ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръчайте ми място за фотоалбум
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Препоръчайте ми място за фотоалбум
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Харесва ми! Отговорете с цитат
Този номер с двата адреса ми допада. Ще почна да го използвам. Много е чист откъм нежелани реклами и не насилва читателя да гледа огромни фотоси. Ще проуча и опциите на Пикасата.

Благодарим, Ристе! Получи се:



Чисто, без баласта на албума. Е, не е баш което си мечтаех - под показалеца на мишката да излиза голямата снимка и после да изчезва, но и така е хубаво. Тоже красиво, както се казва. Very Happy
Пет Май 04, 2012 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ето още 2 интересни места. Ползвам ги и двете.

https://skydrive.live.com

http://pho.to/

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Май 05, 2012 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Re: Различни складове са, да Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:


А по темата - и аз препоръчвам Пикаса.
А само на мен ли ми се струва или и при вас се промени използваното пространство след появата на Google+?
Преди гуглето+ бях над 75% от лимита, сега с поне 5 нови албума съм с: Понастоящем използвате 72 МБ (7,13%) от вашите 1024 МБ.
Нещо стана Rolling Eyes


Вече снимките под 2048px не ги брои в лимита - т.е. ако качваш само до тоя размер може да си пълниш безкрайно Smile
Пон Май 07, 2012 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Re: Различни складове са, да Отговорете с цитат
Gamina написа:
Ристо Туристо написа:


А по темата - и аз препоръчвам Пикаса.
А само на мен ли ми се струва или и при вас се промени използваното пространство след появата на Google+?
Преди гуглето+ бях над 75% от лимита, сега с поне 5 нови албума съм с: Понастоящем използвате 72 МБ (7,13%) от вашите 1024 МБ.
Нещо стана Rolling Eyes


Вече снимките под 2048px не ги брои в лимита - т.е. ако качваш само до тоя размер може да си пълниш безкрайно Smile


Моите снимки в Пикаса Уеб Албуми всичките са под 2048 пиксела (1024Х768), ама броячът си брои...

Гугъл+ е идеята на Гугъл за социална мрежа, социални кръгове и т.н. глупости. Абе откачена работа, а освен това все още е бета версия. Има си Фейсбук и още хиляди урудки за тази работа.
Аз имам два профила в Гугъл и съответно в Пикаса Уеб Албуми. Когато първият ми профил се беше понапълнил, излезе Гугъл+ и аз като типичен юзер (както е модно да се казва напоследък), без да чета много много, щракнах и потвърдих, че искам да се включа. Не след дълго забелязах, че заетото място в хранилището ми в Пикаса от 95% е спаднало на около 5%..., като горната граница на хранилището пак си е 1024 МБ... Смях в залата или паранормални явления? Въпреки почти двадесетократното увеличение на хранилището ми в Пикаса Уеб Албуми, аз реших да не се възползвам от тази аванта. Бета версия е все пак – откъде да знам, дали утре нещо няма да стане и да ми изгорят мускалите, както казва Бай Ганьо. Затова си направих втори профил в Пикаса Уеб Албуми и така.
Разглеждането в Пикаса Уеб Албуми, а не в Гугъл+ е в пъти по-добро. Има възможност за автоматично показване на снимките на голям екран (т.нар. слайшоу). Ако човек го мързи да ги разглежда ръчно, може да го ползва, като има и възможност за настройка на времето за показване на снимките, което автоматично е 3 сек. А като се използва и клавишът F11, се използва абсолютно цялата площ на монитора. Какво по-хубаво от това? В Гугъл+ изгледът на снимките е почти като във Фейсбук. Не се използва цялата площ на монитора, надписите са в дясно от снимката и т.н. Както каза Иван Гърбев и аз не знам точно от какво зависи, дали един албум ще се отвори в Пикаса Уеб Албуми или в Гугъл+. Виждал съм чужди албуми, на които в горния край на екрана се появява една жълта лента за връщане в Пикаса, както и такива в които това го няма. Аз албумите си ги създавам в Пикаса.
Не е задължително човек да си инсталира софтуера Пикаса, за да качва снимки в приложението на Гугъл – Пикаса Уеб Албуми. Трябва да има профил в Гугъл и толкоз. Аз предварително си подбирам снимките за един албум. После ги компресирам по някакъв начин до резолюция 1024Х768 пиксела. Използвам Image Resizer for Windows. Маркирам всички снимки, задавам му резолюцията и той си цикли, като след това получавам умалените копия на снимките, като оригиналите си стоят. В Пикаса Уеб Албуми компютърът автоматично подреждат снимките по два начина:
1. Според името на файла;
2. Според последователността на качване на снимките (ако се качват на „порции” и по определен начин);
Съществува и възможност за ръчно подреждане на снимките след това.
Общо взето не виждам съществени недостатъци на Пикаса Уеб Албуми, като място за качване на снимки.
Сря Сеп 19, 2012 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ами то сигурно място в интернет няма. Качваш ли нещо, значи си сваляш гащите.

Аз доста време качвах във http://photo.qip.ru/ (нещата си стоят още там) после нещо ми прищрака и взех да качвам в https://skydrive.live.com, дават място 7 гигабайта.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 19, 2012 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov