ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Годзила в банята ми.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Годзила в банята ми.
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Годзила в банята ми. Отговорете с цитат
Цитат:
https://picasaweb.google.com/114024425867279685421/232012?authuser=0&feat=directlink
Какво е това чудовище?Smile
Преди половин час го залових в коридора до банята.
Сложих го в стъклен буркан с дупки на капака и му дадох малко банан, ама не ще да яде мискининът му с мискинин.
С тия шарки на гърба и голяма уста ми прилича на кайманче.
Дълго е точно 4 см.
Къде да го пусна ако не е крокодилче, а обикновенно гущерче?

Това е балкански гекон.
Насекомоядно. Ше го умориш от глад Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Мар 23, 2012 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
За твоя жалост съм на салатка, сандвичи с кашкавал и разни шпек екстри и домашен компот направен на нектар. Ся ще си направя шоко крем с мляко за десерт. Laughing
Аз сам не пия алкохол - само на маса и с добра компания и качествено мезе! Twisted Evil
Ама чета, че ти имаш опит в попйването, щом така ми пишеш. Laughing Laughing Ех, ех
Е освен да ти кажа Наздраве с моя нектар, няма какво друго!

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Пет Мар 23, 2012 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Е, нема такова животно! Отговорете с цитат
Гекон, казваш? Бе то си е направо мини-динозавър! Много интересна животинка. Най-добре я пусни да си намери пътя. Щом сама е дошла, ще се оправи. Иначе сама в буркан... няма да й е добре. Пише, че живее по къщите, затова я пусни на двора, ако имаш. Ако не, може би на покрива?
Пет Мар 23, 2012 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Ееее доц. д-р Сотиров, Вие бетер селяни ни изкарахте в Зарата. Вярно е, че не сме шопи и сме в дълбок вилает ама... Laughing Laughing Laughing Laughing Няма къщи в града, само в "Кольо Ганчев" и в "Зора" са останали, че даже до АПК няма къщи Laughing Laughing Laughing А 'Лозенец' трябва да е полигон за БМ-21 Cool Laughing Laughing Twisted Evil То е вярно, че много от Радниу и Гълъбуву се заселиха в Стара Загора, ама чак толкоз... Wink А иначе гледам поведението от днеска и вчера на колегата заралия и май май е някъде от Опан или поне на тях подръжава. Е то кореняци в града на липите няма, сетете се защо? Sad Laughing
Шегичка е това, малко смях да има Laughing Laughing Laughing

Това 'Наздраве' го взаимствах от бате ми Ристо (той ми е бате, не е чичо, що го обидя - това е сериозно Wink ), ама както виждам не си много наблюдателен, пък езика опасен като на гекон. Думай преди да хортуваш! Laughing Laughing
Alcohol

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...

Последната промяна е направена от Kubineca на Пет Мар 23, 2012 9:50 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Мар 23, 2012 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Жилището на гекона Отговорете с цитат
От сайта, дето е посочил Ристо, научаваме: "Балканският гекон е активен през нощта, като през деня се крие в пукнатини, покриви и други части на сградите. Добре се катери по гладки повърхности и рядко слиза на земята." Значи явно е домашно животно. До утре няма да умре от глад, пък на сутринта го пусни в някой двор - на черквата или нещо подобно... Аз много обичам такива странни животинки, съвременници на динозаврите, но съм срещал само дъждовници. Браво, Христо, че позна какво е!
Пет Мар 23, 2012 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм виждал на няколко пъти, дъждовник или саламандър по пътя за х.Левски.

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Пет Мар 23, 2012 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Поздрав!
http://www.youtube.com/watch?v=JCJ8vbKcVgs

И нося и нося, салата и ракияяя Laughing Laughing Laughing Laughing
Ай ще се пие, ай ще се пие Laughing Laughing

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Пет Мар 23, 2012 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
В къщи често се появяват такива гущерчета. Най-често обитават по-стари сгради, където има повече храна - насекоми. Много полезни животинки.

Добре е възможно най-бързо да го освободиш. Ако ти пречи в апартамента го пусни на стълбището, терасата или тавана.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Мар 24, 2012 8:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Бананът не е насекомо! Отговорете с цитат
Гущерът яде насекоми, бе човек! Ти ще проядеш ли насекоми вместо банани?! Да му беше дал хлебарка. Или нямаш? Ами нямаш, защото гушерът ги е изял! Very Happy Дано го срещнеш отново, вече с потомство.
Съб Мар 24, 2012 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Бананът не е насекомо! Отговорете с цитат
Гущерът яде насекоми, бе човек! Ти ще проядеш ли насекоми вместо банани?! Да му беше дал хлебарка. Или нямаш? Ами нямаш, защото гущерът ги е изял! Very Happy Дано го срещнеш отново, вече с потомство.
Съб Мар 24, 2012 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov