ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпроси за лавинна опасност по конкретен маршрут в Рила.
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Въпроси за лавинна опасност по конкретен маршрут в Рила.
Автор Съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Въпроси за лавинна опасност по конкретен маршрут в Рила. Отговорете с цитат
При този дебел сняг тази година, каква е лавинната обстановка с маршрута х. Мальовица-засл.Страшното езеро през маломальовишкия циркус. Има ли някакви опасни участъци принципно през зимата по този маршрут ?

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Пет Яну 20, 2012 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vvals



Регистриран на: 25 Окт 2011
Мнения: 2
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Виж 3.1 -> http://www.bgmountains.bglink.net/ .
Пет Яну 20, 2012 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря. Излиза, че слаба лавинна опасност има само при изкачването на Раждавица, но заради клека там мисля, че е сигурно. А иначе вр. Попова капа по коловете си мислех, че е лавинноопасен, имайки предвид наклона. Но се оказва, че от там до х. Мечит може спокойно да се отиде зимата.

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Съб Яну 21, 2012 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
b0bae



Регистриран на: 10 Дек 2010
Мнения: 24
Местожителство: С0фия

Мнение ! Отговорете с цитат
имай си едно на ум ако не познаваш района, има доста опасни места според мен,
които дори и да не са лавинни създават предпоставки за кофти моменти,
особено ако тръгнеш да се връщаш по пътя от страшното към йончево езеро
Съб Яну 21, 2012 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
О, не от Страшното към Йончево не бих тръгнал. Единствено може по зимната по билото от Римски друм, но въпреки всичко не знам дали бих се престрашил. Но през Раждавица до Попова капа мисля, че бих се справил - а за х. Мечит вече не знам. Там ме е страх от козирки и т.н. А пък Попова капа доста стръмна ми се струва по желоните, но щом казват - значи няма лавини.

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Съб Яну 21, 2012 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Мавруд написа:
...
Но през Раждавица до Попова капа мисля, че бих се справил........
А пък Попова капа доста стръмна ми се струва по желоните, но щом казват - значи няма лавини.

Това го правихме еднодневно преди две зими - няма лавинна опасност. Само не знам дали нема да бедствате в този сняг по отровното връло по Ръждавица.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Яну 21, 2012 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Защо ? Ще избера подходящ момент, когато няма да се затъва....пък в краен случай ще се върна - не съм по излишните рискове...

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Съб Яну 21, 2012 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
А от Попова капа до х. Мечит е билен маршрута и е ясно, че не толкова лавини, а козирки и технични участъци има за минаване, но не съм го минавал и се чудя през зимата как ли е .... поне до Кобилино бранище. ..

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Нед Яну 22, 2012 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
при толкова много сняг събирам идеи за безопасни, еднодневни и двудневни маршрути в Рила Very Happy
давайте идеи хора, че не ме свърта
моля тази вечер дайте поне една идея Laughing
Сря Фев 08, 2012 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Мавруд написа:
...
Но през Раждавица до Попова капа мисля, че бих се справил........
А пък Попова капа доста стръмна ми се струва по желоните, но щом казват - значи няма лавини.

Това го правихме еднодневно преди две зими - няма лавинна опасност. Само не знам дали нема да бедствате в този сняг по отровното връло по Ръждавица.


сега виждам това, не писаха ли във фрийрайдърския форум за лавина точно от Ръждавица?
Сря Фев 08, 2012 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
albena Smile написа:
Ристо Туристо написа:
Мавруд написа:
...
Но през Раждавица до Попова капа мисля, че бих се справил........
А пък Попова капа доста стръмна ми се струва по желоните, но щом казват - значи няма лавини.

Това го правихме еднодневно преди две зими - няма лавинна опасност. Само не знам дали нема да бедствате в този сняг по отровното връло по Ръждавица.


сега виждам това, не писаха ли във фрийрайдърския форум за лавина точно от Ръждавица?


Ами то сега са навсякъде, вчера писаха че лавина е отнесла самия път до Картала, та какво остава по високото там на много места сега си е руска рулетка. Laughing
Сря Фев 08, 2012 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:

Ами то сега са навсякъде, вчера писаха че лавина е отнесла самия път до Картала, та какво остава по високото там на много места сега си е руска рулетка. Laughing


така е, то и на Витоша ми е малко притеснително например да ида, малко мъгла и съм се зачукала на някое кофти място Confused
затова питам за Рила - Мусаленска пътека, х.Чакър войвода, х.Мечит и нагоре към върха, от Зелени преслап към Рилски езера по просеката на лифта /дали???? /....и къде още може ? Идеи събирам
Very Happy
Сря Фев 08, 2012 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Аз май на Плана ще ходя тази неделя. Laughing
Сря Фев 08, 2012 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Статистиката показва, че точно такъв вид лавини са най-смъртоносни.Точно защото никой не ги очаква там, където се изсипват.30-40 метра са прекалено достатъчни за да те направят на мармалад.
Ти само тая снимка ли ще покажеш от последните дни, бре?
Пон Дек 24, 2012 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Не, не, не! А,бе,ровя и аз за някакъв пътепис из целия раздел"Рила",но нед виждам нищо...

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Пон Дек 24, 2012 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov