ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ПОКАНА - ЮНИ В ЗАПАДНИ РОДОПИ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
ПОКАНА - ЮНИ В ЗАПАДНИ РОДОПИ
Автор Съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз да попитам, че нещо ми дойде на акъла, предвижда ли се през това пребиваване в Родопите да повъртите из района на Безводно, Изворите на р.Арда, с.Три могили и изоставените махали из района.
Силно съм привлечен от тези места и ако ще въртите из тези райони ще си ползвам дните да се присъединя точно за тях. Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Май 25, 2014 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Аз да попитам, че нещо ми дойде на акъла, предвижда ли се през това пребиваване в Родопите да повъртите из района на Безводно, Изворите на р.Арда, с.Три могили и изоставените махали из района.
Силно съм привлечен от тези места и ако ще въртите из тези райони ще си ползвам дните да се присъединя точно за тях. Laughing


Имаше приказки за да се мотнем за 5-6дни нататък. Арда, Ардин връх, Ченгенето и т.н.

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Нед Май 25, 2014 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Арда - продължение Отговорете с цитат
Това обаче е в съвсем суров вид. Какво ще стане реално не мога да кажа. Има доста идеи, а времето макар и уж много, все не стига Wink . Присъединяването не го виждам като проблем - телефоните и ще се съгласуват нещата на удобно място и в удобно време.

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Нед Май 25, 2014 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Peca, тези места са много горещи през лятото... Мисля, че хубавия сезон за тях мина или е на път да мине. Моята психологическа граница за препечените камъни е 1 юни. За лятото в Родопа планина са високите била с повече иглолистна растителност. Модър, Персенк, Перелик, Преспа, Свобода, Голяма сютка, Баташки снежник....

п.п. Нещо препрочетох и не разбирам за кои извори на Арда става въпрос - това Безводно е много далеч от изворите на Арда, а Ардин връх е много близо. Може би някоя друга Арда се визира?
Нед Май 25, 2014 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:

.................................................
п.п. Нещо препрочетох и не разбирам за кои извори на Арда става въпрос - това Безводно е много далеч от изворите на Арда, а Ардин връх е много близо. Може би някоя друга Арда се визира?


А, какво са някакви си 55 км. за нашата фирма... Laughing Laughing Laughing
Пет Юни 06, 2014 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Todor написа:

.................................................
п.п. Нещо препрочетох и не разбирам за кои извори на Арда става въпрос - това Безводно е много далеч от изворите на Арда, а Ардин връх е много близо. Може би някоя друга Арда се визира?


А, какво са някакви си 55 км. за нашата фирма... Laughing Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing Laughing
Говоря като цяло, че ми се ходи на някои от тези места а не, че трябва да са всичките или точно в последователноста в която съм ги изброил.
Имаче да вземете да си оставите някакви телефонни номера, че ако форума се бъгне нещо пак как ще се намерим Question
Ония ден това си мислех сега ако форума не тръгне 20 дни и отиде срещата.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Юни 06, 2014 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дръж връзка с gundu. Аз съм "багаж" и ще се присъединя към групата май към Пампорово.
Телефоните ми са ти на ЛС.
Съб Юни 07, 2014 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Дръж връзка с gundu. Аз съм "багаж" и ще се присъединя към групата май към Пампорово.
Телефоните ми са ти на ЛС.

Аз със Гунду съм се разбрал, като се надявам от Четвъртък да съм с тях, ама може да остане и за другата седмица.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Юни 07, 2014 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Що е то и има ли почва у нас... Отговорете с цитат
Поразходихме се малко и набързо и..... видяхме ето това: Very Happy Very Happy Very Happy



и разни други работи, ама нали наш чукча не е писател Wink .... По-подробно може би след някое време....

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Съб Юли 05, 2014 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petko5



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 44
Местожителство: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Кога ще пуснете снимки ?
Нед Юли 06, 2014 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
petko5 написа:
Кога ще пуснете снимки ?

Както се казваше в "Опасен чар" - "Първа възможност - догодина август..." Laughing Laughing Laughing
Сега сериозно - знаеш, че аз не качвам по пет снимки на кръст и не качвам снимки ей така с баданарката без нито ред отдолу какво аджеба се вижда на снимката и т.н., тъй че качването на цялостния снимков материал ще отнеме време, още повече, че преди него трябва да направя други три албума.

Тези дни се двоумях как да постъпя със снимките от великденското ходене из Ардинския дял пък и с голямата юнска екскурзия с gundu и компания, защото освен, че ходихме тук и там аз маркирах трасето на т.нар. с помпозното и непонятно заглавие екомаршрут "Хвойна - Елидже". Е, човек се учи в движение и затова аз постоянно подобрявах начина, по който работя, докато достигнах до извода, че освен маркирането на всички чешми, заслони и беседки по пътя (вкл. отбелязването на течащите чешми независимо дали ги има на картата или не, както и същото за отбелязаните на картата, но пресъхнали такива) е добре да маркирам местоположението на всяка една марка/табела от маркировката (тези които съм забелявал - да речем 95% от всички), за да се види и гъстотата/отсъствието й през отделните етапи на маршрута. Все си мисля, че е добре да се отбелязва по някой и друг детайл, вместо само да се ходи като кон, още повече, когато човек има урудка в ръцете си. По този начин ще улесним живота на тези, които ще минат по пътеката след нас.

В крайна сметка реших, че обясненията свързани с ориентация, подпомагаща минаването (незагубването) по екомаршрута "Хвойна - Елидже" ще направя бавно и когато мога, защото се изисква много работа. Албумите касаещи ориентацията или казано с думи прости, нещо като аматьорски опит за нещо като пътеводител ще бъдат скучни за обикновените зяпачи на природни красоти, но ще гледам да ги направя максимално полезни за човек, който е решил да се движи по маршрута. Засега не съм минал по маршрута само в участъка Пампорово – Смолян – Могилица. Преди това ще направя албумите, от които просто да се видят красотите, които видяхме без да ги товаря с излишно количество схеми, карти и т.н.

И за да не пълня повече темата на gundu с тези странични неща, ето една снимка от тазгодишната разходка.


Родопски крем (Lilium rhodopeum) на Съдилището

За начало ще кача шестнадасет снимки (по една от всеки един от дните на разходката) в темата Къде се мотахте последно?
Пон Юли 07, 2014 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
petko5 написа:
Кога ще пуснете снимки ?

Както се казваше в "Опасен чар" - "Първа възможност - догодина август..." Laughing Laughing Laughing
...............................................................


Ами август дойде и първата, по-голямата част от снимките са готови... Laughing Laughing Laughing
Приятно гледане:
https://photos.app.goo.gl/LXpf333nTWgrT9jh8
Надявам се скоро (преди август 2016 г.) да кача и втората част - от Горна Арда до Съдилището... Wink


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 1:11 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Авг 03, 2015 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, преди да изтече още една година и втората част на албума е готова... Laughing Laughing Laughing
Който има нерви за повечко снимки, приятно гледане!
https://photos.app.goo.gl/ykMNH149SdcbjFDcA


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 1:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Сеп 02, 2015 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По стара и не чак толкова стара за мен традиция приятели се събраха в началото на юни в Нареченски бани, повъртяха се, поумуваха, отсякоха си тояги до Хонолулу, па хванаха гората, за да потънат в нея за три седмици, в които времето и пространството нямат особено значение... Wink


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 1:13 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юли 10, 2017 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, този път сглобих нещо за един месец, а не за една година след приключението... Laughing Laughing Laughing

Връзка към албума: https://goo.gl/photos/mtaFmoopes1s1gfg6
Ако не се виждат, надписите към снимките се появяват след натискане на бутона "i" в горния десен ъгъл на екрана.

Приятно гледане, на който му се гледа. Wink
Чет Юли 27, 2017 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov