ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Драгалевци - връх Камен Дел
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Драгалевци - връх Камен Дел
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic

Картата е на Iskartour, нали? "stone part"... картите им могат да бъдат потресаващи с тея преводи!

По темата, мисля че веднъж по неволя слизах по серпентината от първата картинка - проходимо беше и стръмно. Но беше преди 6 години Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юли 02, 2014 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bobi]



Регистриран на: 02 Юли 2014
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
най - долната пътека на първата снимка е в добро състояние. Малко след манастира има отклонение. Излиза се на шосето и се завива на дясно при един колец.
Сря Юли 02, 2014 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви, Gamina и bobi! Явно серпантинната пътека към манастира е прилична, остава да си изясня какво представляват другите. Иска ми се да разнообразя преходите в този дял на Витоша. Smile
Сря Юли 02, 2014 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ip81



Регистриран на: 11 Дек 2011
Мнения: 8
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Пътеките от първата карта са проходими , даже доста ясни. Само за връзката м/у тях не мога да кажа нищо. Тази за Кикиш е доста стръмна, другата със серпентините е доста по приятна.
Сря Юли 02, 2014 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, ip81! Ще обходя склоновете над Драгалевци при първа възможност. Smile Пътеката към Бояна изглежда се използва по-рядко, за нея няма и табели. Ще се опитам да я извървя и ще опиша условията.
Чет Юли 03, 2014 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobi]



Регистриран на: 02 Юли 2014
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат

Това е интересен вариант с изкачване на Камен дел и Ушите + алеков водопад и комините.
Чет Юли 03, 2014 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pentecost



Регистриран на: 19 Фев 2015
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Изключително опасно считам изкачването от Равнака,днес го минах и сблъсака с гъстата гориста местност е неизбежен,освен ако не се хване от з.Кикиш където гората е що-годе ок но морените са огромни.Точно тези в подножието на Малък Камен дел,стръмни и опасни са в сравнвнив с онези които пресичат пътеката от в.Кикиш за Комините.

поздрави от дивото куче
ще кача снимките от днешното катерене равнака-малък камен дел-з.кикиш
Вто Юни 30, 2015 1:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Опреснявам темата след 7 години.

Пътеката с черната пунктирна линия не съществува вече. Поне аз не я открих сред шубраците и камънаците, а gps позиционирането ми е доста добро.
Ако администраторите на картата сметнат за разумно, може да я премахнат.


Пон Окт 31, 2022 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Тя никога не е съществувала, както точно е показано на картата.
Това е минаване без пътека.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 31, 2022 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Тя никога не е съществувала, както точно е показано на картата.
Това е минаване без пътека.


А сега де Smile) и аз не съм чел добре информацията на картата. Все си мислех че по тези минавания, все пак има пътечки ... Дефакто и аз мога да си отбележа минаване по този начин, въпреки че може да е някакво бедстване, това ли значи ? Че съм пропуснал тази част.
Пон Окт 31, 2022 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Интернет е пълен с подобни "пътеки" и тракове, дето някой някога минал някакси, често по най-нелогичния и труден начин, после публикувал трака.
После добросъвестни последователи забили нос в машинката стриктно следват и повтарят.
Че избраният подход е нелогичен, труден и опасен не се гледа, че наблизо, понякога само на 50 метра встрани има логично и лесно минаване никой не гледа.
"Оттук е тракът!", "ГПС-ът оттук показва!"
С тез вълшебни заклинания се елиминира всяко осмисляне на терена и съвестни туристи дисциплинирано трошат крака и глави по места, дето някой някога минал без да се пречука и сетне си направил труда да публикува дирята.
Вто Ное 01, 2022 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 293

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
dido написа:
Тя никога не е съществувала, както точно е показано на картата.
Това е минаване без пътека.


А сега де Smile) и аз не съм чел добре информацията на картата. Все си мислех че по тези минавания, все пак има пътечки ... Дефакто и аз мога да си отбележа минаване по този начин, въпреки че може да е някакво бедстване, това ли значи ? Че съм пропуснал тази част.

Виж легендата на картата - долу вдясно като цъкнеш на 'i'-то Laughing
Или директно тук: https://web.uni-plovdiv.net/vedrin/bgm/BGMountains_Legend.jpg
Вто Ное 01, 2022 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:
kaloyanv написа:
dido написа:
Тя никога не е съществувала, както точно е показано на картата.
Това е минаване без пътека.


А сега де Smile) и аз не съм чел добре информацията на картата. Все си мислех че по тези минавания, все пак има пътечки ... Дефакто и аз мога да си отбележа минаване по този начин, въпреки че може да е някакво бедстване, това ли значи ? Че съм пропуснал тази част.

Виж легендата на картата - долу вдясно като цъкнеш на 'i'-то Laughing
Или директно тук: https://web.uni-plovdiv.net/vedrin/bgm/BGMountains_Legend.jpg


За мен черен път и пътека винаги са били едно и също и не съм ги различавал. И двата знака съм ги мислил за черен път. А това с точките за пътека ... ама вече ще знам Smile
Вто Ное 01, 2022 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
. А това с точките...

ами точки, по които някой някога е минал...

А в детската градина едно време по повод означението за граница се ширеше убеждението, че точка - тире означава - граничар - куче... Smile
Вто Ное 01, 2022 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov