2012 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Леле-мале... Отговорете с цитат
Хич дори не сме ти драли очите, Баче Кико, най сме те с гумата поправили. Very Happy А па дето съм сгрешил грешното, та съм го написал "абстистенция", голям кахър ми е. Поправям се и изпадам в ремисия. Wink
Сря Мар 14, 2012 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bache_kiko



Регистриран на: 11 Яну 2012
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Еех,господине Сотиров!Не върви някак си ,на тебе-человек достолепен да се дърля по форумите,като махаленска клюкарка,без да е бил предизвикан и пряко засегнат.Най-паче затуй,че един внуците може да прочетат какво е дядо им писал.С туй нящо спирам и главата си с пепел посипвам.......... Sad
Сря Мар 14, 2012 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bache_kiko написа:
...
Господина Ристу,правилно написа думата,само,че не на място.Това беше стилистична ошибка в конструкцията на изречението т. е. използва се речево понятие,което не съответствува на смисъла на изречението..
........

Няма такова нещо баче кико:
Ристо Туристо написа:
Уффф - фана ме пиринска лятна абстиненция... Smile

:
Цитат:
Наркотична абстиненция [редактиране]
Като наркотична абстиненция се означава състоянието, при което наркозависимото лице е лишено от веществото, към което е пристрастено (алкохол, стимуланти, опиати и други) и изпитва силно, тежкопреодолимо влечение да си го набави.

За летен Пирин това.

Capisce?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Мар 14, 2012 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Баче, Отговорете с цитат
ако си от Софийско, що не дойдеш с мен на Витоша в събота или неделя? Ще търсим "Погледец". Не ми е навик да се дърлям, но понякога гърба о някое дЪрво, се случва. Very Happy Оформя се малка компания, ако си навит, тръгваме от Бистрица. Иначе, ако си приказваме с постинги, математиката на моите не е в полза на твоите. Wink
Сря Мар 14, 2012 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Погледец, хмм. От къде се тръгва Question

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Сря Мар 14, 2012 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение От Бистрица се тръгва Отговорете с цитат
А къде се стига е съвсем отделен въпрос. Shocked
Сря Мар 14, 2012 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Къде се стига?

Вече е отделен въпрос.

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Сря Мар 14, 2012 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Алиса в гората Отговорете с цитат
Алиса, като пита Усмихнатия Котарак, ще стигне ли по тази пътека някъде, той й отговаря: "Винаги ще стигнеш някъде, ако вървиш достатъчно дълго." И изчезва, като остава само усмивката му. Very Happy Very Happy Very Happy
Сря Мар 14, 2012 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Правилно!

И аз да отговоря в същия тон: Пътеката е най-умна - учила се е от много други хора...

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Чет Мар 15, 2012 1:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov