ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Армейски работи.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Армейски работи.
Автор Съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Kubineca написа:

Хич не съм враг на НТП, просто ваще мембрани и горкетсове не са прогрес. Прогрес ли наричаш дреха направена от последните остатъци (ПВЦ за шишета за мин. вода Laughing) на химпрома? Това е просто машина за къртене на кинти от невежеството и глупостта царяща в модерната цивилизация.
.

Кубинец без да се заяждам, искам да ми кажеш ти някога обувал ли си от тия обувки с мембраните и горетексовете......, от писаното сам сигурен, че не си. Не вярвам от тук пишещите някой да не е обувал кубинки и да не е преоткрил ходенето след смяната им с направените от остатъците.
Направи един така добър преход от 35-40 км с кубинките и кажи след това как ти се чувстват краката, може и една снимка да им направиш. Ако са супер съм сигурен, че няма да има никакви възражения относно кубинките.

Иначе ти правя евала, че по-събуди форума Wink Wink
Вто Мар 27, 2012 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Von Blücher написа:
Кубинец. браво за разходката, ползвам и кубинки и туристически обувки имам и кирзови ботуши, защото стоя много навън/сега почти постоянно/ някой път дори забравям с какво съм обут/факт/, така че няма никакво значение с какво си обут или облечен. Аз мислех че си кадрови, Униформата е за служащи ,иначе е съпричастност към пара военни организации,каквито всъщност са и политическите офицери .колко до предложението ми,се извинявам не знаех че има гнусни професии......


Не не съм кадрови и няма да бъда. Паравоенни са тези, които не са на служба в някои държава, но това не им пречи да служат на нейните интереси. Какво общо имат политиците? Виждам, че не можеш да разбереш защо е гнусна точно тази "професия", нямам желания да ти обяснявам.
Nicht mein problem.

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Вто Мар 27, 2012 12:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
maneco написа:
Kubineca написа:

Хич не съм враг на НТП, просто ваще мембрани и горкетсове не са прогрес. Прогрес ли наричаш дреха направена от последните остатъци (ПВЦ за шишета за мин. вода Laughing) на химпрома? Това е просто машина за къртене на кинти от невежеството и глупостта царяща в модерната цивилизация.
.

Кубинец без да се заяждам, искам да ми кажеш ти някога обувал ли си от тия обувки с мембраните и горетексовете......, от писаното сам сигурен, че не си. Не вярвам от тук пишещите някой да не е обувал кубинки и да не е преоткрил ходенето след смяната им с направените от остатъците.
Направи един така добър преход от 35-40 км с кубинките и кажи след това как ти се чувстват краката, може и една снимка да им направиш. Ако са супер съм сигурен, че няма да има никакви възражения относно кубинките.

Иначе ти правя евала, че по-събуди форума Wink Wink


Правил съм 35км нощен поход с кубинки! Писал съм в този форум за него, намери и ще видиш. Но ще кажа най-важното сега - бяха ми с един номер по-малки (моя си вина, мислех си, че ще ми станат след като се резтъпчат - е не стана за жалост, бяха от старите...) и бях обърнал пластмасовите стелки обратно - с наръбеното нагоре от недоглеждане... та това ми изтърга табана яката и сега тея стелки за на склад и си карам с едни меки стелки от 1лв. (а на сегашните кубинки са фабрични от киче Cool ).
Ходил съм 11ч. на 7те езера, от скакавица през всичките, после през предела надолу и пак към скакавица... не знам колко км. са, но си беше път... писал съм тук пътепис и снимки, потърси. Минах ги със сегашните кубинки нератъпкани. Лятото също ще правя отново нощен поход и ако има навитаци някои, както викаш към 30-40км. Сам няма да тръгна...
Не съм носил найлонки (ха да видим кой ще ми скочи) и нямам скоро намерение. Просто виждам какво става с другите, питам ги що така и тн. Това на Вихрен, жената с врящите крака каза "Не знам защо така, уж са дишащи и съм ги обувала 3 пъти до сега...", а ми беше казала "Ти с тея кубинки си луд, ще ти се скапят краката, после що вонят Laughing ". Аз и ги показах след похода и Shocked . Та повече ни гък за кубинките. Ааа и за ташак махна тея обувки и като ходеше с Банско беше с пазарски маратонки, а първият ден се подвизаваше с туристическите Laughing Twisted Evil .
Такива работи стават.

Иначе мерси за комплимента, маменцо. Мисля, че е факт.

П.С. Време е пак да припомня, аз не съм тука да ви хваля кубинките просто, не искам да се прехваляват псевдоНТПто, защото тука е пълно с такава информация. По-горе съм писал как съботата видях приятеля ми с обувките и гетите какво му се случи, след обиколко без пъртина на 5 върха край Черни. (забравих кои са)! Вие не забелязахте, но аз (както, може би и гостите), че се изпокарахте кой е с по-по-най екипировка. Резил.

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Вто Мар 27, 2012 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hobo



Регистриран на: 01 Ное 2011
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Леко леко с кубинките, че толкова много смях сабале ми иде много Very Happy За казармата - прав си, полезно нещо е щото важните неща лапетата ги научават още на 18. Без казарма ще влачат кубинки, ватенки и партенки досами 30-те години докато им дойде акъла в главата Laughing

excalibur написа:
За някои е добре да върнат казармата, за да не си помислят никога повече за това нещо КУБИНКАТА Laughing

Така е! Действително войнишките кубинки не стават за ходене. Този факт беше добре известен на Генералния Щаб на БНА и на цялото командване на Варшавския договор. Бяха издали секретна заповед, чието стриктно спазване се следеше от всички тайни и явни тоталитарни служби и силови структури. С тази заповед се забраняваше на войниците да изкачватт каквито и да е върхове и връхчета. За целта вместо да се изкачват те се заобикаляха.

В рамките на позволеното беше да се изкачват само мънинки хълмчета, но и тогава с цел избягване на злополуки войниците събуваха своите кубинки още в подножието им и ги носеха в ръка. При невъзможност да се заобиколи някое връхче мобилизираха майките на войниците и те го преодоляваха по токчета. Така се опазваше боеспособността на армията.

Дори на равнист терен дългото и продължително ходене с кубинки беше строго забранено. Ходенето в равнината ставаше по цвички. За целта във всяка мешка имаше по няколко чифта, а старшината поименно обикаляше всеки войник по няколко пъти на ден и учтиво се осведомяваше дали има нужда от резервен чифт. В случай на нужда отдаваше своите лични цвички, за да се опазят крачетата на войника цели и невредими. Там където имаше дефицит на цвички поради факта, че ходенето с кубинки си е е*ало мамата по-големите дистанции се преодоляваха с кубинки на бегом защото. кактко вече отбелязах. на нормален ход е опасно!

В наше време всякакво подстрекателство да се ходи с армейски кубинки трябва да се счита за терористичен акт насочен към туристите и към човечеството като цяло. Крайно време е съответните органи да се занимаят по въпроса и да ликвидират в зародиш наченките на тероризъм в този форум!

_________________
www.bushcraftbg.com
Вто Мар 27, 2012 1:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Kubineca написа:
...я ми обяснета, защо старите бойци, които са служили преди перестройката и зората на демокрацията си спомнят службата с ДОСТОЙНСТВО и разказват за техните неволи не с НЕПРИЯЗЪН като вас, а с ГОРДОСТ? Аз ще ви кажа, моето немиродавно мнение - Защото са българи, патриоти и имат чувство за изпълнен дълг.


АЗ съм служил преди перестройката и зората на демокрацията. 24 месеца съм гнил в "родната казарма". Кубинец, търсиш под вола теле, НИКАКВИ достойнство, гордост и патриотизъм няма в гнусната казарма и в още по-гнусната военщина! Питаш защо - ще ти кажа. Първо, защото човек има щастливото свойство да забравя лошото. Второ, защото всеки обича да се похвали: "а аз, като бях там, какви геройства вършех..." и т.н. Извинявам се за отклонението, ама нали трябва лаф да става. Всеки нормален човек, с нормален морал, който е бил някога НАСИЛА в казармата (щото има и такива, дето сами отиват, но това е друга песен), се присъединява към мнението на Айнщайн: "Необходимо е този позор на цивилизацията да изчезне". Аз също се присъединявам.
Вто Мар 27, 2012 8:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
абе с кубинки не съм ходил ама с работни обувки и сега си ходя и ще кажа че туристическата обувка или маратонки дето не плъзнат са в милиони пъти по добри от кубинките.
Вто Мар 27, 2012 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
maneco написа:
Kubineca написа:

Хич не съм враг на НТП, просто ваще мембрани и горкетсове не са прогрес. Прогрес ли наричаш дреха направена от последните остатъци (ПВЦ за шишета за мин. вода Laughing) на химпрома? Това е просто машина за къртене на кинти от невежеството и глупостта царяща в модерната цивилизация.
.

...Направи един така добър преход от 35-40 км с кубинките и кажи след това как ти се чувстват краката, може и една снимка да им направиш. Ако са супер съм сигурен, че няма да има никакви възражения относно кубинките.
Иначе ти правя евала, че по-събуди форума Wink Wink


А вие помните ли през 60 - 70 те години на миналия век, откъде можеше човек да се снабдява със тези "специални" обувки? През зимата масово се ходеше с кубинки. Слава богу, не сме осакатени, щом на такава възраст изминаваме 700 километъра за 20 дни и още си ходим с тях. За добрите крака, лоши обувки няма. Вече рядко пиша в този форум, но понякога ме предизвквате.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Мар 27, 2012 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
и все пак никой не пусна снимка по кубинки и габина над 2000м н.в. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Вто Мар 27, 2012 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
maneco написа:
Иначе ти правя евала, че по-събуди форума Wink Wink

Във форума наистина се появиха някои много интересни разкази и снимки за изминалата зима (може да се радваме и на включванията на Огнедишащ и Аспарух), но специално с този род надприказвания ... Confused Нека всеки ходи с каквото си иска, но по-смислено би било ако дискусионния ентусиазъм се стоварваше в повече върху самите ходения. Иначе и аз, както предполагам и повечето, съм правил преходи с кубинки от сорта на Говедарци - Мелник, еми с подходящи чорапи и съответните болежки - преживява се някак. (Да не говорим, че някои ходят със сандали, други с гуменки, трети пък боси)
Вто Мар 27, 2012 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
... 30-те години докато им дойде акъла в главата Laughing


Ако акъла идва на около 30те аз съм сериозно притеснен Smile ! Какво става после, че май наближавам ...

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Мар 27, 2012 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:

Ако акъла идва на около 30те аз съм сериозно притеснен Smile ! Какво става после, че май наближавам ...

Хм, лошо. На твое място не бих се поддавал на изкушението да си купя кубинки в навечерието на трансформацията Smile
Вто Мар 27, 2012 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mrw8



Регистриран на: 26 Яну 2012
Мнения: 12

Мнение Напипай гоо в ръцете твои нека то да си играе Отговорете с цитат
Какво става тук пак... Пак някакви атаки а... Бил съм в 2 армии, не са чак толкова лоши кубинките както някои ги изкарват и след това още 5 годинки си ги носех, и сега пак си имам даже скоро взех едни. На тия обувки много ми харесва как стягат глезена, иначе аз ползвам едни керимор, 100лв ми излязоха някъде. Тука не е толкова въпроса за кубинки или не, ами на мен ми прави впечатление, че някой пита нещо за някаква екипировка и изведнъж от всякъде се казва: "ха сега извади едни 300-400лв и ги удари на тезгяха"... Ама другари това е България, не е ЕС... Пускайте от време на време и някоя екипировка с по народни (демек Български) цени.
Вто Мар 27, 2012 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
ferdi_mruvkata написа:

Ако акъла идва на около 30те аз съм сериозно притеснен Smile ! Какво става после, че май наближавам ...

Хм, лошо. На твое място не бих се поддавал на изкушението да си купя кубинки в навечерието на трансформацията Smile



да не вземе с идването на акъла да ми се оправи и главата ... от кубинки мисля че ще се въздържа, че сега имам едни обувки дето трябва да ме изкарат до идването на акъла , надявам се Smile

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Мар 27, 2012 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
Какво става после...


Много просто - почваш 31-та. Няма страшно... Very Happy
Вто Мар 27, 2012 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Kubineca написа:

Сатзата - Наборе, в по-горните коментари съм писал къде ходих съботата, цяла тема имам написана тука... та и днеска ходих за 2ч. с колежките... явно не четеш, а има и друга причина, че не споделям всичко в този форум, няма и смисъл, има един друг потърси го, ще скиваш. Wink


Абе ти май не четеш. Провери каква е хавата на по-високо от Алеко ти викам, ама от долу догоре за един ден. Да видим как ще се представи кубинажа Wink Ходил съм три години по планините с кубинки и след като си взех евтини, повтарям евтини туристически чепици не бих минал пак на въпросните. И не е много вървежно да преповтаряш думите на Хобо за рециклирания боклук. Дай някой твой довод. Взех си наскоро по-скъпи, но изцяло кожени обувки за да разцъквам повече по сняг на по-височко. И е бая арабията, ти казвам. А за казармата - и ти, както и аз не сме ходили там и е леко бедно да се обясняваме дали е било добре или зле само по разкази.
Вто Мар 27, 2012 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov