ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Преносима метеорологична станция
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Преносима метеорологична станция
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Преносима метеорологична станция Отговорете с цитат
Ето това нещо си взех от Лидл.
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-45FA68C5-02076941/lidl_bg/hs.xsl/index_9777.htm

изглежда добре, лек е и работи Smile цената му е атрактивна. Има доста изчерпателно ръководство за работа, декларация за съответствие и ЕМС сертификат в ръководството. Има адрес на производителя /пускащия на пазара/ ..... въобще изглежда солидно нещо с 3 години гаранция.

Сравних показанията му с измервателен уред MASTECH MS8229, който има функции за измерване на температура и влажност. При внасяне в стаята, където е уреда, температурата се отличаваше с 4 градуса, а влажността с 10%. След 40 мин. се изравниха абсолютно. Струва ми се сравнително бавна реакция.
Алтиметърт работи коректно и достатъчно бързо от това, което мога да преценя с асансьора.

Когато имам повече впечатления ще допълня.
Пет Май 27, 2011 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Re: Преносима метеорологична станция Отговорете с цитат
Todor написа:
Ето това нещо си взех от Лидл.
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-45FA68C5-02076941/lidl_bg/hs.xsl/index_9777.htm

изглежда добре, лек е и работи Smile цената му е атрактивна. Има доста изчерпателно ръководство за работа, декларация за съответствие и ЕМС сертификат в ръководството. Има адрес на производителя /пускащия на пазара/ ..... въобще изглежда солидно нещо с 3 години гаранция.

Сравних показанията му с измервателен уред MASTECH MS8229, който има функции за измерване на температура и влажност. При внасяне в стаята, където е уреда, температурата се отличаваше с 4 градуса, а влажността с 10%. След 40 мин. се изравниха абсолютно. Струва ми се сравнително бавна реакция.
Алтиметърт работи коректно и достатъчно бързо от това, което мога да преценя с асансьора.

Когато имам повече впечатления ще допълня.

Доста хора си накупиха такива и наистина са доволни.За тази цена...к'во му плащаш?
Пет Май 27, 2011 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Имали още от тези джаджи човек да си купи.

_________________
martinov66@abv.bg
Пет Май 27, 2011 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladi



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 7
Местожителство: Павликени

Мнение Отговорете с цитат
Някои знае ли дали другуде освен в лидал се продават такива станций.Че снощи минах през лидал но бяха свършили.
Или бихте ли препоръчали нещо подобно друга марка която сте ползвали Smile
Мерси!!!
Съб Май 28, 2011 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз от доста време се ослушвах за алтиметър.... има вградени в часовници на Canyon за около 140 лв. има и втрадени в ножчета Victorinoks за още повече пари. Виждал съм да носят такива много компактни - колкото една флашка, но все чужбински и знам, че там струват около 100 лв. наши пари. И като видях в брошурата на Лидл за 25 лв. и пратих веднага съпругата в чтв. сутринта да ми вземе, че аз съм на работа по него време. И без малко да не може, че пенсионерите жадни за промоции ги награботили, като ги оприличили на апарати за кръвно, но после като се усетили, че не им трябват, някой ги върнали.

Успях да претегля устройството - 77 грама с връвчицата
Съб Май 28, 2011 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
"че пенсионерите жадни за промоции ги награботили, като ги оприличили на апарати за кръвно...

То и в нашия Лидл се получи същото Very Happy Бяха се свършили още след отварянето на магазина.
Познавайки продуктовата политика на Лидл мога да твърдя, че повторят след месеци пускането на подобни стоки
Така че освен да се заредите с търпение и да следите предстоящите промоции на нехранителни стоки друг избор няма
Съб Май 28, 2011 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
И ножките са много готини.
И биноклите също.
Съб Май 28, 2011 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Всичките тези функции ги имам в часовника си Casio (много по удобно и по-компактно Very Happy ). Но и това като идея не е лошо Wink .

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Нед Май 29, 2011 1:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
petarpstone написа:
Всичките тези функции ги имам в часовника си Casio (много по удобно и по-компактно Very Happy ). Но и това като идея не е лошо Wink .

Браво!
А часовникът.... 25 лева ли струва?
Confused
Нед Май 29, 2011 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoian stoikov



Регистриран на: 08 Май 2010
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
И ножките са много готини.
И биноклите също.


Гледах ги преди малко тия ножки SmileУж неръждаема стомана,а после в инструкцията за употреба пише да се подсуши преди да се прибере за да не ръждяса. Laughing
Нед Май 29, 2011 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoian stoikov



Регистриран на: 08 Май 2010
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
stoian stoikov написа:


Гледах ги преди малко тия ножки SmileУж неръждаема стомана,а после в инструкцията за употреба пише да се подсуши преди да се прибере за да не ръждяса. Laughing
Хубавите ножки се познават по това, че ако не се поддържат добре, след време ръждясват. Може ножките да ръждясат и без да са хубави, но ръждата не е нещо по което да съдиш за качеството. Wink


Не мога да се съглася с това твърдение.Щом е неръждаема стомана не трябва да ръждясва.Досега не съм виждал хубав кухненски или месарски нож да ръждяса,а особено вторите са постоянно мокри.
Нед Май 29, 2011 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
stoian stoikov написа:
alexvan написа:
И ножките са много готини.
И биноклите също.


Гледах ги преди малко тия ножки SmileУж неръждаема стомана,а после в инструкцията за употреба пише да се подсуши преди да се прибере за да не ръждяса. Laughing

Никъде не пише, че са от неръждаема стомана.

За 6,99лв е повече от превъзходно качеството.
Пон Май 30, 2011 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoian stoikov



Регистриран на: 08 Май 2010
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
stoian stoikov написа:
alexvan написа:
И ножките са много готини.
И биноклите също.


Гледах ги преди малко тия ножки SmileУж неръждаема стомана,а после в инструкцията за употреба пише да се подсуши преди да се прибере за да не ръждяса. Laughing

Никъде не пише, че са от неръждаема стомана.

За 6,99лв е повече от превъзходно качеството.


Пише си Stainless steel !!!
Пон Май 30, 2011 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
petarpstone написа:
Всичките тези функции ги имам в часовника си Casio (много по удобно и по-компактно Very Happy ). Но и това като идея не е лошо Wink .

Браво!
А часовникът.... 25 лева ли струва?
Confused


НЕ Very Happy но и разликата в качеството е ТОЧНО ТОЛКОВА КОЛКОТО И РАЗЛИКАТА В ЦЕНАТА Wink .

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Пон Май 30, 2011 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
stoian stoikov написа:

Пише си Stainless steel !!!


Имах предвид, че не пише, че целият нож е от неръждаема стомана - само острието е.
Пон Май 30, 2011 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov