ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Балканът
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Балканът
Автор Съобщение
spi



Регистриран на: 15 Апр 2008
Мнения: 89

Мнение Балканът Отговорете с цитат
Винаги ще си спомням времето, когато зърнах Балкана за първи път. Бях с едва набола младежка брада, когато таз зараза порази и мен. Сега, след толкова много срещи с теб ти отново стоиш пред мен, в съзнанието. Чувам стенещия вятър в ушите си, шеметния грохот и бучене на планинските потоци. Вдишвам от омайния ти дъх и жадно поемем всеких нов. Ти си там неизменно- весел, спокоен, сърдит, все същият.
Тръгвам. Отивам си. Дори не знам кога ще те видя отново... приятелю.
Вто Апр 15, 2008 1:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Добре казано! Балканът е мистерия и история!
Когато аз съм го зърнал за първи път съм бил бебе предполагам и нямам съзнателни спомени от това. За мен винаги си е бил там - Калофер и отсреща Чуфадарица, Ботев и Параджика, ако има видимост. Само аз ходя по-рядко, хората умират, корените се късат...
Вто Апр 15, 2008 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много се радвам, че прописа в този форум... Наближава "безумното" ходене от Мазалат до Ехо... ще се видим ли там ? Cool

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Апр 15, 2008 4:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
spi



Регистриран на: 15 Апр 2008
Мнения: 89

Мнение Отговорете с цитат
Тук съм инцидентно, а на 100х24 - перманентно. Laughing
Вто Апр 15, 2008 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
...Наближава "безумното" ходене от Мазалат до Ехо...

А кога е то ?
Сря Апр 16, 2008 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spi



Регистриран на: 15 Апр 2008
Мнения: 89

Мнение Отговорете с цитат
Jores написа:
dobrudjan4e написа:
...Наближава "безумното" ходене от Мазалат до Ехо...

А кога е то ?


Станислав обикновено организира похода за предпоследната или последната седмица на юли. Събирането е в четвъртък. За тази година не знам още нищо.
Сря Апр 16, 2008 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти...относно въпросното ходене..

Иде реч за вече станалото традиционно бързо ходене по билото на Стара планина всяка трета седмица на юли. СтаРа - 100/24. Преминавана от х.Мазалат до х.Ехо за 24 часа. Тази година това се пада на 19-20.07.2008 г. Обикновенно събирането е в /петък тази година се пада 18.07./, като се стартира в 06 часа от х.Мазалат. Последният участък почти винаги се минава по тъмно. Само единици за тези, които го пробягват и пристигат около здрачавана на х.Ехо - главно маратонци. Почти всички завършили финишират в периода след 24 до 06 часа сутринта...
Разбира се, една част не завършват, отпадайки в различни етапи от прехода. А има и такива, които пристигат след определените 24 часа, т.е след 06 часа.

Ако имаш конкретни въпроси, питай..Wink

По-здрави... Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Апр 16, 2008 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Стефане, аз докато се намотам, и ти си отговорил бре..

Ама нищо..аз по-подробно така, разбираш ли.. Wink

Цитат:
Тръгвам. Отивам си. Дори не знам кога ще те видя отново... приятелю.


Какво е това бре...накъде така си тръгваш...звучиш ми обезпокоително..ей..
Я си стой тука..-)

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Апр 16, 2008 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мен пък ми се върти някаква подобна идея за Пирин - от вр. Пирин до Хлевен за 24 часа.
Само не знам в коя част на денонощието е добре да се тръгне, че нито от Вихрен до Бъндеришки чукар, нито от Джано до Ченгелчал е добра идея да се ходи по тъмно.
Чет Апр 17, 2008 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
amorpheus написа:
Мен пък ми се върти някаква подобна идея за Пирин - от вр. Пирин до Хлевен за 24 часа.
Само не знам в коя част на денонощието е добре да се тръгне, че нито от Вихрен до Бъндеришки чукар, нито от Джано до Ченгелчал е добра идея да се ходи по тъмно.


От Джано до Ченгелчал не е проблем толкова, но от Кралев двор до Демиркапия по билото нощем е лудост. Там и денем е опасно. Нощем е опасно също от Каменишки връх до Албутин.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Апр 17, 2008 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
от Кралев двор до Демиркапия по билото нощем е лудост.


Ааа от Тевно през дясната порта оттам през Демиркапия на Джано.
Никой не е рекъл че абсолютно целия маршрут трябва да е по билото Wink
И без друго имам един неприятен спомен от тия Демиркапийски чуки.

Иначе и за Кончето по тъмно не звучи много добра идея ако става въпрос, може би за 2 дена с едно спане по средата ще е по-добрия вариант.
Чет Апр 17, 2008 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хъм закъде бързаш, за ден или два няма да имаш време да огледаш нещата по пътя като хората Very Happy Какво ти е било по Демиркапийските чуки?
Чет Апр 17, 2008 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Хъм закъде бързаш, за ден или два няма да имаш време да огледаш нещата по пътя като хората Very Happy


не е въпроса гледането в случая, то гледаш гледаш че ти писва Wink

Бях се олезил по скалите там преди няколко години и се чудих на едно "прекрасно" място откъде да сляза и накрая насмалко да го направя по бързия начин.
Чет Апр 17, 2008 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хъм знам ли, не ми писва на мене ама хич Very Happy Както и да е. Тия чуки се подсичат южно мисля, по принцип,почвайки от Кралев двор. Там върви едно тревно склонче, успоредно под зъберчетата на около 10-на метра отдолу им. То е адски удобно за да се стигне до Демиркапия. Не знам само дали няма някакви скални блокажи в района на портата, нямам спомен.

Никси мина оттам това лято, ще знае как е. Аз само отгоре съм го заглеждал, ама го бройкам да мина да огледам де ... Very Happy
Чет Апр 17, 2008 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Я вижте заглавието, че нещо се отплеснахте и размечтахте! Внимание! Mr. Green
Пет Апр 18, 2008 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov