ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Транспорт от и до Рила.
Иди на страница 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Транспорт от и до Рила.
Автор Съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение От София До Рила (автобуси, маршрутки...) Отговорете с цитат
искам да ви питам за расписание на маршрутки или автобуси до Мальовица от София. Знам че има такива, но не знам расписание и цените. кога има за Самоков а вече от Самоков до Мальовица?
искам да отида до Мальовица следваща седмица само да поснимам на върха малко и да хвана рейс обратно до София. също, ако някой знае, как е положението със сняг там сега? като прегледах май Мальовица е най интересно място до къде мога да стигна с автобуси от София най бързо.

а за да не отварям една тема само за този въпрос написах го като Рейсове до Рила защото мисля че няма да е лошо да има информация за това като цяло тук Wink който знае да казва Smile))
Нед Окт 12, 2008 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Маршрутките за Самоков тръгват от автогарата под моста преди Дървеница, има много през деня, а от Самоков за Мальовица са по малко, трябва да се пита на место в Самоков, това е линк за камерата на Мальовица - http://alpitur.hit.bg/cam1[1].html дава директно от там обстановката
Нед Окт 12, 2008 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
нещо не работи камерата...
Нед Окт 12, 2008 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
raskoll написа:
нещо не работи камерата...

При мен работи...
Нед Окт 12, 2008 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Още един линк на камерата - http://oncho.hit.bg/oko/Maliovica2.htm
Пон Окт 13, 2008 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
renesanz



Регистриран на: 23 Сеп 2008
Мнения: 17
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
от автогара Юг има автобуси до Самоков на всеки половин или един час. там на гарата в Самоков си има маршрутки,до Говедарци има,а за Мальовица трябва да питаш там,има маршрутки до различни точки на Рила.от самоков са около 20 или 28км ...не помня.

_________________
“Come dance with the west wind and touch all the mountain tops,sail over the canyons and up to the stars and reach for the heavens and hope for the future,and all that we can be and not what we are”
Пон Окт 13, 2008 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: От София До Рила (автобуси, маршрутки...) Отговорете с цитат
raskoll написа:
искам да ви питам за расписание на маршрутки или автобуси до Мальовица от София. Знам че има такива, но не знам расписание и цените. кога има за Самоков а вече от Самоков до Мальовица?
искам да отида до Мальовица следваща седмица само да поснимам на върха малко и да хвана рейс обратно до София. също, ако някой знае, как е положението със сняг там сега? като прегледах май Мальовица е най интересно място до къде мога да стигна с автобуси от София най бързо.

а за да не отварям една тема само за този въпрос написах го като Рейсове до Рила защото мисля че няма да е лошо да има информация за това като цяло тук Wink който знае да казва Smile))

Колегите по-горе са обяснили къде са автогарите.
Директни автобуси по направление: СОФИЯ - САМОКОВ -
ТУК - само попълваш начална и крайна точка.

Самоков - Мальовица -
Цитат:
маршрутни таксита от Самоков до Мальовица в 8.15 и 16.15 ч.


Можеш и да звъннеш един телефон:
хотел Мальовица - Телефон: +359 7125 30 00; +359 88 555 3000; +359 7125 22 22 - Факс: +359 7125 30 01

П.п. а иначе чичко Гугъл всичко знае - само да не ни мързи да го питаме... Idea Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Окт 13, 2008 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
мерси за отговорите! а гугл може би и знае много, но не това което трябва Wink нали расписание винаги се променя, а информацията която намерих беше от 2007 -2006 години.... затова и питах тук
Пон Окт 13, 2008 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Колега - тук можеш да споделиш накрая каква е истината относно транспорта до и от ЦПШ Мальовица. Гледам, че си го осъществил? Wink

До баирстване!

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Окт 27, 2008 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
7:00 - Маршрутка за Самоков от Автогара Юг (под моста до Интрпред) (6ЛВ)
8:15 - Маршрутка от Самоков за ЦПШ Мальовица (6 ЛВ)

аз бях в Самоков към 8:10, имах си 5 минути да намеря маршрутката за ЦПШ. бях в петък, и в маршрутката бях само аз и една жена която работи в ЦПШ. от Самоков до ЦПШ е 40-50 минути.

обратно от ЦПШ аз слязох с кола на един планинар който срещнах на вр. Мальовица, но има си рейс в 17:00 от ЦПШ за Самоков (6ЛВ)

от Самоков с маршрутка до София, аз се качих в 17:00. има ги на всеки половин час май, но само до 19:00 (6ЛВ)

също така има и маршрутка за ЦПШ в 16:15 от Самоков, може и с нея да се качите, да нощувате в х.Мальовица и след това където искате Wink
Пон Окт 27, 2008 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
А какви са вариантите за достигане на Рила от Пловдив например ?

П.П. Като бях отседнал в София за няколко дни ползвах този автобус 10:20 от автогара Овча Купел за Рилски манастир. Не зная точно в кои дни върви, тогава беше Събота и имаше страшно много пътуващи в това направление, дори е късмет че се качих.
Вто Апр 10, 2012 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
lz1gjd написа:
А какви са вариантите за достигане на Рила от Пловдив например ?

Автобусите от Пловдив за Кюстендил спират в Костенец, Самоков и Дупница.
Шофьорите ще ти спрат и в други точки по маршрута - Боровец, Клисура.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Сря Апр 11, 2012 3:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Апр 10, 2012 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Не е веднага, има половин час престой на автогарата в град Рила преди да продължи към Рилския Манастир.
Вто Апр 10, 2012 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир–будала



Регистриран на: 16 Ное 2011
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат


_________________
to be continued...
Сря Апр 11, 2012 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
от София за Дупница има на всеки час, ако не се лъжа от централна автогара тръгват на и 10, а на овча купел в без 10 (като има престой 20 мин.), всички автобуси от София за югозападна България (Благоевград, Сандански, Гоце Делчев и др.) спират на главен път Е79 на 100м от старата автогара на Дупница, от там минават рейсовете за Сапарева Баня и Бистрица. За рилския манастир трябва да се отиде на новата автогара


Последната промяна е направена от vandu на Нед Авг 18, 2013 6:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Апр 11, 2012 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 1 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov