ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Здравето
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Здравето
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Те от това омекват колената бе Laughing
Чет Яну 03, 2008 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rado62



Регистриран на: 11 Юли 2011
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Ето малко информация какво може да помогне.

Аз ходя от много време по планините и също имах проблеми със ставите (особно коленете). На мен ми помогна ТОВА. Почвам да го пия 2 седмици преди да отида на няколкодневни преходи.
Пон Юли 11, 2011 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Един приятел, който е зле с колената отдавна, че е и един от най-активните скиори, които познавам, горещо ми препоръча Animal Flex. А е ползвал какво ли не.
Една разфасовка е за 40 дни.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Юли 11, 2011 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами когато бях на 18 и из ходех с тежка раница и бяха започнали да ме болят коленете. Сега рядко ходя на дълъг преход с повече от 10-12 и не ме болят.
Пон Юли 11, 2011 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ски, колело, плаж - естествените лекарства.
Пон Юли 11, 2011 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък си имам размекнати хрущяли на капачките (не износени, а размекнати), много неприятна работа и няма оправия. През половин година пия Артростоп за по три месеца и започнаха да се държат коленцата, а по едно време беше някакъв кошмар, даже стълбите ме плашеха ако трябва да ги слизам.

Ски не карам, а и ми казаха да не си го и помислям с тия колена. Колелото обаче ми го препоръчаха.
Пон Юли 11, 2011 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ски, колело и т.н. са иделани заради укрепването на мускулите и ставите, но при едно условие - без никакви грешки. Без претоварвания и преумора. Колелото трябва да е хубаво или във фитнес, а ски учителят или карачът да са перфектни и с ум в главата. Това за съжаление не е по силите на много хора, внимателно трябва със спорта.
Вто Юли 12, 2011 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Animal Flex.

Това е решението.Започваш да се чувстваш добре след първата седмица.На двадесетия ден си чисто нов.Пих го преди три години, когато бях много зле с колената.От тогава проблеми не съм имал.Препоръчах го на приятел, и при него ефектът беше същия.
......тогава струваше 150 лева Rolling Eyes
Вто Юли 12, 2011 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Ски, колело и т.н. са иделани заради укрепването на мускулите и ставите, но при едно условие - без никакви грешки. Без претоварвания и преумора. Колелото трябва да е хубаво или във фитнес, а ски учителят или карачът да са перфектни и с ум в главата. Това за съжаление не е по силите на много хора, внимателно трябва със спорта.


Да, трябва да укрепнат мускулите, които 'държат' (грубо казано) ставата, на мен след няколко прегледа ми казаха да не помислям за ски изобщо, но да карам колкото може повече колело. Тренирала съм доста време лека атлетика и малко баскетбол, мислех, че от там е проблема, ама не... просто са си ми калпави хрущялите. Още докато скачах ми се подуваха глезените зловещо, ся с туристлъка почнаха пък да болят колената на слизане. Като ходя неправилно, за да пазя колената -> подуват се глезените... После почнах добавките и сега проблема ми е само в твърдите обувки Laughing

Всяка хранителна добавка с MSM (диметил сулфонил) и глюкозамин (най-вече) е полезна в такъв случай. Аз пия Артростоп, защото това беше първото което намерих в най-близката аптека.
Сря Юли 13, 2011 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Ей и аз имам възпален менискус, износване на ставите на коляното и съм на 32г. Понеже съм в Стара планина и там ходя на байр-туризъм докторката беше категорична
-Момче, туризъм няма никакъв проблем! Ловиш някой да те закара до билото на балкана и от там по равното си върви колко искаш. Спускане и катерене да нямаш! Колело е хубаво да караш!
Та от цялата работа още от зимата както ми каза личния доктор да намаля кг. и след тези ~ 650лв. за ЯМР+ 3 инжекции за коляното и пътни до СФ взех мерки намалих много сладкото без хляб и още $ за лека екипировка. Раницата април месец като ходих на палатка в малко по-хладно време и с дебели дрехи беше ~ 13кг като 2 кг е фотото и целта ми е да намаля багажа под 10кг . Като само палатката в момента ми е 2,7кг а следващата ще е 1,5кг като махна й газовия котлон - 0,5кг и тенджерата която беше към 270 гр. При голям мерак може да се намали теглото на раницата с палатка и спален чувал и ядене за 2 дена до ~8кг. с водата.
Сря Юли 13, 2011 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Човек никога не бива да тръгва на планина с две раници, вредно е за здравето. Бях 82 кг. при ръст 166 см. винаги бях с раница на гърба и една отпред. Получих гонартроза и през 2008 до лятото на 2009 г. можех да вървя максимум 300-400 м. и сядах от болки в колената. Благодарение на личния ми лекар, д-р Карагьозова и специалистката от физиотерапията в Разград д-р Вълкова, аз започнах да вървя. Да, аз проходих. Следващата лекарка бе д-р Мирева от санаториума в гр.Търговище. Те ме вдигнаха на крака. Аз докато бях в санаториума се изкачих до хижа Младост до Търговище. Това бе началото. С моето постоянство и упорство, изкачих се и до любимия ми връх Ботев. Намалих си килограмите на 70 кг. Две години ползвах хапчета артростоп и какви ли не билки набрани от десет баира, собственоръчно. Не купувайте от аптеките, наберете ги сами. Не, че са лоши аптекарските, убеден съм ,че са идеални, но най-много помагат набраните собственоръчно. Знаете ли, сега на 67 години дръзнах да мина Ком-Емине-720 км. Аз, който не можех да вървя половин километър, дръзвам на 720 километра. Ако ги измина ще кажа: Аз съм най-щастливия на тоя свят (подарете ми това). Ако ли не успея, ще кажа, аз дръъзнах, значи живея благодарение на лекарите и моето упорство.
Не се оплаквайте от колената си, а бъдете послушни и упорити,не се предавайте.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Юли 13, 2011 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
С годините човек се "вкостенява", образно казано. Така някои болежки изчезват от само себе си, в коленете също. Появяват се обаче други. Диалектика. Cool

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юли 14, 2011 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Спас Стоев



Регистриран на: 15 Юни 2012
Мнения: 10

Мнение Преходи след операция Отговорете с цитат
Здравейте!Преди 10 дена се оперирах от ингвинална херния по конвенционален метод.Ако някой може да каже след колко време може активно да ходи човек в планината-6-8-10 часа.Благодаря!
Чет Фев 16, 2017 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
След около 3-4 седмици. Само че не можеш да носиш повече от 2 кг. И се очаква първото ти ходене да не е поставяне на рекорд Smile

_________________
Всичко е възможно.
Чет Фев 16, 2017 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov