ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пирински неволи
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Пирински неволи
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Странно звучи - да знаеш кака Надежда Златева - не знам... Вие от тука ли сте бабо - от Самоков Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Сеп 08, 2008 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
По темата - интервю на Кеворкян със Симеон Сакскобургготски. Забележете как се отговаря на въпроса "Имате ли претенции към България - материални ..."

http://www.vbox7.com/play:a34ce5ec

Останалата част от историята я знаете.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Сеп 25, 2008 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Laughing Категорично- НЕ
Чет Сеп 25, 2008 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
То направо покрусително, как са живяли бедничко и скромничко.. хм Rolling Eyes
Пет Сеп 26, 2008 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ето една извадка от "Преглед на изпълнение на План за управление на НП Пирин" (от 1-и Август 2008)

Код:
•   Относно дивата коза тенденцията (към повишаване на запаса) е положителна. Това се дължи на добре организираната работа на парковата охрана, добрата хранителна база, а от там и доброто здравословно състояние. Няма данни за убит или пострадал дивеч.


Със Стефчо снимахме останки от дива коза - кожа - до Митревото езеро. Това явно ще да е първото нарушаване на положителната тенденция при дивите кози в НП Пирин. Някой знае ли как да информираме парковата дирекция?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Окт 31, 2008 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
В сайта на парка има разни телефони и мейли http://pirin.bg/

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Окт 31, 2008 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ще им пиша, мерси Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Окт 31, 2008 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Гледам че се е заформила приказка за дивата коза...и за останките от нея... Crying or Very sad
Та да пусна и аз две снимки от това което е останало от горката...




Та на този кози череп попаднах при 5-дневното ми скитане из Пирин между 11 и 15. 10. 2008.
Района е около върховете Коцов гроб и Стефанов връх.


http://www.bgphoto.net/Albums.aspx?UserId=19509

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Съб Ное 01, 2008 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Никси, черепът не е от дива коза, а по-скоро от питомна ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 03, 2008 1:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Дидо е прав. На дивата коза върха на рогата са завити назад като кука и при мъжките и женските. А черепа на снимките не е с извити рога, т.е. остава да е домашна коза.

Любопитно е как се е озовал този череп там. Изкарват ли се кози лятото в този район?
Пон Ное 03, 2008 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Може, може...съгласен..
Поне съм нацелил, че е козЪ все пак де... Wink

Интересно наистина къде се е набила тази домашната...Макар че все пак си е коза де..В природата й е да се катери..

По-здрави... Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Ное 03, 2008 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Хаха брато, как да не и е в природата бе. Още ми е пред очите като слизахме от Цумерка, как от върха надничаха две ококорени кози глави в абсолютен контражур - наблюдаваха ни от близо 2400 как си тръгваме от върха ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 03, 2008 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Убита дива коза в НП Рила

П.П. - линка го намерих в една тема във фотофорума, а по-надолу намерих и това - http://www.dnes.bg/article.php?id=62023. Комантарът мисля е излишен...

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Чет Дек 04, 2008 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Убийци в Рила! Отговорете с цитат
Това за одраната коза на Урдина река ме потресе! Но всичко е в унисон с описаното от мен: говедарци наистина си имат района за свое ловно поле и никой не ги спира. Единственото спасение е някой да ги отстреля! А къде е управата на парка, отново ще попитам? Свършил ли е директорът на парка работа за пет пари или той е баш бракониерът? Убеден съм вече, че е второто!
Пет Дек 05, 2008 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov