ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Махат вр. Ботев от 100-те обекта
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Махат вр. Ботев от 100-те обекта
Автор Съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Шшшш, бате Ристо, мене какво ме вкарваш в числото, на конфликтаджиите? А? Май много ти е къса паметта? Кой гледа сеира да питам? Я виж твоята тема "Оплаквания от модераторите", която стана "МОЯ" колко преглеждания има? Значи хората четът, интересуват се и /лошото е, че/мислят.
Не се изказвай неподготвен! Аз боравя само с аргументи.

Не бива така сега... еееее

За АЕЦа, е тема за политика към природата, така че е на място.

Според мен, това са глупости. Ясно ми е за Вранча, но като гледам как Козлодуй си бачка(ше) от 74та... нищо му няма. А все пак във Свищов са били паданали два блока, ти трябва да помниш, не аз. Ти си свидетелят.
Отказът за построяването на АЕЦа, преследва чисто икономически и полит цели и то на Запада. Няма никаква екология в това. Да не говорим, че АЕЦ, е най-сигурният енерго източник и най-безопасен! Вярно е, че ако стане авария мамата си трака, но затова се строи по драконовски норми.
Та за Запада. Ами основен икономически закон е, че имали конкурент, който по правило, ще си играе с цената и ти няма да си монополист, ще е кофти за теб! Просто с влизането ни в ЕС, шитнаха ни 4 по 440МВТ и останаха само 2К(3760 на кино, а навремето кой изнасяше ток за кого?) . Пак се смилиха над нас, но явно ще им требва за нещо. ВВЕР-440 им няма нищо, а сега са безвъзратно унищожени! И най-лошото е, че са унищожени за благото на чужди държави от, които от 681г. до сега, не сме видяли нищо добро! Политика на всички правителства до сега е против България. Не е ли очевидно?
Енергията от двата АЕЦа е ясно, че на този етап няма да бъде използвана за промишлени нужди, но поне щяхме да сме Балкански енергиен износител и тока щеше да ни излиза евтинко.
Цялата работа е в монополните интереси на други държави и нашето изпълняване на инструкции от институции като Световната банка, ЕС и др.

г-н Сотиров, нищо лично, но за мен вие изпълнявате антинародни интереси.

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Сря Мар 21, 2012 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
А по темата: Ами простащина ще е да махнат върхът... Но даже и да го махнат, печата ще си стои, и когато липсва в новата разпечатка на книжките, хората пак ще си го слагат, най-отзад на няколкото празни квадратчета. Мен лично няма да ме спре да кача върха, даже и да няма печат. Като ходя из Средна гора, да не диря печати? Печатите са направени просто като патриотичен спомен, че си бил на това място, и твоето любопитсво се възнаграждава със значка.
Ето аз например чакам с нетърпение да отворят Политехническия музей, защото е в ремонт. Но най-доброто е, че ще има нови експонати! С нетърпения очаквам!
Много обичам да посещавам музеи! Smile Cool

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Сря Мар 21, 2012 12:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Притчи и масали Отговорете с цитат
Кубинец, отговарям ти за последно. Иначе си отвори тема за АЕЦ, пък там ще видя дали да писателствам. Отговарям ти така, че и оня с кифтетата да ме разбере. Комисионната от един милиард долара колко е? Сто милиона или повече? А от два милиарда евро? И къде отиват комисионните? В "народа" или у този, който ще задели стотинки, за да те зомбира със заплахи "на свещи ще останете!"? Енергийна независимост, казваш? Реактори, купени от Русия, уран, изкопан и обогатен в Русия, отработено гориво - преработено и складирано (засега!) в Русия - саде сме "независими"! А като ни трупнат ядрените отпадъци да си закопаваме у нас, ще те питам тогава за "народните интереси". Айде, че утре съм на Витоша!
Сря Мар 21, 2012 1:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Еми той урана е купен от Русия ама не прави ток за Русия. Добре, като явно не ти харесва, че реактора е ВВЕР, тогава ще си купим на GE. Ще купуваме уран от Франция или САЩ (въпреки че в Русия и Казахстан са най-големите залежи). Ще бъдем ли независими? Аааа няма така да ни тупнат отпадъците у нас, защото ние нямаме необходим размер държавна територия,терен и съоръжения, а и който плаща той поръчва музиката. Имам договор с руснаците, че като вземем от тях, ще върнем у тях, разбира се срещу съответната сума.
Комисионната я зима, този който играя по свирката на бащиците от други държави.

Приятен поход!

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Сря Мар 21, 2012 1:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Kubineca написа:
... Да не говорим, че АЕЦ, е най-сигурният енерго източник и най-безопасен! Вярно е, че ако стане авария мамата си трака, но затова се строи по драконовски норми...


Това наистина ли го мислиш? Има ли аварии с енергоцентрали, които да се мерят по степента на поражение на околност и хора, с тези от Чернобил и Фукушима ?

А цената на енергията, добивана от АЕЦ - като включиш разходите за съхранение на отработения ядрен боклук в следващите да речем 500 000 години - дали е по-ниска от тази на ВЕЦ, та дори и ТЕЦ ???

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 21, 2012 2:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Няма други аварий с такива поражения, прав си. Но ако прочетеш внимателно съм писал по-горе за авариите. Цената на добиваната енергия е в пъти по-малка от тази от ТЕЦ и ВЕЦ. Мощността също! Най-мощният ВЕЦ в България е 120МВ! АЕЦа е бил 3760МВ! Цената за съхранение е даже ниска, а и се покрива от страната купувача, както казах (зависи и от договора де).

Факт е, че поддръжката съоръженията, на самите сгради на АЕЦ е много по-ниска от тази на ВЕЦ! Пример с.Бисер и ред други язовири.
Факт е, че авариите в централите са или от човешка грешка (Припять) или от природно бедствие (Фукушима 1), а не от безхаберие.

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Сря Мар 21, 2012 2:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
От одеве прехвърлям страниците и не намирам връзка между АЕЦ и вр.Ботев ?

Ще пробвам да върна нещата около темата:

Аз съм "ЗА" да отпаднат "100-те национални туристически обекта" изобщо защото:

Идеята с това,че някъде има 100 обекта които трябва да посетиш защото някой така е решил...че даже
е избрал и последователност ...която на всичко отгоре е просто азбучна /ROFL/ и е жалка Smile

В смисъл:

Цитат:
96: Мадара — Археологически музей и Мадарски конник.


как така това е не-по-туристическо от това ?

Цитат:
9. Варна — Регионален исторически музей - Варна, Военно-морски музей


или най-туристическо да е :

Цитат:
1: Банско — Велянова къща, Музей "Неофит Рилски", Музей "Никола Вапцаров", постоянна иконна изложба "Банска художествена школа", църква "Света Троица"


Последния-да-затвори-вратата !


Не стоплям също какво общото има Археология,история,Никола Вапцаров с понятието "туристически"...или може би това е щото не съм бил на палатка в двора на църква "Света Троица" ?!

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Сря Мар 21, 2012 5:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За един ден стигнахте от връх Ботев до Козлодуй Laughing А глупаците от БТС-то си мислят, че Ботев е труден Wink
Аз пък харесвам идеята за 100-те печата. Най-малкото като си отворя книжката и почвам да планирам пътувания Smile Не мисля, че думата туризъм е свързана само с планините, има и религиозен туризъм, културен туризъм и т.н., така че наистина е хубаво в книжката да има всякакви обекти. А и нищо не пречи да се съчетават, например аз съчетах качването на Богдан с разглеждане на музея в Клисура, какво по-хубаво от това Smile
И ако от сто човека качили се в планината заради книжката дори само един се влюби в нея - пак ще е чудесно. Защото за да отидеш в планината за пръв път или трябва някой да те заведе, или трябва да имаш мотивация. А много хора нито родителите им ходят, нито такива приятели имат. А печата си е добър мотив за първо ходене и понякога това се превръща само в началото.
Колкото до това, че книжките правят навалица на Мусала и Седемте езера не мисля че е така. Лифтовете са виновни. А може би и Фейсбука, защото качва някой снимки и 50 човека пишат отдолу коментар - ооооо, колко красиво, искам и аз следващия път. И отиват, защото останалите са ходили ... овча му работа Sad
Все пак продължавам да мисля, че дори и един човек да се зарази с магията на планината, историята, вярата или археологията, то инициативата за печатите си струва. Въпреки, че миналото лято толкова се погнусих на Мусала от тълпите, че сигурно никога повече няма да отида на Седемте езера, Мусала или хижа Вихрен през лятото Sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Мар 21, 2012 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, печатите са за тези, които ги харесват. Но аз не вярвам премахването на планинските обекти от 100-те да спре АТВ-тата и кифлите, те не "ходят" в планината заради печати.
Иначе всеки може да си напише 100 обекта и да си ги посети.
Ето например можем да напишем 100-те водопада на Стара планина или поне 25-те на Централен балкан. Без печати, за кеф. Wink
Сря Мар 21, 2012 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
...И ако от сто човека качили се в планината заради книжката дори само един се влюби в нея - пак ще е чудесно. Защото за да отидеш в планината за пръв път или трябва някой да те заведе, или трябва да имаш мотивация. А много хора нито родителите им ходят, нито такива приятели имат. А печата си е добър мотив за първо ходене и понякога това се превръща само в началото.
Колкото до това, че книжките правят навалица на Мусала и Седемте езера не мисля че е така...


Съвсем правилно. Ако не беше книжката " Седемте национални първенци", едва ли щях да тръгна от Североизточна България, за да се изкача на връх Кюнека (тогава връх Руен бе забранен).
Все още не съм виждал навалица, която да ми пречи на връх Ботев. И какво лошо има в това, да има навалица? Нали и вие, и аз правим навалицата. Защо да бъдем толкова нетърпими един към друг.
Никак не ми бе приятно на Ком Емине, като не срещнах от Ком до Вежен нито един на пътеката.
Мисля, че печатите и книжките трябва да продължат да съществуват, дори само за популяризиране на туризма.
А премахването на печата на вр. Ботев, според мен има друга причина

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Мар 21, 2012 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobi_bgd



Регистриран на: 12 Юли 2010
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение По темата Отговорете с цитат
Аз също не виждам нещо лошо в печатите. Когато хората, които ги събират наистина изпитват наслада от местата и моментите прекарани на нови, красиви, емблематични места. Дейста и сплотяващо за семействата с деца. Самите деца също доста им се кефят.
За мен лично не са стимул за ходене на някъде, но ми помагат да си организирам домочадието за съвместни ходения.
Аз бих се подразнила от хората, които с някаква досада го правят и само с идеята да си попълнят и сравнят "колекцията", да се бройнат, така да се каже.
Не виждам смисъл да се изключва връх Ботев - нито е толкова недостъпен, нито смятам, че обектите трябва да са с удобен превоз до тях - все пак нека има и малко предизвикателство...
Мъж ми и дребосъка, примерно си знаят, че на чужди книжки печати не взимам - ако искат от планинско местенце печат, да заповядат, да се пораздвижат и да си го вземат. Laughing
Чет Мар 22, 2012 12:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:

Не мисля, че думата туризъм е свързана само с планините, има и религиозен туризъм, културен туризъм и т.н., така че наистина е хубаво в книжката да има всякакви обекти. А и нищо не пречи да се съчетават, например аз съчетах качването на Богдан с разглеждане на музея в Клисура, какво по-хубаво от това Smile
И ако от сто човека качили се в планината заради книжката дори само един се влюби в нея - пак ще е чудесно.

За това не се бях замислил въобще. Много си права, става дума за туризъм като цяло, не само планинарство.
Така че има резон да си остане така както е било, а защо не и да се включат още обекти.Пък който иска да маа по чукарите, ще го направи Smile
Чет Мар 22, 2012 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Няма да махат вр.Ботев от "Сто национални туристически обекта". Удев се "отметна"
http://www.touristmedia.info/bg/articles/%D0%9D%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D1%8F%D1%82-%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%85-%D0%91%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B2-%D0%BE%D1%82-100-%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B0/8641/

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Мар 28, 2012 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Няма да махат вр.Ботев от "Сто национални туристически обекта". Удев се "отметна"


Laughing Отметна се, защото първо говори глупости, после мисли и накрая взе че откри топлата вода. И без това на някои печати има не по два, ами по четири обекта, може и на този да се прибави плюс върха и още нещо долу в ниското, така всеки ще има печат и ще си избира откъде, а алчните като мен ще имат и повече от един Rolling Eyes
А дали аз като им писах, че няма триъгълен печат на връх Ботев са направили нещо, щом обръщат толкова голямо внимание на писмата до тях? Че ако тази година и от заслона е изчезнал направо ще умра от яд! Evil or Very Mad Ще им пиша значи специално преди да тръгна за да не се прецакам Idea Wink Laughing Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Мар 28, 2012 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
meco puh написа:
Няма да махат вр.Ботев от "Сто национални туристически обекта". Удев се "отметна"


Laughing Отметна се, защото първо говори глупости, после мисли и накрая взе че откри топлата вода. И без това на някои печати има не по два, ами по четири обекта, може и на този да се прибави плюс върха и още нещо долу в ниското, така всеки ще има печат и ще си избира откъде, а алчните като мен ще имат и повече от един Rolling Eyes
А дали аз като им писах, че няма триъгълен печат на връх Ботев са направили нещо, щом обръщат толкова голямо внимание на писмата до тях? Че ако тази година и от заслона е изчезнал направо ще умра от яд! Evil or Very Mad Ще им пиша значи специално преди да тръгна за да не се прецакам Idea Wink Laughing Laughing


Не знам кога си писала, ама миналата година юни месец на върха нямаха триъгълен печат

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Сря Мар 28, 2012 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov