ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нечетени постове
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Нечетени постове
Автор Съобщение
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Нечетени постове Отговорете с цитат
Здравейте,
От време на време се губи маркировката за четени/нечетени съобщения - всички са маркирани като прочетени. След време (ден) нещата отново се оправят. Проблемът в моя телевизор ли е?
Сря Мар 21, 2012 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Не би трябвало да има такъв проблем само с 1 потребител. Ако има други хора да кажат.
Опиши по-подробно какво става? В един момент всички съобщения са маркирани като прочетени, след това са като непрочетени, така ли? Какъв браузър ползваш?

Поздрави

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Мар 22, 2012 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
това което казва колегата е че като влезеш във форума непрочетените светят оранжево. като рефрешнеш няколко пъти, ,прочетеш някой пост, рефрешнеш,затвориш броузърра, завъртиш се три пъти и плюеш през рамо и пак отвориш форума останалите непрочетени постове вече са маркирани като прочетени.

Оправянето всъщност се получава като има нови постове по темите. товага светват отново главните фоеуруми в които са новите мнения.

аз също съм наблюдавал този ефект/дефект, но още не съм идентифицирал точните стъпки за получаването му

май хванах последователността:
зареждаш форума, гледах ВИТОША свети жълто. Цък и влизаш във форум ВИТОША. там гледаш темата "От Витоша по високо нема" свети жълто, защото някой е писал в тази тема. НЕ цъкаш на нея защото не ти се чета. Даваш Бак с браузър бутона. Връщаш се във форуми. ВИТОША все още свети като непрочетена. Ф5. Гасиш браузера, палиш наново, зареждаш форума и вече всичко е прочетено. ВИТОША и ако има на други места такива нечетени теми.

Сигурно има и по лесен начин... 11.0 FireFox

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Мар 22, 2012 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
И при мен редовно се получава този феномен....
Ползвам Google Chrome.
Чет Мар 22, 2012 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с IE9. Не съм забелязал някаква зависимост. Просто от време на време след логване с user и pass ми показва всички форуми като прочетени, както ако четеш форума, без да си се логнал.

Поздрави
Чет Мар 22, 2012 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Има някакъв разум! Отговорете с цитат
Отдавна съм забелязал, че след ден-два рубриките, които са светели оранжево, "позеленяват", макар да не съм ги отварял. Зависимост не мога да посоча - колко пъти съм отварял форума, колко пъти Мозилата и пр. А във форума се логвам на автомат. Откривам обаче, че в това "демаркиране" има разум, макар че едва ли е нарочно направено. Форумът сякаш ми казва: "Щом два дена не си отворил тази рубрика, а в същото време си чел други, значи тая рубрика не те интересува." Иначе пък почти целият списък ще засвети в оранжево. На мен тази особеност ми е удобна.
Чет Мар 22, 2012 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
След като се излезе от форума непрочетените постинги "позеленяват", т.е. смята се, че щом не си проявил интерес към тях не те интересуват и при следващото логване те вече не са "оранжеви".

Това ли имаш предвид sergey_v?

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Мар 22, 2012 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Petrov



Регистриран на: 04 Окт 2010
Мнения: 8
Местожителство: гр. София

Мнение Отговорете с цитат
Да се включа и аз в дебъгинга.
При мен също се получава този проблем със прочетените непрочетени теми.
Обикновенно се случва следното нещо:
Логвам се, разглеждам, след което оставям страницата логната в отделен таб на браузъра. Явно има зададена дължина живота на бисквитката, защото след определено врме при рефреш на страницата вече времето през което си логнат и не извършваш никаква активност изтича и трябва да се логвам отново. Когато се логна отново всички теми са маркирани като прочетени, без изключение.

Вероятно някое php от phpBB то прави мизерия. Едва ли проблема е клиент/браузър базиран.

Ако има значение за човека който поддържа цялата история, аз използвам браузър google-chrome-beta, версия 15.0.874.92-r104978 и операционна система Linux host 2.6.38-12-generic #51-Ubuntu SMP Wed Sep 28 14:25:20 UTC 2011 i686 i686 i386 GNU/Linux

Ако имате нужда от някаква помощ при ремонта на бубата моля казвайте да го мислим колективно.
Също ми е интересно мислили ли сте за оптимизация и ъпдейт на форума ?
Чет Мар 22, 2012 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Speedy: След като се излезе от форума непрочетените постинги "позеленяват", т.е. смята се, че щом не си проявил интерес към тях не те интересуват и при следващото логване те вече не са "оранжеви"


Току що пробвах - след log off всички постинги позеленяват. Според мен не е удобно. напр на работа нямам време да изчета всичко. Вечер съм с друг комп.
Чет Мар 22, 2012 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Petrov



Регистриран на: 04 Окт 2010
Мнения: 8
Местожителство: гр. София

Мнение Отговорете с цитат
Така продължаваме с дебъгинга.
Когато всеки се логне се създава бисквитка с име phpbb2mysql_sid.
Въпросната бисквита има определена стойност - sid. Същата тази стойност (sid) се взима при логаут и се подава към логин.пхп скрипта с опция логаут = вярно както следва: http://planina.e-psylon.net/login.php?logout=true&sid=ала_бала_ала_бала

п.п. Още по интересно е да се отбележи че маркирането като прочетени става след като се логна отново и създадеш нов бисквит със същия потребител.

Трябва девелъпъра да си види кода, от тук само това мога да кажа.

За теста ползвах браузър хром с приставка кууки едитор с чиято помощ променях стойностите в бисквитите.

Поздрави,
Петров
Чет Мар 22, 2012 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Спиди,... Отговорете с цитат
... май съм уцелил идеята. Не знаех само, че тя е била съзнателна. Колебая се за времеконстантата. Понеже аз не излизам от форума (макар че си гася компютъра), оранжевите теми остават известно време - не съм мерил точно колко. По-късно позеленяват. Но за тези от нас, които не остават логнати за постоянно, това очевидно е неудобно. Защото загубват какво не са чели, дори ако влязат отново след един час. Може би е най-добре, ако съществува техническа възможност, темите да си сменят цвета, след като участникът не ги е отворил след (например) 24 часа сумарно присъствие във форума. Дали е възможно това? Ако не, аз съм си добре и така. Very Happy
Чет Мар 22, 2012 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Проблемът не е до форума - това е публичен софтуер, не се пипа при нас, а в мениджмънта на кукитата (cookies) в собствените ви браузъри. Не трябва да се рестриктират/трият от страна на браузъра и всичко ще е наред. Примерно във firefox може да се блокират/отблокират кукита от даден сайт, да се чистят при всяко затваряне на браузъра и т.н.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Мар 23, 2012 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Проблемът не е до форума - това е публичен софтуер, не се пипа при нас, а в мениджмънта на кукитата (cookies) в собствените ви браузъри. Не трябва да се рестриктират/трият от страна на браузъра и всичко ще е наред. Примерно във firefox може да се блокират/отблокират кукита от даден сайт, да се чистят при всяко затваряне на браузъра и т.н.

Някой може ли да даде съвет на по-неосведомените? Аз съм с IE9. Как да ГО накарам да не трие куките за този сайт?
Пет Мар 23, 2012 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
На IE8 - Internet options, Privacy, Advanced ... там кликаш Override ... и после Accept.

ПП - за IE9 - http://windows.microsoft.com/en-GB/windows7/How-to-manage-cookies-in-Internet-Explorer-9 чети в To block or allow cookies from specific websites

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Мар 23, 2012 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Petrov



Регистриран на: 04 Окт 2010
Мнения: 8
Местожителство: гр. София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, друго имах в предвид.

Манипулацията с бисквитите съм я направил умишлено за да постигна същия резултат какъвто получавам понякога при лог аут.
Не случайно съм написал че дебъгвам. Ако това "събитие" продължава да се случва отново на потребители с различни браузъри и различни операционни системи, значи проблема е в кода на форума. Виждам че phpBB има нова весия. Мислили ли сте да обновявате ?

Както казват руснаците - ще поживеем и ще видим.

Поздрави,
Петров
Пет Мар 23, 2012 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov