ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Смолян - Арда - Елидже
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Смолян - Арда - Елидже
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Не не - не сме ходили на Бабина чука. Продължихме по зелената маркировка надолу и там намерихме чешмата за която писах в предния пост. Имаше навес над чешмата, голяма дървена маса и пейки. На 50-100 метра от границата, която там е мрежа. На другия ден стигнахме минахме от там - фактически пътят като стигне до мрежата и вече върви покрай нея до самия асфалт. На не повече от 1-2 км от нашия бивак са бараките накрая на асфалта.
Изместихме масата и си опънахме палатката под навеса. Вени се страхуваше, защото имаше размазани кални следи по масата - някой се беше качвал - или голямо куче или мечка. Не можеше да се определи, защото бяха силно размазани, но аз я успокоявах, че ако е мечка щеше да има и следи от нокти Smile

Абе ясно е че ще се повтаря Smile За уточнение и с GPS Smile Ама да стане по-пролетно
Чет Дек 20, 2012 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, след като се раззелени гората. Може би началото на юни, защото тогава цъфти Родопския крем, който аз все изпускам.
Чет Дек 20, 2012 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Изворите на Арда Отговорете с цитат
Здравейте,
чудя се къде да ходя по майските празници.... Smile
Може ли да дадете съвети за преход от Смолян до изворите на Арда за 5 дни.... Гледах една тема във форума но не става много ясно .... Има ли маркировка от Смолян до изворите... къде може да се спи, освен на палатки... Smile
Чет Мар 21, 2013 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет!

От Смолян до изворите на р. Арда може да се върви по изградения преди няколко години и носещ помпозното название "Най-дългата екопътека в Родопите" туристически маршрут "Хвойна - Елидже". Разбира се може и да се импровизира...
Един въпрос и от мен - търсиш ли си компания за този преход?


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 6:13 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Мар 21, 2013 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Кой бяга от хубава компания Smile Планирам го да е от 1-ви до 6-ти май... но още се двоумя между този преход и между Стара планина.... от Сопот до Узана...
Пет Мар 22, 2013 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Хич не се чуди! В Родопа е много по-добре.
Нед Мар 24, 2013 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
P.S. Писах ЛС на админа да обедини тази тема с по-старата на Todor, която си е баш по темата за замисляния от нас маршрут.
Пет Мар 29, 2013 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LBT



Регистриран на: 13 Юли 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Привет на всички ! Чудех се в коя от трите теми да си задам въпросите и тази ми се стори подходяща. Планираме разходки с колела из родопите по великден и няма да пропуснем и този район. Основната ми въпросителна при планирането на маршрутите е над каква граница може да се очаква сняг и преспи ? Има ли къде да се разпънат палатки близо до път около Средок или Горна Арда, че на гугъл земя изглежда сякаш всички ливади около пътищата са обработваеми. И още един въпрос, знаете ли какво е състоянието на пътечката която е дадена на БГМаунтийнс картата покрай река Искрат, започваща от връх Съдилището и стигаща до язовира ?
Пон Апр 08, 2013 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сняг едва ли, а преспи абсурд. В района Ардин връх е най-високата точка 1730 м., а и тази зима не беше като миналата, макар че истинска зима не е имало от много години.

Виж описанието на участниците в проекта Щуропия 2011 г. - "Граничната ивица" http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=96940
Има тракове, описания, вода, заслони, всичко. Като гледам трака им до Светилището не са стигнали през Средока (макар и да са пробвали малко оттам), а са се върнали по асфалта до с. Арда и са хванали зелената маркировка "Хвойна - Елидже", която през Светилището и покрай с. Бориково отива в с. Могилица.

Виж и още един веломаршрут в района на Смолян тук: http://info.adventurebg.net/index.php?option=com_content&view=article&id=60:2008-10-09-19-00-47&catid=34:marshruti&Itemid=54 Това съм го минавал пеша, макар и не цялото, защото нямахме време. Приятен е, макар, че първите няколко километра са по асфалт. Велосипедът трябва да се бута само около връх Катран, че там пътеката е пообрасла. Под описанието има и карта на местните маршрути, но тя е по-скоро схематична.

Може и са се засечем по празниците някъде из шумата. Успех!
Пон Апр 08, 2013 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
LBT написа:
Привет на всички ! Чудех се в коя от трите теми да си задам въпросите и тази ми се стори подходяща. Планираме разходки с колела из родопите по великден и няма да пропуснем и този район. Основната ми въпросителна при планирането на маршрутите е над каква граница може да се очаква сняг и преспи ? Има ли къде да се разпънат палатки близо до път около Средок или Горна Арда, че на гугъл земя изглежда сякаш всички ливади около пътищата са обработваеми. И още един въпрос, знаете ли какво е състоянието на пътечката която е дадена на БГМаунтийнс картата покрай река Искрат, започваща от връх Съдилището и стигаща до язовира ?


Ти за кое всъщност питаш?
Средок, Горна Арда и Светилището са едно,
а Съдилището, р. Искрат и яз. Пловдивци са съвсем друго.
Между другото язовир все още няма. Построена е само водонапорната (или както там се нарича) кула в долния му край, както и основите на стената.
Аз си мислех, че питаш за микроязовирчето в Горна Арда.

От Съдилището не съм слизал, но от гранична пирамида 54 съм слизал по пътека, която върви по реброто към застава "Панама" (както е означена на картата BGMountains). Сега си инсталирах картата BGMountains на компютъра и виждам, че тази пътека я няма. За каране на велосипед въобще не е подходяща, както и целият район от Съдилището до Бабина чука.
С велосипед може да се стигне от с. Мочуре до беседката в югоизточното подножие на Малкото Ченгене. Координатите на беседката в картата на BGMountains са: N41 21.239 E24 47.649
Вто Апр 09, 2013 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LBT



Регистриран на: 13 Юли 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Здравей ! Благодаря ти за включването . От твоите снимки и описания, както и тези на Тодор се запалих да отидем и в този район. Планът е да се отбием на 4-5 места за десетина дни и да правим кръгови еднодневни маршрути. Затова и съм писал за тези две местности - единият ден да се завъртим около изворите на Арда а на другият да направим един маршрут над Пловдивци. Гледах къде ще са подходящите и хубави места за палатки, но всички ми изглеждат като обработваеми ниви, въпреки че на 2 снимки от язовирчето при Горна Арда изглежда просто като поляна. Пътеката за която питам е тази http://www.gpsies.com/map.do?fileId=bbvtcknfkdddysst&authkey=2676F815DCE2839627F737E3EDA5E91B59789E4C10E6E8BE като ме интересува дали има нападали дървета и големи камъни по нея. Какво имаш предвид с това, че пътеките около Съдилището не стават за колело ? Много стръмни или терена е насечен с камъни и големи падове ?
Сря Апр 10, 2013 8:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Теренът става пресечен след гранична пирамида 60 в посока Бабина чука.
Абе хазарт е в този район – като Велински хвърляш заровете и гледаш какво показват… Laughing Laughing Laughing


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 6:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Апр 11, 2013 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Ако палаткувате в района имайте едно на ум или си носете повече мед
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2013-04-19&article=448672
Пет Апр 19, 2013 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Stefak написа:
Ако палаткувате в района имайте едно на ум или си носете повече мед
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2013-04-19&article=448672


А... Няма страшно! Обикновено я докарваме така мечката мед да носи Wink
Пет Апр 19, 2013 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение От с. Арда до Съдилището 1-5.05.2013 г. Отговорете с цитат
Най-сетне и аз съм готов със снимките от прехода 1-5 май 2013 г. и мисля, че тази тема е най-подходяща, нищо че завършихме в с. Пловдивци, а не в прохода Елидже.
https://photos.app.goo.gl/ai5ntaYfL43xhupt7


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 6:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Май 21, 2013 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov