ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
от Пионерска до Вазов

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
от Пионерска до Вазов
Автор Съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение от Пионерска до Вазов Отговорете с цитат
Преди празниците направихме едно хубаво ходене....
Няколко избрани фотоса :
Калините


Вазов връх


Мальовица


Харамията


Всички снимки може да видите тук :
http://picasaweb.google.com/dobrudjan4e/nIFtQK

_________________
Който пие бира не умира!
Нед Апр 20, 2008 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Из Рила на Цветница - по Зелени и Отовишки рид Отговорете с цитат
Ето и от мен снимките от поредния и последен за сега уикенд...

http://www.bgphoto.net/Albums.aspx?UserId=19509

Два дни, в които може да се проследят метаморфозите на времето...

По-здрави... Cool ..и до-скитане

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Апр 21, 2008 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цецко, да ти кажа честно и аз имам нужда от възстановяване на тоя витамин Laughing Помага ли загорката? Laughing
Иначе поздравления за разходката и за хубавите снимки.
Никси, преди около месец с едни приятели нямахме този късмет по Зелени рид и трябваше да се върнем малко преди Раздела. Кажи ми за колко време от бараката на Киро стигнахте до горе и дали имаше опасни участъци.
Поздрави още един път с идея да се засечем и да направим нещо заедно в любимата Рила Smile
Пон Апр 21, 2008 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Пуснах и едно фото-пътеписче - главно за втория ден, Отовишкото било и спускането към с.Самораново :

Ето темата, както и отзиви и снимки от другите участници :
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=turizym&Number=1948772881&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

Както и моето писание :
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=turizym&Number=1948775890&page=0&view=collapsed&sb=5

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Апр 21, 2008 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Брее..Жорка, къде се изгуби..??
Нема те, нема - па изчезнеш.. Wink

Та за Зелени рид: На това късмет ли му викаш...ходихме в гадно време първия ден - силен вятър, мъгла и слаба видимост, в началото имаше и валежи. Въобще времето не бе много за ходене. Но няма как - тръгнали сме на рожден ден... Smile
Няма никакви опасни участъци по целия рид до Раздела. Това е може би един от най-лесните преходи - билото е много разлато и набира височина постепенно. Няма никакви резки качвания и денивелации.
От Кире Чугуно до вр.Зелени камък и Раздела малко след върха не съм засичал точно време - все пак бяхме голяма група, имаше и чести спирания. Но грубо се взима между 2 и 3 часа. Аз бих го взел и за около час и половина.

Айде ..взимай някои и друг ден..или поне два дни..че то с тия еднодневки... Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Апр 21, 2008 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
goro_levskara написа:
Цецко, да ти кажа честно и аз имам нужда от възстановяване на тоя витамин Laughing Помага ли загорката? Laughing


Жорка днес бях много зает, затова не се обадих... до края на седмицата ще направим един бирининг Cool

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Апр 21, 2008 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Няколко думи от мен:

Колегата Ники се нави да направим едно зимно ходене до 7-те езера. За него щеше да бъде първото ходене в зимни условия, със снегоходки и т.н. За изходна точка избрахме х. Пионерска. Дотам води приличен асфалтов път откъм Сапарева баня. Аз не бях стъпвал в района, та ми беше интересно. От х. Пионерска поехме към новата "хижа" Рилски езера. Дотам ратрака драпаше по снега и извозваше скиори разни. За окло 2 часа стигнахме хотела-хижа, там оводнихме малко с витамин Б и се спуснахме по зимната колова маркировка към старата хижа. До нея стигнахме бързо. Хижаря тъкмо беше дошъл, та му казахме едно здрасти и продължихме към х. Иван Вазов, по зимната колова маркировка.

Зацепихме направо през топящото се Рибно езеро и задрапахме по северния склон на Харамията. Там е кофти качването, трябва да се внимава. Тоя баир за съжаление стопи силите на Ники, та около Чанакьолските езера (Паниците) трябваше да пообмислим дали може или не може да продължим до хижа Вазов. Цецо и Боян вече бяха зацепили напред, Раздела горе го захлупи един нисък облак, вятърът ставаше поривист и неприятен. Поразмислих та реших да не мъча повече Ники и драснахме обратно към старата хижа 7-те езера. Слизането покрай Харамията беше неприятно що-годе, поокъсняхме но привечер бяхме на завет. Ракийте и приказката се подразбират ... Smile

На другия ден се излежавахме до късно, мотахме се за снимки напред назад. И как да не го прави това човек, при тоя хубав ден и синьо небе - пълен контраст с предния ден. Около обяд Боян и Цецо се появиха. Заедно тръгнахме да се връщаме, но по долната пътека, под новата хижа. Там направихме и един дежурен презгорски цепинг, да се насладим на топлата и дъхава иглолистна гора. Нейде към 15:00 бяхме на х. Пионерска и след кратка драма (хижаря го нямаше), се наредихме на припек зад студените бири-мири Very Happy

Това беше, малко снимки и от мене:

Новата хижа Рилски езера:


Склона над Харамията, стръмен е ...


Към езерото Бъбрека


Ники слиза


В старата хижа:


Харамията на другата сутрин:


Следите ни през Рибното езеро:


Старата хижа 7-те езера:


Слизаме по склона под старата хижа:


Долното езеро:


Цецо:


Пак той:


Боян:


Ники:


3/4 от групата:


Гледка пред х. Пионерска:


И самата хижа Пионерска:

Чет Май 01, 2008 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov