ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръчайте ми място за фотоалбум
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Препоръчайте ми място за фотоалбум
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Препоръчайте ми място за фотоалбум Отговорете с цитат
Здравейте,
Препоръчайте ми място за фотоалбум, където да става много лесно и мързеливо - нещо по подобие на фейсбука - само да посочвам снимките които искам да кача и те автоматично да се компресират и т.н.
Нещо лесно бързо и без много ограничения Smile
Благодаря предварително
Пет Май 04, 2012 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пикаса Ако си инсталираш програмката на компютъра, качването става много лесно.
Пет Май 04, 2012 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Кат каза "Пикаса" - имаше ли начин да се върнат албумите в предишния им вид, че сега с тоя G+ чак нямам желание да качвам снимки там Evil or Very Mad
Пет Май 04, 2012 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Кат каза "Пикаса" - имаше ли начин да се върнат албумите в предишния им вид, че сега с тоя G+ чак нямам желание да качвам снимки там Evil or Very Mad

Както Вальо обърна внимние, понякога в горната част на страницата излиза линк, скойто може смениш изгледа в браузера си, но това е валидно само за този който разглежда албума. По дефолт се показва G+. Не знам за друг начин.
Пет Май 04, 2012 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Gamina написа:
Кат каза "Пикаса" - имаше ли начин да се върнат албумите в предишния им вид, че сега с тоя G+ чак нямам желание да качвам снимки там Evil or Very Mad

Както Вальо обърна внимние, понякога в горната част на страницата излиза линк, скойто може смениш изгледа в браузера си, но това е валидно само за този който разглежда албума. По дефолт се показва G+. Не знам за друг начин.


Мисля, че ключовата дума е "понякога" и може би има връзка с това дали имаш профил в Г+, дали си логнат и един дявол знае какво...
Когато разглеждам моите албуми, те си излизат нормално, когато гледам чужд - няма ни линк, ни нищо...

Както и да е, за сега още си е най-доброто, на което съм попадала.
Пет Май 04, 2012 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Нещо не ми хареса пикасата - аз искам да си държа снимките на моя си компютър и много малка част, а понякога взети от различни директории, да кача във външен албум и да ги пусна за за гледане. Пак казвам - както например си създавам албум във фейсбук. Аз бих пускал линкове към фейсбука си, но това ограничава гледащите и те да го имат
Пет Май 04, 2012 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Какво ти пречи да направиш това в пикасата? Според мен е по-лесно отколкото във фацебука. Освен това качеството на снимките е по-добро.
Пет Май 04, 2012 1:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Моят склад Отговорете с цитат
Нарича се "Фото-кофа" ( http://photobucket.com ). Създаваш си акаунт и си товариш снимките безпроблемно. Мисля, че 10 гиги ще ти стигнат. Може и анимирани файлове, може и видеоклипове. Има си редактор. Предлага различни размери на изображението. Мисля, че е по-лесен за използване от Пикасата.
Пет Май 04, 2012 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
На кофата са й много бавни сървърите Rolling Eyes

Todor - качването в Пикаса е на същата логика, като във Фейсгъз Smile
може да пробваш също flickr.com или snimka.bg Rolling Eyes
Пет Май 04, 2012 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Моят склад Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Нарича се "Фото-кофа" ( photobucket.com )...

Да не излезе, че съм седнал да рекламирам пикасата, но я изпозлвам, както както и много от хората тук. Трудно ми е да си представя нещо по-лесно за използване. Не мога да кажа за "Фото-кофа", защото сега за пръв път я погледнах. Което ми направи впечатление е, че всяка снимка се зарежда синхронно, т.е. ако започнеш да разглеждаш албум с по-големи като размер снимки, ще има сериозно да си почакаш докато се зареди всяка от тах, което е дразнещо. Дразнещи са и всички банери и шарении встрани. Просто мнение Smile
Пет Май 04, 2012 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Различни складове са, да Отговорете с цитат
Не знам какво означава "да разглеждаш" албума. Аз го използвам само за качване на снимки. Самите снимки се виждат тук, в планинарския сайт. И естествено няма никакви банери и украшения. Простото му е, че само щраквам "upload", то автоматично си отваря моята директория на компютъра, където са ми снимките, аз подбирам подходящите и с едно кликване ги качвам. После взимам готовия адрес и го помествам в моя постинг. Това е. А при Пикаса съм забелязал, че хората дават линк само към албума, а там вече, който иска, разглежда снимките една по една. При желание може да си избере от малките снимки, коя да отвори. Това е друга система и сигурно има своите предимства. Лично аз обаче бих предпочел да виждам снимките ТУК, а не да ходя в друг сайт. Освен ако не са десетки, разбира се.

Сега откривам една удобна възможност: да се включва само малка картинка, която при кликване се отваря:


Пет Май 04, 2012 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Линковете към албумите се слагат когато искаш да покажеш албума. Нищо не ти пречи да постваш тук и оделни снимки, ако това ти е целта. Мисля че вече има тема, където се дискутира как това се прави специално от пикасата.
Пет Май 04, 2012 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Моят проблем с Пикаса Отговорете с цитат
Сега си припомних защо преди години нещо се скарах с Пикаса. Имам я на компютъра си и сега я пуснах. Ами тя почва да зарежда всичките десет хиляди снимки, които стоят в най-различни директории! Това трае сума минути. Сигурно има някакви опции, които аз не познавам, но тази трудност ме отказа от Пикаса.

Според мен идеалният дизайн би бил следният. Тук, в планинарския форум, се появяват малки каренца със снимки, но достатъчно големи, за да разбере човек, какво съдържат. При обхождане с мишката (дори без да се кликва) снимката се уголемява и заема целия екран. Ако към нея има поясняващ текст, показва се и той. Мечтата ми обаче вероятно изисква някаква сложна координация между софтуерите на нашия форум и на склада със снимките. И като нищо не разбирам от тез материи, само си мечтая. Shocked
Пет Май 04, 2012 3:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Моят проблем с Пикаса Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Сигурно има някакви опции, които аз не познавам, но тази трудност ме отказа от Пикаса.

Така е, има си опция да се изберат директориите в които да рови пикасата.
А за второто, имам бегъл спомен че също се дискутираше в темата, за която споменах по-горе. Не е нужен софтуер - само малко повече усилия от постващия.
Пет Май 04, 2012 3:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Различни складове са, да Отговорете с цитат
Сотиров написа:
...

Сега откривам една удобна възможност: да се включва само малка картинка, която при кликване се отваря:


Тази възможност я има с всеки адрес на изображение, където има възможност за избор на размер на снимката.
Ето пример с Пикаса:

Пикаса обаче не генерира автоматичен адрес за този "номер". Трябва да си играеш ръчно с таг-овете.
Всеки може да види как става като ми цитира поста и види вътре таг-а на снимката.

А по темата - и аз препоръчвам Пикаса.
А само на мен ли ми се струва или и при вас се промени използваното пространство след появата на Google+?
Преди гуглето+ бях над 75% от лимита, сега с поне 5 нови албума съм с: Понастоящем използвате 72 МБ (7,13%) от вашите 1024 МБ.
Нещо стана Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Май 04, 2012 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov